ABD KÜÇÜLEN, TÜRKİYE BÜYÜYEN ÜLKE

ABD KÜÇÜLEN, TÜRKİYE BÜYÜYEN ÜLKE

Brüksel’deki NATO Zirvesi’nde gerçekleşecek Biden Erdoğan görüşmesini değerlendiren Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil; “Biden Erdoğan görüşmesi nasıl geçerse geçsin Türkiye kazanacak” dedi, bir anlaşma ya da yumuşama halinde Türkiye’nin güçlü pozisyon kazanacağını restleşme halinde ise prestij elde edeceğini belirtti.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, sosyal medya hesaplarından gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Brüksel’deki NATO Zirvesi’nde gerçekleşecek Biden Erdoğan görüşmesini değerlendiren Geçkil; “Biden Erdoğan görüşmesi nasıl geçerse geçsin Türkiye kazanacak” dedi, bir anlaşma ya da yumuşama halinde Türkiye’nin güçlü pozisyon kazanacağını restleşme halinde ise prestij elde edeceğini belirtti.


Biden Erdoğan görüşmesi nasıl geçerse geçsin Türkiye kazanacak. Bir anlaşma ya da yumuşama olursa tek süper güç ABD karşısında Türkiye güçlü bir pozisyon kazanacak. Restleşme olursa yine ABD prestij kaybedecek Türkiye büyük prestij kazanacaktır. ABD küçülen, Türkiye büyüyen ülke.


Bir kere yadsınamaz gerçek şu; ABD'nin Türkiye'nin kolunu bükecek gücü olsaydı Suriye'ye, Katar'a, Libya'ya, Doğu Akdeniz'e girmesine müsaade etmezdi. Karabağ'da Ermenistan'ın yenilmesine seyirci kalmazdı. Biden Erdoğan görüşmesi ABD'nin acziyetinin göstergesidir.


Ermeni soykırımı diyen bir Joe Biden Türkiye'nin ABD yanlısı Paşinyan yönetimindeki Ermenistan'ı felaket şekilde mağlup edip Karabağ'ı işgalden kurtarmasına seyirci kaldı. Böyle aciz bir ABD'yi Türkiye değil kim takar?


***


MB rezervi 100 milyar $ olmuş! Boşalt-doldur. 128 milyar $ sıfırlanıyor, 100 milyar $ konuluyor. Bu paranın kaynağı ne? Dolar mı basılıyor yoksa Türkiye'ye gaipten para mı geliyor? Bir bakan TOKİ'ye Allah para gönderiyor demişti!

DİĞER HABERLER