Bütün bunları unutturan İllüzyoncu medya ve akademiya Eski Türkiye'yi yüceltip idealize ediyor

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, gündemi değerlendirdi. Eski Türkiye’den örnekler veren Geçkil; “Eski Türkiye takiyeci Sabetaycı Zümre Oligarşisinin çiftliğiydi” dedi. Zümre’nin Pelikan Örgütü ile hareket geçmesine değinerek artık hedefin Zümre’nin kalbi olduğunun altını çizdi. Osman Kavala’yı savunmanın FETÖ’yü savunmak olduğunu belirtti.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Eski Türkiye'yi yüceltip idealize ediyor
  • Artık hedef sakalı değil, Zümre'nin kalbi!
  • Yıkmak kolay yapmak zordur
  • Osman Kavala'yı savunmak FETÖ'yü savunmaktır

***

Zümre Oligarşisinin yönettiği Eski Türkiye'de ölümüne kutuplaşma, her türden toplumsal ayrışma vardı. Sağ-sol anarşisi, Alevi-Sünni çatışmaları, seri suikastlar, yaygın bir mafya yapılanması vardı. Şehir varoşları gecekondularla kaplıydı. Uyuşturucu imalatı, kullanımı, satışı buralarda yaygındı. Suç örgütleri elemanlarını buralardan devşirirlerdi. Bütün bunları unutturan İllüzyoncu medya ve akademiya Eski Türkiye'yi yüceltip idealize ediyor.

Takiyeci Zümre Oligarşisinin yönettiği Eski Türkiye'de döviz bulundurmak suçtu. İthalat-ihracat kota ile izne bağlıydı. Montaj geri sanayii ile Türkiye ilkel bir tarım ülkesiydi. Nüfusun % 80'i köylüydü. Kötü yollarında her yıl trafik kazalarında binlerce insan ölür, sakat kalırdı. Hastaneler rezaletti. "Milletin efendisi" köylü doktor değil ancak sağlık memuru görürdü. Nüfus planlaması, doğum kontrolü için çok ebe vardı.

Takiyeci Zümre Oligarşisinin yönettiği Eski Türkiye'de yargı hukuk, adalet için değil; Kemalcı resmi ideolojiye dayalı vesayet rejimini korumak içindi. Üniversiteler bilim üretme amaçlı değil; Kemalcı ideolojiye bağlı kadrolar yetiştirmek içindi. Millî Eğitimin temel amacı Kemalcı ideolojiyi belletmek, rejime bağlı robot vatandaş yetiştirmekti. Ordunun,  emniyetin temel görevi vatanı savunmak, asayişi sağlamak değil; azınlıkçı Zümre Oligarşisini irtica tehdit ve tehlikesine (Müslüman çoğunluğun yönetime, iktidara gelmesine) karşı korumaktı.

Takiyeci Sabetaycı Zümre Oligarşisi yönettiği Eski Türkiye'de ekonomik bir soygun düzeni kurmuştu. Yüksek gümrük duvarları ile toplum Koç'un kuş serisi ilkel, teneke arabalarına mahkûm edilmişti. Zümre Oligarkları distribütörlükler alarak ülkeyi Batılı devletlere sömürttürürken kendileri tatlı kârlar, büyük rantlar elde ediyorlardı.

Takiyeci Sabetaycı Zümre Olgarşisi yönetirken Türkiye'de Kemalcı resmi ideoloji sözcüsü beşibiryerde tekelci gazeteler vardı. Devlet tekeli TRT anayasa korunaklıydı. Başbakan Özal özel radyo, tv için anayasayı değiştirirken Zümre şövalyeleri kıyamet koparmıştı. Basın özgürlüğünü Zümre münhasıran (spesifik) kendisi için istiyor.

Takiyeci Sabetaycı Zümre TC adıyla kendisinin  yönettiği oligarşik bir rejim kurdu. Kemalcılığı resmi devlet ideolojisi ve dini haline getirip anayasal korumaya alarak tüm topluma dayattı. Kemalcı resmi dini laiklik, resmi ideolojiyi demokrasi adına anayasaya koydu.

Eski Türkiye takiyeci Sabetaycı Zümre Oligarşisinin çiftliğiydi. Kemalcı ideoloji ile yetiştirdikleri kadrolar kâhya, Müslüman kitle paryaydı. Ankara Valisi Nevzat Tandoğan durumu şu sözlerle ne güzel özetlemişti: "Ulan öküz Anadolulu! Sana ne milliyetçilikten, komünizmden? Eğer komünizm gerekiyorsa onu da biz getiririz. Sizin göreviniz çiftçilik yapmak, mahsul yetiştirmek, çağırdığımızda askere gelmektir."

Takiyeci Sabetaycı Zümre Oligarşisi yönetimindeki Eski Türkiye'de işkence resmen yargının bir parçasıydı. Polis karakollarında dayakla zanlılara suçları itiraf ettirilerek mahkemeye sevk edilirdi. Türküye konu olan karakolda doğru söyler mahkemede şaşar sözü bunu anlatır.

***

Artık hedef sakalı değil, Zümre'nin kalbi!

Brütüs Hayati Yazıcı işaret fişeğini yaktı; takiyeci Zümre yeni paralel yapısı Pelikan Örgütünü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı harekete geçiriyor. Nicedir homurdanan AKP'deki Zümre uzantılarının artık ayak sesleri geliyor, isyanın eli kulağında. "Ne istediniz de vermedik?" fragmanı yine dönecek. Reis, Zümre kelle istiyor kelle!

Sabetaycı Zümre delinmez, radarda görünmez zırhı takiye ile her yere sızarak Ergenekon ve FETÖ'den sonra yeni paralel yapısı Pelikan'ı AKP'de, devlette örgütledi, harekete hazır hale getirdi. Her defasında sahaya sürdükleri tırpanlandı, Zümre'ye dokunulamadı. Zümre'nin her defasında tıraşlanan sakalı daha gür çıktı. Artık hedef sakalı değil, Zümre'nin kalbi!

***

Yıkmak kolay yapmak zordur

Yıkmak kolay yapmak zordur. Türkiye'yi içeriden, dışarıdan yıkmaya, çökertmeye bütün gayretiyle çalışan bunca organize güce rağmen bu kadar başarılı yönetmek -izahı yok- mucizedir.

***

Osman Kavala'yı savunmak FETÖ'yü savunmaktır

Osman Kavala'yı savunmak FETÖ'yü savunmaktır. Bu takiye bile değil açık destektir. Oligarşik Zümre (Türkiye'deki İsrail) Cumhur İktidarı ile birlikte Türkiye'yi yıkma çabasında. Sevr'i raftan indirip hayata geçirmek istiyor. Marmara Bölgesi Zümre'ye verilip Avrupa Birliği'ne alınacak.

O.G.

23 Mar 2022 - 20:19 - Manşet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.