Cumhuriyet dedikleri...

Cumhuriyet dedikleri; Siyonizm'in İngilizler'e kurdurduğu, Batı'nın vesayeti altında ve kurucu iradesi Selanik Göçmeni Sabatayist Dönmelerin hakimiyetindeki Fransız jakoben tipi oligarşik yönetimden başka bir şey değil.

Sabetayist Dönme Kemalcı medya ve akademiya'nın ağzında sakız gibi çiğnediği meşhur Cumhuriyet değerleri ya da kazanımları nedir? 1923'ten 1980'e kadar 60 yıl Türkiye'nin ihracatı 2-3 milyar $ bandında ve ihraç ürünleri de pamuk, fındık ve kuru üzüm! 1980 sonrası Turgut Özal, ANAP iktidarında 30 milyar $'a; CB Erdoğan da AK Parti iktidarında 210 milyar $'a çıkardı. ANAP ve AK Parti bir Erbakan projesiydi.

"Osmanlı'da halk yönetimde söz sahibi değildi. Padişah'ın her söylediği kanundu" diyen Sabatayist Dönme İttihat ve Terakki'nin kurduğu TC'de 1923'ten 1950'ye kadar tek parti CHP iktidarı despotizm'i vardı. Mustafa Kemal, 1923 ile 1938 arası 15 yılda tek bir seçim bile yapmadı.

"Osmanlıda hanedanlık vardı. Halkın hiçbir değeri/kıymeti yoktu" diyen Sabetayist Dönme İttihat ve Terakki'nin kurduğu TC rejimi Batı'dan kopyala yapıştır ithal ettiği devrim kanunlarından hangisini halka sordu?

"Osmanlı'da hak, hukuk, adalet, kanun, yasa yoktu" diyen Sabetayist Dönme İttihat ve Terakki'nin kurduğu 1923 TC rejimi; cellatlara, katillere kurdurduğu İstiklal Mahkemelerinde devrim düşmanı diye 500 bin masumu astı. Cesetlerini de şehirlerin en işlek caddelerinde direklere asarak çürümeye terk etti.

"2. Abdülhamid zalimdi, despottu, muhaliflere acımasızca davranırdı, istibdatçı idi" diyen Selanik Dönmesi İttihat ve Terakki'nin kurduğu 1923 TC'de Mustafa Kemal'i koruma kanunu 5816 sayılı yasa çıkarıldı.

"Cumhuriyet ile birlikte hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir" diyen Selanik Dönmesi İttihat ve Terakki'nin kurucu iradesi olduğu 1923 TC rejiminde halkın iradesine 1960, 1971, 1980, 28 Şubat ve 15 Temmuz'da darbe yapıldı.

" Hürriyet, uhuvvet, musavat, adalet" diyerek Osmanlıyı yıkan Selanikli Sabetayist Dönme Kemalcı vesayet rejimi 90 yıl toplumu laik/antik laik; Türk/Kürt; sağ/sol; Alevi/Sünni; dindar/seküler diyerek bölüp parçaladı, kutuplaştırdı ve birbiriyle çatıştırarak düşman kamplara böldü.

" Osmanlı'da muhalif basın baskı altındaydı" diyen Sabatayist Dönmelerin kurduğu Batı'nın örtülü vesayeti altındaki müstemleke eski Kemalcı TC rejiminde Takrir-i Sükün kararıyla bütün muhalif gazeteler kapatıldı. Yalnızca Sabetayist Dönmelerin kontörlü altındaki Cumhuriyet ve Ulus yayınlandı.

"Osmanlı'da fikir hürriyeti, düşünce özgürlüğü, insan hakları yoktu" diyen Sabatayist Dönmelerin kurduğu 1923 TC rejiminde canilere, katillere kurdurulan İstiklal Mahkemelerinde rejime muhalif diye 500 bin insan idam edildi.

"Osmanlı bilimde, eğitimde, teknolojide, sanayide, fen ve teknikte çok gerilerde kaldı. Biz, Cumhuriyet ile birlikte çağdaşlık, modernlik ve uygarlık getirdik" diyen Sabatayist Dönme İttihat ve Terakki'nin kurduğu TC rejimi millete heykel yapmak dışında hiçbir şey vermedi, üretmedi. Yıl 2021 hala heykel dışında hiçbir vizyonları yok.

" Osmanlı gericiydi, ilkeldi, yobazdı, çağdışıydı. Biz modern, uygar, çağdaş TC'yi kurduk" diyen Sabatayist Dönme oligarşisi; sanayici işadamları Vecihi Hürkuş, Nuri Killigil, Nuri Demirağ, Şakir Zümre'nin yatırım, proje ve hayatlarına kast etti.. Türkiye'nin kalkınması, güçlenmesi ve büyümesi için ömür harcayan Erbakan ve öğrencileri Özal ve Erdoğan'a yapamadık kötülük/şer/zulüm bırakmadı.

Mustafa Kemal'in kurduğu 1923 TC devletine savaş ilan edip bölmek ve parçalamak için silahlı mücadele eden PKK/YPG terör örgütüne destek için tezkereye, "hayır" diyen Selanikli Sabetayist Kemalcılar bugün Cumhuriyetin kuruluşunu kutluyor. Bu kitle öyle az buz değil; %25!

98 yıldır Cumhuriyet ile ilgili tamamen İngilizlerin uydurduğu safsata, yalan, palavra, asparagas ve illüzyonlar ile dimağlar, zihinler tütsülenip ütüleniyor. Bir yalanı savunan kaç farklı ağız olursa ve ne sıklıkla ifade edilirse algı toplum için olguya dönüşüyor.

Osmanlı, Siyonizm güdümlü Sabatayist Dönmeler tarafından takiye ile yıkıldı. Mustafa Kemal, Padişah Vahdettin'den aldığı ferman ile Anadolu'da ziyaret ettiği illerde cihad, din, iman, İslam, Kur'an, hilafet sevdalısı/delisi bir görüntü verdi. İlk TBMM'si de Osmanlı ulemasından oluşturuldu. Ta ki 1923'e kadar. Osmanlı yıkıldıktan sonra takiye'ye gerek kalmadı ve Batı'nın örtülü vesayeti altındaki müstemleke TC rejimi kuruldu.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mesud Akgül - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?
Tüm anketler