Seçkin kul Peygamberler ile Mehdi Erbakan'ın ortak özellikleri

1- Allah en seçkin kulları olan peygamberleri din adamları arasından seçmemiştir. Hiçbir peygamberin dini bir vasfı, statüsü ya da kariyeri yoktur!

Hz. Muhammed'in (SAV) ve tüm peygamberlerin ümmetine müjdelediği en kutlu şahsiyet Hz. Mehdi de (AS) din adamlarından seçilmeyecektir.

Hz. Mehdi'yi(AS) ilahiyatçı camia içinde, tarikat ve cemaat önderleri arasında arayanlar beyhude bir çaba içerisindeler.

2- Peygamberler şirkin, küfrün ve inkarın hakim olduğu; hakkın unutulduğu; Tağuti rejimin hüküm sürdüğü zifiri karanlık dönemlerde gönderilmiştir.

Mehdi Erbakan da 1000 yıllık Selçuklu/ Osmanlı İslam medeniyeti yıkıldıktan sonra ümmetin başsız kaldığı, İslam coğrafyasının işgal edildiği, hakkın temsil edilmediği; Siyonist/Haçlı Batı liderliğinde ki inkar, şirk ve zulüm düzeni gücünün zirvesinde iken geldi.

3- Peygamberler hazır, organize, kurulmuş ve faaliyet hâlindeki bir toplumsal, siyasal, sosyal veya dini mirasa konmadılar. Hepsi mücadelesine sıfırdan ve tek başına başladı!

Mehdi Erbakan da kurumsallaşmış, geçmişi olan ve hazır işleyen bir siyasi mirasa konmadı. Taraftarı, seveni, teşkilatı yoktu! Sıfırdan ve tek başına Milli Görüş'ü kurdu.

4-Peygamberlere Tağuti/inkarcı yerleşik düzenin siyasi yöneticileri, bürokratik kadroları, sermaye baronları, propaganda mekanizması en şiddetli düşmanlığı yaptılar. Toplumun büyük bir kısmı da kurulu düzenin gücü, etkisi ve yalan propagandası sayesinde taraftar olmayıp düşmanlık ettiler.

Mehdi Erbakan'a da yerleşik küresel Siyonist düzen ve yerli temsilcisi 1923 TC vesayet rejimi etkiledikleri/paryalaştırdıkları toplumla birlikte çok şiddetli bir düşmanlık yaptılar.

5-Peygamberlere Tağuti/inkar rejimi tarafından türetilmiş/üretilmiş din adamları, din bezirganları ve bağnaz/yobaz dindarları; Kur'ani tabirle Bel'amlar asla destek olmadılar. Peygamberlere din baronları/tüccarları itaat edip ümmeti olmadılar.

Mehdi Erbakan'a da Tağuti TC rejiminin imalatı olan işbirlikçi din adamları, dindarlar, tarikat ve cemaatler asla destek olup sahip çıkmadıklar. En sert muhalefeti de Kur'ani tabirle," Kitap yüklu merkepler" yaptı.

6- Peygamberlerin hak'ka davetine, tebliğine zamane ekabir, okumuş/yazmış, varlıklı/burjuvazi takımı değil; fakirler, yoksullar, ezilmişler, kimsesizler icabet edip sahiplendi!

Mehdi Erbakan'ın Milli Görüş davetine de devrin yönetici/kültürlü/zengin baronları, akademisyenleri değil; fakirler, işsizler, garip/guraba, kimsesizler taraftar oldu.

7-Tüm peygamberler ve ümmetleri çok ağır sınav, test ve imtihanlarla sınanıp denendiler! Her sınavda, imtihanda ve farklı zorlu süreçlerde kaybedenler/ayrılanlar oldu!

Mehdi Erbakan'ın da taraftarları, sevenleri oldukça ağır imtihan ve testlerle sınava tabii tutuldular. 50 yıllık Milli Görüş tarihinde her ağır süreçte, kritik kavşaklarda terk edip gidenler oldu!

8- Peygamberler sadece Tağut'la, inkar, küfür ve şirkle değil iç ihanetle yani münafıklarla, fitne ve nifakla da sınandılar!

Mehdi Erbakan da yalnızca Siyonist firavunlarla ve yerli hinterlandıyla değil; fitne/fesat ile, ayrılıkçılarla, nifakla, iç ihanetle çok uğraştı, mücadele etti.

9- Peygamberler mücadelelerinde ne zaman büyük zaferler kazanıp topluma menfaat dağıtacak siyasi ve askeri güce kavuştularsa etrafları şuursuz/çıkarcı münafık kalabalıklardan geçilmedi!

Mehdi Erbakan da ne zaman iktidar veya iktidar ortağı olduysa çevresi menfaatçı/maddeci ve samimiyetsiz müşrik/münafık kesimler tarafından dolup taştı!

10- Peygamberler davetlerinde, tebliğlerinde insanlardan ve kendisine tabii olanlardan asla ama asla kişisel bir ücret talep etmediler! Hiçbir dünyevi beklenti içine girmediler.Hepsi günlük giderlerini karşılayacak ayrı bir meslek sahibiydiler!

Hz. Mehdi Erbakan da Milli Görüş'ü kamuoyuna tebliğ ve davet ederken karşılığında hiç kimseden şahsi bir ücret, maddiyat ve menfaat talep etmedi!

11- Hz. Muhammed'in (SAV) ashabına müjdelediği büyük zaferlerlerin/fetihlerin pek azı hariç büyük kısmı hayatta iken gerçekleşmedi. Vefatından 20,30,50 yıl sonra müjdeleri birbir hayat buldu!

Mehdi Erbakan'ın da taraftarlarına, sevenlerine müjdelediği küresel başarı ve zaferlerin bir kısmı hayatta iken gerçekleşti. Erbakan'ın miras bıraktığı projeleri, misyonu ve vizyonu milli derin devlet tarafından devlet politikası olarak uygulanıyor!

12- Hz. Muhammed'in (SAV) söylemi/üslubu, hedefi gayet açık,net ve anlaşılırdı. Ama hedeflerine ulaşmak için izlediği strateji/yol gizliydi, kriminaldi, sırdı!

Mehdi Erbakan da hedefini, amacını, davetini gayet anlaşılır bir söylevle ilan etti, açıkladı. Ama niyeti, izlediği yol/stratejisi, yöntemi çok derindi/sırdı!

13- Hz. Muhammed'in (SAV) amacına ulaşmak; hakkı hakim kılmak için daha 20'li yaşlarda iken kurduğu derin bir devlet gücü vardı. Adı Hılful-Fudul idi!

Mehdi Erbakan da siyaseti Milli Görüş'ü topluma aktarmak için sadece bir araç/imkan olarak kullandı. Vizyon projelerini kurduğu milli derin devletle tatbik etti!

14- Peygamberler ve ümmetleri çok büyük sıkıntılar, zorluklar, engellerle karşılaştılar. Hayatlarından, hayallerinden ve konforlarından ciddi fedakârlıklar yapmak zorunda kaldılar!

Mehdi Erbakan da 3 kez darbeye uğradı. 4 partisi kapatıldı.5 kez bölündü. 5 kez siyasi yasak kondu. Büyük fedakarlıklar yaparak dehşet sıkıntılara, zorluklara göğüs gerdi!

15- Hz. Peygamber'in (SAV) etrafı ve cemaati İbn-i Selûl liderliğindeki Kripto Yahudi münafıklarla kuşatılmıştı. Her fırsatta ihanet ve kalleşlik ettiler! Fitne ve nifak kazanı asla sönmedı! Her daim altına odun taşıdılar!

Mehdi Erbakan'ın da çevresi Siyonizm işbirlikçisi Ak Saçlı şebeke ile doldurulmuştu. Her fırsatta ihaneti organize edip tertiplediler! İhanet eden kadroları besleyip büyüten ve sonrada ayrışmaya tahrik eden Ak Saçlı denilen 1923 TC rejimi işbirlikçileriydi!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mesud Akgül - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?
Tüm anketler