Liderler serisi

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, gündemi değerlendirdi. Liderler serisi başlığıyla 9 lideri değerlendiren Geçkil; Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Turgut Özal, Mesut Yılmaz, Tansu Çiller, Deniz Baykal, Alparslan Türkeş, Muhsin Yazıcıoğlu hakkında tespitlerini paylaştı. Millet İttifakının çöktüğünü, oyun kurma ve bozma yeteneğini yitirdiğini ifade etti. İstanbul’un işgaline değindi.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Liderler serisi
  • Millet İttifakı çöktü
  • TC'nin o süreçte kurulup Lozan'da tescil edildiğini bilmiyor

Liderler serisi-1. Adnan Menderes: Takiyeci Zümre'dendi. Herkes siyasetine sermaye yaptı. 27 Mayıs, sonraki darbelere örnek oldu ama hepsinden farklıydı. Dışarıdan planlanmadı. Zümre Oligarkları arasındaki kanlı bir iç iktidar kavgasıydı. 17 kişinin idam edildiği İzmir Suikast girişiminin devamıydı.

Liderler serisi-2. Süleyman Demirel: Çok kurnazdı. Zümre ile bir ömür dans etti. Boğaz Köprüsü ve Keban Barajını yapınca Zümre basını hedef aldı. Bir Osmanlı kadını olan eşine berberle, kunduracıyla aşk yaşadığı iğrenç iftirasını attı. Demirel ne ülke ne Zümre için çalıştı. Kendi ikbali için çalıştı, başarılı da oldu.

Liderler serisi-3. Bülent Ecevit: Zümre'dendi. Yalancı, sahtekâr, despot, demagoji ustası fakat çok beceriksiz bir siyasetçiydi. Zümre onu seven sevmeyen herkese çok demokrat ve dürüstlük abidesi bir lider olarak tanıtıp kabul ettirdi. Her başbakan olduğunda ülkeyi krize soktu, bakanları Yüce Divan'da yargılandı. Gümüş Motel skandalına imza attı. Zümre ona, karşı çıktığı Kıbrıs Harekâtının fatihi Karaoğlan diye seçim kazandırdı. 28 Şubat sürecinde ise adrese teslim Apo'nun paketlendiği Kenya'nın fatihi diye seçim kazandırıldı.

Liderler serisi-4. Turgut Özal: Türkiye için çalıştı. Zümre'ye ağır darbeler vurdu. Ekonomiyi tekelinden alıp herkese ve dışa açtı. Kurduğu fonlarla Boğaz köprüsü, Karakaya ve Gap barajları gibi büyük tesisler yaptı. Bugün yap işlet devret'e saldıran Zümre o gün fonlara saldırdı, hepsini bitirdi. Türkiye'ye çağ atlattım dedi, öyleydi. Zümre önce belden aşağı vurdu. Karısını, kızını, damadını, oğullarını, dünürünü müptezel karalamalara hedef yaptı. Olmadı suikast yaptı. İlkinden kurtuldu ikinciden kurtulamadı.

Liderler serisi-5. Mesut Yılmaz: Zümre'nin adamı, Özal'n Brütüsü idi. Mahfillerle iç içe karanlık dünyanın oğlanıydı. Budapeşte'de burnundan yediği yumruğun sırrıyla mezara girdi. Güvenilmezliği, kalleşliği ile bilinirdi. 28 Şubat'la başbakan oldu, Yüce Divanda yargılandı. Kaç kere çamura battı ise Zümre onu hep yıkadı, yağladı parlattı, toz kondurmadı.

Liderler serisi - 6. Tansu Çiller: Zümre'den biriydi ama asimile olup Türkleşmişti. Zümre gelişini "demir leydinin topuk sesleri" manşetiyle müjdelemişti ama başbakan olunca canına okumuştu. Mesut Yılmaz'ın Erbakan'la koalisyon kurmasını son dakikada engelleyerek Çiller'i feda etmek isteyen Zümre 28 Şubat sürecinde telafi edemediği ağır darbeler yedi. O yüzden 20 yıldır Tayip Erdoğan'ı deviremiyor.

Liderler serisi- 7. Deniz Baykal: Çok hırslı ve azimli bir siyasetçi olan Baykal'ı Zümre hiç iflah ettirmedi. Solda ne kadar rakibi varsa hepsinin sırtını mindere yapıştırdı ise hep mağlup ilan edildi. 12 Eylül'ün kapattığı tüm partiler yeniden kuruldu ama Zümre CHP'yi kurmadı. CHP'nin ikinci kurucusu Baykal başarılı olunca Zümre bir hamle ile elinden alıp mensubu Altan Öymen'i başına getirdi. Kurucusu olduğu CHP'yi geri alan Baykal 28 Şubat'ı desteklemeyen tek liderdi. 2002 Seçiminde tek başına iktidar olan AKP ile birlikte tek başına muhalefet olarak CHP'yi Meclis'e soktu. Zümre kaset komplosuyla istifa etmek zorunda bırakınca ben aday değilim diyen Kemal Kılıçdaroğlu'nu CHP'nin başına getirdi ve himaye etti.

Liderler serisi-8. Alparslan Türkeş: 27 Mayıs Darbesini radyodan duyuran albay olarak ünlenen Türkeş'e Zümre hiç güvenmedi.  2-3  vekil çıkarabilen MHP,  gençliği olmayan AP'nin gençlik kolları misyonunu üstlenerek Başbakan Demirel döneminde devlette kadrolaştı. 12 Eylül sonrası Erbakan'la ittifak kuran Türkeş RP listelerinden Meclis'e 19 vekil soktu. Mitinglerde ittifakın seçimle sınırlı olmadığını, kalıcı olacağını hep anlattı ama Muhsin Yazıcıoğlu mani oldu.

Liderler serisi-9. Muhsin Yazıcıoğlu: 12 Eylül öncesi MHP Gençlik Kolları Başkanı olarak sağ-sol anarşisinin göbeğindeydi. 12 Eylül askeri yönetimi yargıladı. MHP toptan berat ettirilince o da kurtuldu. Zümre onu hep kullandı ve hiç desteksiz bırakmadı. RP-MHP ittifakını ona yıktırdı. MHP'yi ona böldürüp Erbakan ile ittifak kuran Türkeş'e ders verdi. Refah-Yol Koalisyonuna katılmayarak 8 vekili ile dışarıdan verdiği desteği çekmesi 28 Şubat sürecine doping yaptırdı. Hrant Dink'e BBP'lilere suikast yaptıran Zümre suçunu önce devlete sonra FETÖ üzerine yıktı. Zümre BBP ile MHP'yi tekrar birleştirip onu başına koyma süreci başlatmıştı ki helikopter kazasında öldü. Zümre illüzyoncu medya ve kliplerle efsaneleştirdi.

***

Millet İttifakı çöktü

TC kurucu iradesi temsilcisi takiyeci Zümre Oligarşisi hala geniş imkânlara sahip. Büyük sermaye onda. Medya ve akademiya onun kontrolünde. Sahibi olduğu kurulu düzen ve resmi ideoloji statükosu hala büyük oranda yerinde. Ama siyasi akıl üstünlüğünü yitirmiş. Ali Babacan'ı, Muharrem İnce'yi, Ümit Özdağ'ı o ayarttı, başına bela oldular. Millet İttifakı çöktü. Oyun kurma, oyun bozma kabiliyetini yitirmiş. Her şeyi yüzüne gözüne bulaştırıyor.

***

TC'nin o süreçte kurulup Lozan'da tescil edildiğini bilmiyor

Eğitim ve iletişim sistemleriyle paganist Kemalcı ideoloji belletilerek dört kuşaktır yetişen ezberci toplumun düşünme, değerlendirme kabiliyeti dumura uğramıştır. İngiliz Donanmasının Marmara Denizinde çekilmiş fotoğraflarını gördüğünde Çanakkale'nin geçildiğini anlamıyor. Katır kadar profesörler bile İngilizlerin Çanakkale Zaferi (!) ardından başkent  İstanbul'u 5 yıl boyunca işgal ettiğini, TC'nin o süreçte kurulup Lozan'da tescil edildiğini bilmiyor.

O.G.

26 Mar 2022 - 19:58 - Manşetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?