NEDEN Mİ ŞİMDİ?

NEDEN Mİ ŞİMDİ?

HDP’ye açılan kapatma davasını değerlendiren Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, terörün en azgın döneminde en aşırı söylemleri dillendirirken değil de neden şimdi kapatma davası açıldığını açıkladı. Facebook’un hesaplarına koyduğu yasağı değerlendirdi.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil sosyal medya hesaplarından gündeme dair tespitlerini paylaştı. HDP’ye açılan kapatma davasını değerlendiren Geçkil, terörün en azgın döneminde en aşırı söylemleri dillendirirken değil de neden şimdi kapatma davası açıldığını açıkladı. Facebook’un hesaplarına koyduğu yasağı değerlendirdi.


Terörün en azgın sürecinde HDP kapatılma nedeni olacak en aşırı söylem ve eylemler yaparken dava açılmasına ilişkin kimse tek söz etmedi. Neden mi şimdi? Zira HDP İsrail'e sırtını döndü, statüko ittifakı terk etti ve Türkiye partisi olma iradesi gösterdi.


HDP'nin kapatılmasına dair söylemler ilk kez Türkiye'deki İsrail malum sözcülerince gündeme getirildi. Bu, HDP'nin Kemalcı statüko ittifakına mesafe koymasıyla başladı. MHP ise durumdan vazife çıkardı.


***


Facebook epeyce eski paylaşımlarım nedeniyle üst üste kural dışı yasak koyuyor. Bu, yazılana değil yazana göre uygulanan kabul edilemez bir uygulama. Kınıyorum.

DİĞER HABERLER