AB ülkelerinde gaz ve elektrik fiyatları bir yıl öncesine kıyasla 6 ile 10 kat daha yüksek

Yazarlarımızdan Mesud Akgül’ün sosyal medya hesaplarından yaptığı gündem yorumu…

Sabetaycı illüzyoncu medya ve akademiya hayat pahalılığı ile enerji fiyatlarındaki artışın yalnızca Türkiye'de olduğuna dair bir algı operasyonu yürütüyor. AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Temsilcisi Josep Borrel, AB ülkelerinde gaz ve elektrik fiyatlarının bir yıl öncesine kıyasla 6 ile 10 kat daha yüksek seviyelerde olduğunu açıkladı.

CB Erdoğan: "Türkiye, AB ile mukayese edilemeyecek şekilde enerjide sübvanse yaptı. Geçen yıl elektrik faturalarında %50, doğalgaza % 75 sübvansiyon sağladık. Tarifelere yansıtılmayan toplam sübvansiyon 100 milyar ₺. 2022'de doğalgazın 4'te 3'ü hala sübvanse ediliyor." 20 yıllık tek başına iktidarın bu gerçekleri topluma duyuracak ne kadrosu ne medya ve akademiyası var. Yazık, çok yazık.

CHP'li büyükşehir belediyelerinin ulaşımda, suda, halk ekmekte, halka yönelik yapılan sosyal faaliyet programlarında yaptıkları %100 artışlara üç maymunu oynayan Selanik Dönmesi Sabetaycı Zümre medya ve akademiyası doğalgaz, elektrik faturaları artışı ile toplumu sallamayı başarıyor.

Sabetayist Dönme Cem Yılmaz, " Bence hayat pahalılığından yakınmayan biri, ya hırsızdır ya deli" demiş ya Twitter yıkılmış. Peki, suni olarak yaptıkları yüksek etiket fiyatı nedeniyle hayat pahalılığına yol açan Büyük Sermaye temsilcisi Tapınakçı TÜSİAD'ın ( Türkiye Sabetayist İş İnsanları Derneği) yönettiği sermayeye ait harami Beşli Çete market zincirleri ile tedarik zincirlerine isyan etmek yerine iktidara sallayan haşarat sürüsüne ne demeli?

AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar, ne yapıyor? Selanik Dönmesi medya ve akademiya'nın CB Erdoğan ve iktidar aleyhine oluşturduğu dalgalar üzerinde sörf yaparak tribünlere oynamayı siyaset zannediyor! En son doğalgaz, elektrik ve akaryakıt zamları üzerinden meydana gelen dalgalar üzerinde sörf yapmış. Şamil bey, Twitter'da sörf yapmayı bırak da iktidara sahip çıkmak için sahaya in ve gerçekleri anlat.

Petrol fiyatları varil başına 16 dolardan 94 dolara yükseldi. 2014'ten bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Bu 7 kat artış nedeniyle akaryakıt fiyatlarında yükseliş var. Bu basit gerçeği bile vatandaşa anlatacak bir ağız AK Parti ve sözde yandaş medyada yok. Varsa yoksa CB Erdoğan. Tek başına Selanik Dönmesi Sabetaycı Zümre oligarşi ile mücadele ediyor.

ABD'nin kamu borcu 30 trilyon doları aştı. Son 30 yılın en yüksek enflasyonunu ABD'de halkı zorluyor. İngiltere, Fransa ve Almanya'da son 40 yılın en yüksek enflasyonu var. Enflasyon yalnızca Türkiye'nin değil, dünyanın ortak sorunu haline geldi. Ancak illüzyoncu medya ve akademiya enflasyon sadece Türkiye'de var, dünya güllük gülistanlık gibi bir yayın yapıyor.

***

Güldür Güldür benzeri eğlence programlarının verdiği mesaj yüklü adrese teslim kabarelerin toplumsal etkisi bir partinin tüm Meclis Grubu'na hatta tüm medya ve akademiyaya bedelidir. Ancak Müslümanlar ülkenin kültür ve san'at hayatında yoklar. Bu yüzden CB Erdoğan, " Siyasi iktidar olduk ama fikirsel ve kültürel iktidar" olamadık diye feryat ediyor.

***

Rakı mı, vatan mı

Zonguldak Çaycuma ilçesine bağlı Perşembe beldesinin CHP'li Belediye Başkanı İsmail İnan, " Toprakları sen verdin" diyen vatandaşa, " Bir büyük rakıya sattım" diyerek tepki gösterdi. Selanik Dönmesi İttihat ve Terakki CHP zihniyetinin bir büyük rakıya ülkeyi sattığı gerçeği çok eskilere dayanıyor. Rakı mı, vatan mı tercihinde her zaman rakı kazanmıştır CHP zihniyetinde!

***

Demek ki İsrail'in güdümünden çıkmış

Irak ulusal güvenlik danışmanı yaptığı açıklamada PKK'nın ülke içindeki varlığının yasal olmadığını ve PKK'nın varlığına son vermeye kararlı olduklarını ifade etti. 40 yıldır Irak'a topraklarında PKK'yı barındırması için baskı yapan İsrail'den başkası değildi. Mevcut Irak yönetimi PKK 'yı hedef aldığına göre demek ki İsrail'in güdümünden çıkmış.

***

İslam'a, Hz. Muhammed'e (SAV) hakaret ettiği için toplumsal tepkiler üzerine, " Benim İslam ile asla bir sorunum yok, olamaz" diye tornistan yapan tek bir Kemalcı görmedim. Ama hile rejimi ve köle düzeni 1923 TC rejimi ile Mustafa Kemal'e haklı eleştiri yapan ancak Kemalcılardan gelen tepkiler sonrası, " Yok ya. Vallahi billahi yanlış anlaşıldım. Yoksa Cumhuriyet ve Atatürk ile bizim ne kavgamız olabilir haşa" diye geri vitese takan çok Müslüman tanıdım.

***

Ortak Milli Güvenlik Kurulları toplantısı

Erbakan:"Adil Düzen'de ülkelerin yönetildiği Milli Güvenlik Kurullarının da üstüne bir Milli Güvenlik Konseyi kuracağız. Ve İslam Birliği'ne bağlı ülkeler bu konsey tarafından yönetilecek!"

Haber: "Türkiye ile Azerbaycan arasında ortak Milli Güvenlik Kurulları toplantısı yapılma kararı alındı."

***

Türkiye olunca işler değişiyor

Filistin'in itirazı ile toplanan Afrika Birliği, İsrail'e verilen gözlemci üyelik statüsü kararını askıya aldığını ilan etti. Filistin'in elbette böyle bir gücü ve etkinliği söz konusu değildir. Ama Filistin'in arkasında küresel güç Türkiye olunca işler değişiyor tâbi.

***

CHP'liler ise sahip ve efendi

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan ile Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, bütün bir AK Parti genel merkez yönetimi ile Meclis Grubu'nun toplamından daha fazla etkin mücadele veriyorlar. Şahsen, CB Erdoğan'ın yerinden olsam 2023 seçimlerinde aday belirlemede tek bir kriter belirlerim: Aday kesinlikle CHP kökenli olacak. Çünkü Müslümanlar hala köle ve parya. CHP'liler ise sahip ve efendi.

***

Rusya ve Ukrayna devlet yetkilileri en üst perdeden ," iki ülke arasında savaş/çatışma istemiyoruz, ABD ve AB medyasının yayınları tam bir delilik, felaket tellallığı" diye dursun; küresel Sıyonist sermaye medya ve akademiyası ile Sabetayist Dönme medya ve akademiya savaş çıkartmakta kararlı.

***

FETÖ PDY'nin Hakan Fidan'ı 2012'de ifadeye çağırdığı gün

Bugün 7 Şubat. FETÖ PDY'nin Hakan Fidan'ı 2012'de ifadeye çağırdığı gün olarak tarihe geçti. CB Erdoğan, izin vermedi, engelledi! Hakan Fidan, CB Erdoğan'a nasıl teşekkür etti? 1- 15 Temmuz FETÖ-NATO darbesini CB Erdoğan'a bildirmedi!

2- MİT tarafından güvenlik soruşturması yapılan 4 askeri yaver de FETÖ'cü çıktı ve hepsi tutuklandı!

***

Hani özgür ve bağımsız medya diye yırtınanlar nerede?

İsrail'in sağlam İP'inden ayrılan Sabetayist Meral Akşener'in eski danışmanı gazeteci Vedat Yenerer, " Bu parti'ye FETÖ'cüler giremez dedik, hepsi girdi. Milliyetçilerin başına çatı çöktü" dedi. Peki, ana akım ya da merkez medya Vedat Yenerer'e mikrofon uzatıyor mu? Açıklamalarına yer veriyor mu? Hayır. Hani özgür ve bağımsız medya diye yırtınanlar nerede?

***

Kemalcı İdeolojinin insanlarda, " Demans" hastalığını tetiklediği gazeteci Deniz Zeyrek üzerinde yapılan laboratuvar testlerinde kesinleşti! Deniz Zeyrek diyor ki, " DİB Ali Erbaş şeriatçı. Değilse bana dava açsın!" Bak şu arkaik, idiot, ilkel ve mikrop Kemalcı kafaya...DİB Ali Erbaş'ın şeriatçı olmasından rahatsız olmuş.

"BENCE DENİZ ZEYREK LAİKÇİ. DEĞİLSE BANA DAVA AÇSIN!"

***

Bu Kemalcıların her şeyleri yalan

Yıl 2018, Gürsel Tekin: "9 villa, 7 benzin istasyonu, 11 şirket sahibi bana gömleğimin fiyatı sorulur mu?"

Yıl 2022, Gürsel Tekin: " Servetim yok. Kirli medya girsin sicilime baksın!"

Bu Kemalcıların herşeyleri yalan, dolan, iftira, safsata, palavra...

***

İsrail, Türkiye'den rol çalsın diye Fransız Macron'u Rusya'ya gönderdi. Rusya'dan açıklama geldi. " Bu ziyaret önemli ancak Ukrayna ile ilgili büyük atılımlar beklemiyoruz. Durum, tek bir toplantıda belirleyici atılımlar beklemek için çok karışık!" Ne demek bu?

Biz Rusya olarak bu konuda yalnızca Türkiye'ye güvenir ve onun faaliyetlerine inanırız! Macron böylece Moskova'ya turist olarak gitmiş oldu!

***

Doktorlar iş bırakıyor

Türk Tabipler Birliği çağrısı üzerine sağlık çalışanları yurt genelinde iş bırakma eylemi yapacak. Aile hekimleri de 17-18 Şubat'ı bekliyor. Kovid-19 salgınıyla mücadelede dünyaya örnek olan bir sağlık sistemine sahip olan Türkiye'ye yapılmış kökü dışarıda bir operasyondur bu. AK Parti'den önce doktorlar çok mu insanca yaşıyorlardı? Vatanını, milletini ve ülkesini seven sağlık personeli terör örgütü sevici ve Selanik Dönmesi Sabetaycı Zümre için kurtarılmış bölge TTB'nin provokasyonuna alet olmasın.

O.G.

07 Şub 2022 - 19:19 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.