AKP İKTİDARINI ELEŞTİREN SAADETÇİLERİN NEDENLERİ

AKP İKTİDARINI ELEŞTİREN SAADETÇİLERİN NEDENLERİ

AKP iktidarını eleştiren Saadetçilerin nedenlerini açıklayan Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil Saadet Partisi'nin yapması gerekenleri de belirtti. İnsanların mutlu olma yanılgısına değindi. Okurlarımız için derledik…

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil sosyal medya hesaplarından gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. AKP iktidarını eleştiren Saadetçilerin nedenlerini açıklayan Geçkil Saadet Partisi'nin yapması gerekenleri de belirtti. İnsanların mutlu olma yanılgısına değindi. Okurlarımız için derledik…


***


AKP iktidarını eleştiren Saadetçilerin nedenleri farklıdır:


1. AKP bizi sahiplenmedi, bize yer vermedi, bizi dışladı o yüzden kötüdür. YRP'yi kuranların gerekçesi de böyledir. SP bize yer vermedi, bizi dışladı biz de YRP'yi kurduk. Bu mantık sakattır bu gerekçe kabul edilebilir değil.


2. AKP iktidarını eleştiren Saadetçilerin bir kısmının gerekçesi de Erbakan'ın dönemin şartları gereği iktidarına geçit vermeyen vesayetçi hile rejimi ve köle düzeni statükosuna karşı geliştirdiği manipülatif Tayip Erdoğan ve AKP aleyhtarı söylemdir. Gerekçesi bu olan Saadetçilerin AKP iktidarı karşıtlığı anlaşılabilir, kabul edilebilir.


3. Diğer bir kısım Saadetçilerin AKP iktidarı karşıtlığının nedeni ise Kemalcı hile rejimi ve köle düzeni vesayet statükosunun Milli Görüş partilerine yerleştirdiği mutemet ajanların Erbakan'ın manipülatif şekilde desteklediğini bildikleri AKP iktidarına düşmanlığından etkilenmiş olmalarıdır. Bunlara da anlayış gösterilebilir.


4. Bazı Saadetçilerin AKP iktidarı düşmanlığının nedeni ise Erbakan'dan sonra kabuk yönetimin Saadet Partisi'ne aldığı hile rejimi ve köle düzeni vesayet statükosu yanlısı CHP kökenli devşirmelerdir. Bunlar Milli Görüş'le alakası olmayan, Kemalcı sözde Saadetçilerdir.


5. Saadet Partisi'nin yapması gereken şudur: Erbakan'ın Milli Görüş söylemleri ve eylemleri doğrultusunda hareket edip Türkiye'nin çıkarlarını gözeterek HAYRA MOTOR ŞERRE FREN ŞİARIYLA gelişmeleri güncelleştirilmiş bir yaklaşımla değerlendirmektir. Özellikle iktidarın tamamını gerçekleştirdiği Başbakan Erbakan'ın açıklamış olduğu projelerini sahiplenerek desteklemelidir. Saadet Partisi ne muhalefete kuyruk olmalı ne iktidara yamanmalıdır.


***


MUTLU OLMAK


İnsan nefsinin arzusunu yerine getirdikçe mutlu olacağını sanır. Oysa mutluluk da her şey gibi Allah'tandır. Arzusu yerine getirilen nefis bir süre mutlu olur. Sonra mutsuzluk başlar. Ve mutluluk başka bir arzuda aranır. Bu kısır döngü insanı süreli bir mutsuzluğa mahkûm eder. Nefsinin arzusuna direnip Allah'ın rızasını yerine getiren hep mutlu olur.


"Millî Görüşçü başkasının saadeti için çalışan demektir"
-ERBAKAN-


Mutluluğu arayan başkasını mutlu etmede bulur. Benciller asla mutlu olamaz.

DİĞER HABERLER