Saadetçiler triger kayışı oldukları CHP'yi umursamıyorlar!

Yazarlarımızdan Mesud Akgül’ün sosyal medya hesaplarından yaptığı gündem yorumu…

CHP billboardlara astığı reklam afişinde cinsel yönelim (Gay, lezbiyen, travesti) yasayla suç olmaktan çıkacak vaadinde bulundu. Eşcinselliği özendiriyor diye İstanbul Sözleşmesi üzerinden AK Parti düşmanlığı yapan Saadetçiler triger kayışı oldukları CHP'yi niçin umursamazlar?

İngiliz Temel, hayatının anlatıldığı, " Son Tanık" kitabında Emniyet Müdürü olan dayısı Şebip Karamollaoğlu'nun 1975'te Bursa'dan CHP senatörü seçildiğini söylüyor. Anlayacağınız İngiliz Temel'deki Kemalist statüko ve CHP aşkı genlerinde zaten mevcut. CHP aşkı nedeniyle şimdi Millet İttifakı'na payandalığâ soyunmuş.

Ey Saadetçiler...Klozet kapağı olduğunuz Millet İttifakı'nın anaç partisi CHP gay, lezbiyen, travestileri yasal düzenleme ile koruma altına alacağını ilan etti. Yani L G B T İ yasallaşacak. Ayasofya'yı ibadete açıp Taksim'e Camii yapan Cumhur İttifakı'na değil de eşcinselliği savunan CHP'ye paydaş olmak size çok yakışacak!

***

Ne Rusya ne de Ukrayna sorun çıkarabilir

Siyonist Haçlı emperyalizm'i'ne ne Rusya ne de Ukrayna sorun çıkarabilir. Sorun çıkaracak potansiyele sahip tek Türkiye. Ancak Türkiye'yi işgal edecek ya da savaşacak güç ve askeri varlıktan mahrum Sıyonist Haçlı Batı, Rusya-Ukrayna arasında çıkarmak istediği savaşı Türkiye için istiyor. Bölgede çıkacak yangını bir şekilde Türkiye'ye sıçratma/bulaştırma hesapları yapıyor. Ancak umutsuz ve beyhude bir çaba içinde.

CB Erdoğan, önce Ukrayna'yı ziyaret edecek. Ardından Rus lider Putin'i ağırlayacak. İki ülke arasındaki sorunlar, İsrail'in arzu ettiği gibi savaş ile değil, Türkiye'nin istediği gibi diplomasi ile çözüme kavuşacak. Türkiye, bölgede büyük insanlık dramına neden olacak İsrail'in bir savaş/katliam projesini daha engelleyip adaleti/barışı tesis edecek. Tıpkı 1000 yıllık Selçuklu Osmanlı İslam Medeniyetinde olduğu gibi.

Küresel güç İsrail ve Siyonizm, hangi coğrafyada katliam, işgal, zulüm ve vahşet senaryosunu kurgulasa, Türkiye karşısına çıkıp engelliyor. Irak, Suriye, Libya, Katar, Sudan, Somali, Dağlık Karabağ'da olduğu gibi. Rusya- Ukrayna krizini de yine Türkiye savaşa engel olup diplomasi ile çözecek inşaAllah.

Siyonist Haçlı Batı'nın aylardır hiç yoktan çıkartmak için yoğun mesai harcadığı Rusya ile Ukrayna arasındaki tatsızlığı çözecek olan Türkiye, dünyaya bir kez daha patron benim mesajını güçlü şekilde verecek. Bu mesajı yine Hans anlayacak, Hasan anlamayacak. Çünkü Hasan'ın gündemini illüzyoncu medya ve akademiya şekillendiriyor. Ve Hasan'ın derdi marul ve maydanoz!

***

CB Erdoğan: "Bizim mahkemelerimizi tanımayanları biz de tanımayız. AHİM, Avrupa Konseyi ne demiş bizi bağlamaz!" Sabetayist Dönme Osman Kavala'nın tahliyesi için uğraşan Haçlı gavura, CB Erdoğan'ın verdiği cevap, Milli Görüş'ün şahsiyetli dış politikasının en güzel örneklerinden birisi değil mi?

***

Pahalılık ve kur

Üniversitelerde okutulan ekonomiyle ilgili ders kitaplarında şöyle denir: "Bir ülkede ihracat yüksek olursa döviz girdisi olur ve bu da ülkede döviz bolluğuna yol açar. Dolayısıyla döviz kuru da düşer. Ülkenin parası dövize karşı değer kazanır!"

Türkiye, 225 milyar dolar ihracat rekoru kırdı. Yani ülkede döviz bolluğu var. Ama döviz kuru düşmüyor aksine yüksek. Neden?

Üretici konumundaki köylü, çiftçi, tarım sektörü diyor ki, "tarlada 1 lira, 3 lira, 5 lira olan nasıl oluyor da markette 10 lira, 30 liraya satılıyor anlamak mümkün değil." Cevabı basit. Sabetayist Dönme sermayesinin sahibi olduğu harami beşi bir yerde üç harfli marketler ile tedarik zincirleri arasındaki işbirliği sayesinde oluşturulan suni pahalılık, yokluk ve kıtlık nedeniyle enflasyon azıyor. Ancak CB Erdoğan ve AK Parti sorumlu ilan ediliyor.

Faizci kapitalist ekonomik sistemin kuralı kağıt üstünde şöyle:" Bir ülkede ihracat varsa üretim vardır. Üretim varsa istihdam ve yatırım vardır. Üretimin olduğu ülkede mal/malzeme bolluğu olacağından arz talep dengesi sağlanacağı için enflasyon, hayat pahalılığı olmaz. Herşey ucuzlar."

Türkiye, 225 milyar dolarlık ihracat yaptı. Üretimde sıkıntı yok. Yatırım alabildiğine..Niye yüksek enflasyon var peki?

***

Hindistan'da tanrı diye ineğe tapan 1 milyar Hindu ile Mustafa Kemal'in heykellerine tapan Kemalcılar aynı paradigmalardan besleniyor. Milyonlarca insanı propaganda ve dayatma gücü ile paganist ve putperest döngüye mahkum etmek zor değil..

O.G.

03 Şub 2022 - 19:11 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.