Kamuoyu araştırma kuruluşları kamuoyu oluşturma kuruluşlarıdır. Hepsi sahtekârdır

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, gündemi değerlendirdi. Kamuoyu araştırmaları ve anketler üzerine oluşan gündeme değinen Geçkil; “Anketler, kamuoyu araştırmaları tamamen bir algı oyunudur, hiçbir gerçekliği yoktur.” dedi, tespitlerini paylaştı. Türkiye medya ve akademiyasının milli olmadığını belirtti zamane ulemasının teravih tartışmalarına dikkat çekti, Erbakan’dan bir örnek verdi. CHP’li İBB’sinin suya zammını ve Prof. Dr. Halis Aydemir’e ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Hepsi sahtekârdır
  • Türkiye medya ve akademiyası milli değil
  • Zamane uleması teravihi tartışıyor
  • CHP'li İstanbul BŞB'si Allah'ın yağdırdığı kar ve yağmur suyuna büyük bir zam yapıyor
  • Halis Aydemir örnek bir İslam âlimi

***

Anketler, kamuoyu araştırmaları tamamen bir algı oyunudur, hiçbir gerçekliği yoktur. Düşünün.. 60 milyon seçmen adına örnekleme diye en fazla 1300 kişi ile konuşuluyor. Örnek kişileri seçen saha görevlileri filozof değil, sıradan insanlar! En iyi örneklemede bile 1300 kişi 60 milyon adına isabetli konuşamaz. Kamuoyu araştırma kuruluşları kamuoyu oluşturma kuruluşlarıdır. Hepsi sahtekârdır.

Anketçiler bir ilçe halkının bile görüş ve düşüncelerini yansıtamayacak olan konuştukları 1300 kişinin dediklerini 60 milyon seçmene teşmil ederek ince oranlarla, buçuklu yüzdelerle öyle hesaplar yapıyorlar ki... Eczacı terazisiyle koca bir toplumu tartıp ölçtüklerine inandırmaya çalışıyorlar. Bunu takındıkları ciddiyet pozlarıyla, çokbilmişlik  adalarıyla, gerdan kırarak başarıyorlar da. Kamuoyu araştırmacılarının tecrübeli gözlemci oldukları, iyi tahmin yaptıkları doğrudur. Fakat kamuoyunu ölçtükleri, elde ettikleri verilere dayanarak bilgi verdikleri külliyen yalandır, sahtekârlıktır.

***

Türkiye medya ve akademiyasının milli değil Siyonist Haçlı Batı ile aynı zihniyette olduğu Ukrayna Savaşıyla bir kez daha çok net görüldü. Irak işgalinde ABD ve müttefiklerinin yaptığı katliamı, sergilediği vahşeti görmezden geldi. Terörle mücadele şeklinde yansıttı. Rusya'nın Ukrayna işgalini ise Batı'daki gibi gündemi kapatacak şekilde abartılı verdi, veriyor.

***

Zamane uleması teravihi tartışıyor

Zamane uleması teravihi tartışıyor. İlk kaynaklara bakarak çıkarsamalar yapıyorlar. İçtihat kapısı açık olmalı. Kapatılmış olması İslam'ı hayatın dışına itmiştir. Ancak ibadetlerde içtihat değişen hayat şartlarıyla sınırlı tutulmalı. Teravih için sünnet-i müekket hükmü veren müçtehit âlimlere itibar etmeli. Onlar dinin kaynaklarına da yakın ve daha vâkıftılar.

Teravihin bugünkü haliyle 20 rekât ve cemaatle kılınması Ümmet içinde genel kabul görmüş, büyük bir konsensüs oluşmuş, icma hâsıl olmuştur. Bir sünnetin yerine geçmedikçe ibadet bid'at olmaz. Ramazanın şiarı ve heyecanı olmuş, toplumun benimsediği, müçtehit âlimlerin müekket sünnet hükmü verdiği teravih namazı ile uğraşıp itibarsız kılmak kötü niyet değilse akılsızlıktır.

Erbakan yalnızca örgütlediği Cihatçı Gruplarla SSCB'yi Afganistan'da, ABD'yi Irak'ta mağlup ederek küresel Yalta Düzenini yıkan, Türkiye'yi lider ülke yapan dâhi siyasi lider, çağın bilmediği teknoloji projeleri yapan bir bilimadamı değil, aynı zamanda en büyük İslam âlimi idi. Teravih namazını bu haliyle kıldı, aksine bir şey demedi.

***

CHP'li İstanbul BŞB'si Allah'ın yağdırdığı kar ve yağmur suyuna büyük bir zam yapıyor

İktidar fiyatı artan dövizle ithal ettiği fiyatı artan petrol nedeniyle akaryakıta zam yaptığında kıyamet kopuyor. CHP'li İstanbul BŞB'si Allah'ın yağdırdığı kar ve yağmur suyuna büyük bir zam yapıyor, normal karşılanıyor. Bu illüzyoncu Zümre medya ve akademiyası varken Türkiye rahat yönetilemez.

***

Halis Aydemir örnek bir İslam âlimi

Halis Aydemir örnek bir İslam âlimi. Herkes gibi ama şık giyiniyor. Hz. Peygamber (SAS) Efendimiz de her kes gibi ama güzel giyinirdi. Ebu Cehil, Ebu Lehep ile kıyafeti aynıydı. Nasıl ki Erbakan'ın Ecevit ve Demirel ile kıyafeti aynı idiyse. Sakal, cübbe, sarık sünnet değil, devrin kıyafetiydi. Krallar etkilemek için acayip giyinirdi. Onlar artık herkes gibi giyiniyor. Ama hahamlar, papazlar, şeyhler hala farklı giyinip etkili olmak istiyor. İlk bakışta insanlara "ben sofuyum, dindarım, âlimim" izlenimi vermek riyadır.

O.G.

07 Nis 2022 - 20:32 - Manşet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.