Kur'an tağutu inkâr etmeyenlere hakaret ediyor

Yüce Allah, Kur'an-ı Kerim'de Hakk'a tâbi olmayıp inatla inkâr, küfür ve şirkte ısrar ederek tağuti ( İslam düşmanı rejim) rejimin varlığından rahatsızlık duymayanlara çok ağır sözlerle yükleniyor.

Allah'ın seçkin kulları Peygamberlerin Hakk’a davetine icabet etmeyerek çeşitli nefsani saiklerle düşmanlık edip azgınlaşan kişi ve toplumları Yüce Allah Kur'an'da aşağılamakta, hakaretler etmektedir.

Dünyada hiçbir varlık -haşa- Allah'tan daha adil, ahlaklı, insaflı, merhametli ve vicdanlı olamaz.

Hiç kimse -haşa- Allah'tan daha edepli veya haya sahibi olduğunu iddia edemez.

Kur'an-ı Kerim kâmil iman sahibi salih kullar için bir rehber, kılavuz, örnek, pusula ve haritadır!

Allah'ın Kur'an'da emrettiği her şey, her emir, talimat, uygulama ve hareket tarzı Mü'minler için yol gösterici bir navigasyon mesabesindedir.

İşte Yüce Allah'ın Kur'an-ı Kerim'de tağut ve inkar adına ısrarlı ve bilinçli şekilde hak davaya saldıran kişi/topluluklara yönelik hakaretlerle dolu hitap şeklinden bazı ayetler:

Tevbe/28

Ey iman edenler! Müşrikler ancak bir pisliktir. Onun için bu yıllarından sonra Mescid-i Haram’a yaklaşmasınlar.

Bakara/65

İçinizden cumartesi günü azgınlık edip de, bu yüzden kendilerine: Aşağılık maymunlar olun! dediklerimizi elbette bilmektesiniz.

Maide/60

De ki: Allah katında yeri bundan daha kötü olanı size haber vereyim mi? Allah’ın lanetlediği ve gazap ettiği, aralarından maymunlar, domuzlar ve tağuta tapanlar çıkardığı kimseler. İşte bunlar, yeri (durumu) daha kötü olan ve doğru yoldan daha ziyade sapmış bulunanlardır.

Bakara/171

Kâfirlerin durumu, sadece çobanın bağırıp çağırmasını işiten hayvanların durumuna benzer. Çünkü onlar sağırlar, dilsizler ve körlerdir. Bu sebeple düşünmezler.

Cuma/5

Tevrat’la yükümlü tutulup da onunla amel etmeyenlerin durumu, ciltlerle kitap taşıyan eşeğin durumu gibidir.

Araf/179

Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.

Furkan/44

Yoksa sen, onların çoğunun gerçekten (söz) dinleyeceğini yahut düşüneceğini mi sanıyorsun? Hayır, onlar hayvanlar gibidir, hatta onlar yolca daha da sapıktırlar.

Araf/176

Dileseydik, onu ayetlerimizle üstün kılardık; fakat o, dünyaya meyletti ve hevesine uydu. Durumu, üstüne varsan da, kendi haline bıraksan da, dilini sarkıtıp soluyan köpeğin durumu gibidir. İşte ayetlerimizi yalan sayan kimselerin hali böyledir.

Müdessir/50-51

Onlar sanki arslandan kaçan yaban eşekleridirler.

Muhammed/12

Doğrusu Allah, inanıp yararlı işler işleyenleri içlerinden ırmaklar akan cennetlere koyar. Durakları ateş olduğu halde kafirler, zevklenirler ve hayvanlar gibi yerler.

Bakara/142

İnsanların beyinsizleri, “Yöneldikleri kıbleden onları çeviren nedir?” diyecekler; de ki: “Doğu ve batı Allah’ındır. O, dilediğini doğru yola eriştirir”.

Kalem/10-14 ve 15

Yemin edip duran, aşağılık, daima kusur arayıp kınayan, durmadan söz taşıyan, iyiliği hep engelleyen, saldırgan, günaha dadanmış, kaba saba; bütün bunların ötesinde bir de soysuz olan kimseye mal ve oğulları vardır diye, sakın boyun eğme. Ayetlerimiz kendisine okunduğu zaman, “Öncekilerin masalları!” der.

Pislik, aşağılık maymun, domuz, hayvan, ciltlerle kitap taşıyan eşekler, dilini sarkıtıp soluyan köpek, soysuz, aşağılık yaratıklar, arslandan kaçan yaban eşek sürüleri, beyinsizler vs...

Şeytan'ın düzeni Deccaliyet son 2 asırdır para, insan ve teknoloji gücünü ele geçirdiği için tağut işbirlikçisi ilahiyat, tarikat ve cemaatlerin anlattığı bidat, İsrailiyat ile dolu bir İslam anlayışına, yaşayışına Müslümanları mahkûm etti.

Hak'tan habersiz, Hakk’ı üstün tutmayan, hak hâkim olsun diye gayret, fedakârlık yapmayan tamamen şekilselliğin ve biçimselliğin etkin olduğu buna karşı mahiyetin, özün, ana omurganın yok farz edildiği bir batıl İslam anlayışı tüm İslam dünyasını sarmalayıp kuşattı.

Deccaliyet ile uyumlu, anlaşmalı; tağuti rejimle (İslam düşmanı) dayanışma içindeki bu sapkın, hastalıklı gayri İslami düşünce tarzı zaman içinde Müslümanları manevi olarak erozyona uğratıp asimile etti.

Müslümanlar Kur'an'ın emrettiği; Kâinatın Efendisi Hz. Muhammed'in (SAV) tatbik edip yaşadığı İslam'dan uzaklaşarak Deccaliyet kontrolünde olan çağdaş Bel'am'ların uydurdukları İsrailiyatın hüküm sürdüğü batıl bir dinin etkisinde tağuti rejime gönüllü kulluk eden kölelere dönüştüler.

Bu yüzden %99'u Müslüman olan ülkemizde %1'lik azgın Sabetayist Yahudi azınlık her mecrada, platformda, iletişim kanallarında son derece pervasız şekilde İslam'a ve kutsal değerlerine istediği hakareti, düşmanlığı kolaylıkla yapabiliyor.

Çünkü Müslümanların inandıklarını iddia ettikleri Allah'a, Kur'an'a, Hz. Peygambere gönülden sahip çıkmayacaklarını, savunmayacaklarını çok iyi biliyor Yahudi!

Ne de olsa tatlı su Süslüman neslin paradigmasını Yahudi'nin kurup yönettiği işbirlikçi tarikat, cemaat ve ilahiyat camiası oluşturdu.

Allah için, Kur'an için, İslam için, Hz. Peygamber için Türkiye'de hangi Müslüman ortaya çıkıp keyfinden, işinden, gücünden, menfaatinden, konforundan fedakârlık yapabilir ki?

Ama tağuti rejimin yardakçısı tarikat, cemaat ve ilahiyatçıların yetiştirdiği Süslüman'ın hele bir menfaatine dokun, çıkarına mani ol, rantına göz dik, müridine/sevenine yan gözle bak o korkak kişiliğin nasıl bir ejderhaya dönüştüğüne o zaman şahit olursunuz!

Bu tatlı su Süslümanlarının; bilinçli/planlı şekilde İslam'a saldırmayı yaşam biçimi haline getirmiş sütü bozuklara karşı Kur'an'ı örnek alarak sert, izzetli, onurlu, tavizsiz bir tavır sergileyen Mü'minlere dönerek İslam ahlakından bahsetmeleri de manevi kuraklığın, çürümüşlüğun, kokuşmuşluğun, çoraklığın zirvesi olsa gerek.

Hakk’ı üstün tutmayan, Hak’tan taraf olmayan; tağuti/inkarcı küfür rejimine paydaş ama şekilselliği, biçimselliği tam olan ve Allah'ın, "kitap yüklü merkepler" diyerek aşağıladığı Bel'amlaşmış ulemadan dünya ve ahiret saadetiniz için uzak durmakta yarar var.

Zira Bel'amların yaşadığı/savunduğu ahlak Deccaliyet ahlakıdır!

Zalime itaat edip zulme boyun eğenlerin; mazlumun, haksızlığa uğrayanların derdiyle dertlenmeyenler İslam ahlakını temsil edemezler.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mesud Akgül - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket 2023 seçimlerinde hangi vaade oy vereceksiniz?