Hedefleri Cumhur İktidarını yıkıp Kemalcı Eski Türkiye vesayet statükosunu geri getirmek

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, sosyal medya hesaplarından gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Rekabet Kurulunun beş harami süpermarket zincirinin iletişimlerini izleyip tedarikçi zinciri ile birlikte fahiş zamları organizeli şekilde yaptıklarını tespit ederek 2 Milyar 700 Milyon para cezası kesmesine değinen Geçkil medya ve akademiyada olayın geçiştirildiğine dikkat çekti. AKP ile MHP'nin Cumhur İttifakının, Refah Partisi MHP İttifakının tam olarak devamı olduğunu belirtti.

Öne çıkan başlıklar:

  • Hedefleri Cumhur İktidarını yıkıp Kemalcı Eski Türkiye vesayet statükosunu geri getirmek
  • Tam bir Millî Görüş iktidarıdır
  • AKP ile MHP'nin Cumhur İttifakı, Refah Partisi MHP İttifakının tam olarak devamıdır
  • Şimdi YRP'yi parlatmak için ne şaklabanlıklar yapıyor
  • Güçlendirilmiş parlamenter sistemden kasıtları
  • Kurtuluş savaşı İngilizlerin hazırladığı senaryonun Anadolu’da sahnelenmesiydi

***

Rekabet Kurulu beş harami süpermarket zincirinin iletişimlerini izleyip tedarikçi zinciri ile birlikte fahiş zamları organizeli şekilde yaptıklarını tespit ederek 2 Milyar 700 Milyon para cezası kesti. Olay haber olarak geçiştirildi. Oysa kurun yükselişine paralel yapılan fahiş fiyatları ve oluşturulan enflasyonu illüzyoncu medya ve akademiya ülke iyi yönetilemiyor, ekonomi kötüye gidiyor şeklinde kamuoyuna lanse etmişti.

Organize olarak birlikte fahiş fiyatlarla suni bir enflasyon oluşturan beş harami market zinciri büyük sermayenin bir parçası olarak takiyeci Selanik Dönmesi Sabetaycı Zümreye ait. Onların oluşturduğu suni enflasyonu ülke kötü yönetiliyor, Türkiye'nin ekonomisi batıyor şeklinde topluma lanse eden illüzyoncu medya ve akademiya da onlara ait. Hedefleri Cumhur İktidarını yıkıp Kemalcı Eski Türkiye vesayet statükosunu geri getirmek.

AKP'yi metastaz yapan Pelikan Örgütü yandaş medyayı da diğeri gibi takiyeci Selanik Dönmesi Sabetaycı Zümrenin kontrolüne sokmuş bulunuyor. Bu yüzden Türkiye kamuoyu ve toplumu illüzyoncu medya ve akademiyanın dezenformasyonlarına, manipülasyonlarına, algı operasyonlarına maruz ve korumasız durumdadır.

Rekabet Kurulunun tespit ederek cezalandırdığı olaya ilişkin geniş çaplı haberler, programlar, yorumlar yapılmadığı için toplum muhatap olduğu fahiş fiyatların nedeninin beş harami süpermarket zinciri ve ait oldukları büyük sermaye olduğunu anlayamadı.

Yaşanan olayları alakalı alakasız Cumhur İktidarı aleyhine kullanan illüzyoncu medya ve akademiya söz konusu takiyeci Selanik Dönmesi Sabetaycı Zümre olunca olumsuzluklarını, ihanetlerini, Türkiye düşmanlıklarını, perdeleyerek hakkında güzellikler dizmektedir. Bu zümre ellerinde kalan imkânlarla Müslümanlara kaybettikleri iktidarını tekrar alıp Kemalcı Eski Türkiye vesayet statükosunu geri getirmeye çalışıyor.

Takiyeci Selanik Dönmesi Sabetaycı Zümre illüzyoncu medya ve akademiya ile dünyanın konuştuğu Türkiye'nin kalkınma hamlelerini, üstün savunma sanayii ve teknolojisini, askeri ve diplomatik başarılarını perdeleyerek her şeyi kötü gösterip şeamet tellallığı yapmaktadır. Bu yüzden dünyanın gördüğü Türkiye'nin başarılarını kendi toplumu görememektedir.

***

Cumhur İktidarı iç ve dış politikasıyla ve bütün icraatıyla tam bir Millî Görüş iktidarıdır. Ancak ne yazık ki Millî Görüş söylemi sahipsizdir. Saadet Partisi çok ilginçtir, YRP ile birlikte tamamen Türkiye'deki İsrail politikalarını sahiplenip dillendiriyor!

***

AKP ile MHP'nin Cumhur İttifakı, Refah Partisi MHP İttifakının tam olarak devamıdır

AKP ile MHP'nin Cumhur İttifakı, Refah Partisi MHP İttifakının tam olarak devamıdır. Erbakan Türkeş ile bu ittifakı kurma planını Mamak Askeri Tutuk ve Cezaevinde kararlaştırdılar. O ittifak Refah Partisinde bütünleşmeydi. Seçim mitinglerinde Türkeş ittifakın seçimle sınırlı olmadığını sürekli olacağını defaatle açıkladı. Ancak devam ettiremediler zira Muhsin Yazıcıoğlu ittifakı bozdu.

Refah Partisinde bütünleşmeye karşılık olarak MHP kadrolarından seçilebilecek yerlerde daha çok milletvekili adayı gösterildi. MHP içindeki bir kesim destek vermediğinden ancak 19 milletvekili çıkarabildi. Meclis'e girdiklerinde Muhsin Yazıcıoğlu Refah Partisi grubu ile birlikte oturmayarak ayrı bir yere çekildi. Milletvekilleri de onu takip ettiler. MHP böylece ayrıştı. Türkeş artık tek başına Erbakan'a kambur olmuştu. O yüzden partisinin başına geçmesini Erbakan istedi.

Muhsin Yazıcıoğlu daha sonra ayrılarak BBP'yi kurdu, milliyetçi camiayı bölerek MHP'nin gelişmesine darbe vurdu. Türkeş'in Erbakan'la birlikte hareket edeceğini düşünerek MHP'nin başına geçmeyi hesaplıyordu. Türkeş o zamanki adıyla MÇP'nin başına geçince ayrılmak zorunda kaldı.

Baştan itibaren Muhsin Yazıcıoğlu'nu Türkiye'deki İsrail (Selanik Dönmesi Sabetayist Zümre) destekliyordu. Kuruluşunda Refah-Yol koalisyonunu katılmayarak 8 milletvekili ile dışarıdan desteklerken 28 Şubat sürecinde bu desteğini çektiğini açıklayarak darbecilere yeşil ışık yaktı. Böylece iktidar çoğunluğu kritik düzeye düşen Refah-Yol koalisyonunun darbecilere karşı direnci azaldığından hükümetin istifasında etkili oldu.

Türkiye'deki İsrail politikalarına her zaman hizmet etmiş olan Muhsin Yazıcıoğlu'nu illüzyoncu medya ve akademiya ile parlattı. Hazırladığı ata binmiş klipleriyle kahramanlaştırarak topluma mal etti. İsrail hizmet edenlerini çaktırmadan parlatır hizmetine girmeyenleri itibarsızlaştırır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dediği gibi dere yatağında akar. Refah Partisi ile MHP'nin ittifakı nihayet gerçekleşen Cumhur İttifakıyla daha önemli bir konjonktürde daha stratejik bir önem kazandı. Türkiye'deki İsrail bu yüzden Cumhur İktidarını devirmek için her yolu deniyor.

Başbakan Özal'a ANAP Büyük Kongresinde canlı yayında yapılan suikast girişimi sürekli gündem dışına itildi, konuşulmadı, tartışılmadı. Cumhurbaşkanı iken zehirletilip öldürülmesi kabul görmedi. Ama Muhsin Yazıcıoğlu'nun öldüğü helikopter kazası suikast iddiasıyla hiç gündemden düşürülmedi!

***

Şimdi YRP'yi parlatmak için ne şaklabanlıklar yapıyor

Fatih Erbakan'ı gençlik yıllarında magazin haberleri ile Erbakan ve Millî Görüş'ün beşına bela eden illüzyoncu medya ve akademiya şimdi YRP'yi parlatmak için ne şaklabanlıklar yapıyor. İsrail'e hizmet ettin mi akan sular durur. Erbakan son günlerinde hep şuur, şuur dedi durdu. Hâşâ, boşuna mıydı!

***

Güçlendirilmiş parlamenter sistemden kasıtları

Güçlendirilmiş parlamenter sistemden kasıtları tahkim (konsolide) edilmiş Kemalcı Eski Türkiye vesayet statükosu! Takiyeci Selanik Dönmesi Sabetaycı Zümre süslü ifadelerle vahşi uygulamaları perdelemede mahirdir. Her kötülüğü şık ambalajlarla kamufle etmede üzerlerine yoktur.

***

Kurtuluş savaşı İngilizlerin hazırladığı senaryonun Anadolu’da sahnelenmesiydi

Başkent İstanbul'u tam 5 yıl işgal eden İngilizler TC'yi Selanik Dönmesi Sabetaycılar için zümre oligarşisi şeklinde kurup Lozan'da tescilleyerek öyle çekildiler. Anadolu illerini işgal eden müttefikleri de ortamı M. Kemal'e bırakarak kendileri  çekildiler. Kurtuluş savaşı İngilizlerin hazırladığı senaryonun  Anadolu'da sahnelenmesiydi. Herhangi bir savaş hiç olmadı. Sonradan her şey uydurulup baskı rejiminde belletildi.

Hiç yaşanmamış, asla vuku bulmamış istiklal ya da kurtuluş savaşı denilen olayların alternatif tarihini yazanların bir kısmı İngiliz ajanıydı. Diğer bir kısmı ise Anadolu'da sahnelenen senaryoyu farklı anlayanlardı. Yoksa TC'nin kuruluşuna dayanak yapılan kurtuluş savaşı ve bütün olaylar İngiliz senaryosuydu. İngilizler bu prototip senaryoyu başka coğrafyalarda uyarlayarak tekrar sahnelediler.

O.G.

19 Oca 2022 - 20:26 - Manşet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

murad - cumhur ittifakı siyaset satrancında yapılmış olağan üstü bir hamle. Önce karşı taraf şah çekti. CHP yi % 30 a çıkaracağımıza HDP ye barajı geçirelim daha iyi dediler doğu ve güneydoğuda yoğunlaşan HDP ülke barajını aşarsa en az 50 millet vekili ile grup kuruyordu ve bunların tamamına yakınını Ak partiden alacaktı. parlak fikir!.. her evden 1 oy HDP ye ...Selo da iyi saz çalıyor medya allayıp pulladı HDP barajı aştı artık % 45 de alsa Ak parti tek başına iktidar olamayacaktı salt çoğunluğu fena halde yitirmişti. şah ve mat diye sevinecekken Devlet bahçelinin MHP nin başında tutulması için neden bu kadar zahmete katlanıldığı anlaşıldı. eksiklik MHP ile kapanmış bi la kaydu şart Ak partiyi destekleyen MHP sayesinde Ak parti tek başına iktidar gibi rahat hareket etmişti. Milli devlet müthiş bir karşı hamle ile yine mat olmaktan kurtuluyordu. 91 deki RP MÇP IDP ittifakının bir nevi devamı da olan bu adım milli görüşün ruhuna da ters değildir. benim adım da meralsa bu MHP yi alırım diye ortalarda efelenen eskötek en sonunda adını da değiştirmeden (hala meraldir) partisini değiştirdi. MHP nin içindeki cerahati alıp götürmesiyle MHP daha da saflaşıp temizlenmiş oldu. İP de SP gibi karşı tarafın sağına yerleşmiş oldu şimdilerde okyanus ötesinden dikkaaaat!!! sağdan say..!! diye emir gelince temel? burda. meral? burda. babacan? burda. kemal? burda. buldan? burda. b. ersoy? burda... hakikaten "gök kuşağı" valla. Çok seslilik çok renklilik yaşasın demokrasi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Ocak 10:21