Milli Görüş’ün devlete hâkim olduğunun ispatı

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, sosyal medya hesaplarından değerlendirmelerde bulundu. Milli Görüş’ün devlete hâkim olduğunu Eski Türkiye’den, 12 Eylül 1980 sonrası süreçten, ANAP ve AKP döneminde yaşanan gelişmelerden tarihi örnekler vererek anlatan Geçkil CHP iktidarları döneminde milletin devlet nezdinde nasıl aşağılandığını yaşanmış bir örnekle açıkladı. Enes Kara olayıyla ortaya çıkan tarikat ve cemaatlerle ilgili bir gerçeği ifade etti.

Öne çıkan başlıklar:

  • Milli Görüş’ün devlete hâkim olduğunun ispatı
  • Bu topluma yine bir CHP iktidarı lazım
  • Enes Kara olayı da gösterdi ki

***

İktidarın bütün iç ve dış politikaları, her türlü icraatı Milli Görüş'ün devlete hakim olduğunu çok net göstermektedir. Uygulanan ekonomik politikalar tamamen Adil Düzen'e geçiş sürecini yansıtmaktadır. Eski Türkiye'de uygulanan garabet karma ekonomik sistem, komünist uygulamayı sergileyen devlet sektörü (KİT) ile kapitalist sistemi uygulayan özel sektör karışımıydı. Kemalcı vesayet statükosunu devlet sektörü besliyordu.

Erbakan'ın anlattığı Adil Ekonomik Düzen'de devlet üretim ve ticaret yapmaz. Alt yapı hizmetleri götürür. Üretimi, ticareti tamamen özel sektör yapar. Serbest piyasa ekonomisi uygulanır. Fiyatlar piyasada belirlenir. İktidar yol, köprü, tünel, havaalanı, baraj ve organize sanayi bölgeleri yapıyor. Fabrikaları, üretimi, ticareti özel sektör yapıyor. Bu Adil Ekonomik Düzen'dir.

Milli Görüş'ün İzmir milletvekili adayı olan Turgut Özal 12 Eylül 1980 sonrası 4 eğilimi birleştirme projesiyle ANAP'ı kurarak tek başına iktidar oldu. Bu bir Erbakan projesiydi. Erbakan'la birlikte hareket eden Kenan Evren kurdurduğu Bülent Ulusu hükümetinde Turgut Özal Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı olarak büyük başarı gösterdi. Yokluk, kıtlık, kuyruk, karaborsa dönemini bitirdi. Bu başarıyla topluma mal oldu.

12 Eylül lideri Kenan Evren sivil siyasete geçiş döneminde darbe yönetiminin talebi ile kurulan Halkçı Parti ile Milliyetçi Demokrasi Partisi dışında kurulmuş bulunan hiçbir partiye seçime girme izni vermeyerek sadece Turgut Özal'ın ANAP'ına müsaade etti. Kenan Evren seçim kampanyası sürecinde Turgut Özal'ı hedef alan ağır eleştirilerle toplumu manipüle ederek tek başına iktidar olmasını sağladı. Ancak Başbakanlığı boyunca kendisini destekledi.

12 Eylül 1980 sonrası ANAP'ın kuruluşunda uygulanan yöntem 28 Şubat 1997 sonrası aynen uygulanarak Tayip Erdoğan liderliğinde kurulan AKP iktidar yapıldı. ANAP gibi AKP de TÜSİAD'ın referansı ve ABD Yahudi Cemaatinin icazeti ile kuruldu. Ancak Yahudilerin yaptığı fabrika ayarlarından iktidar olduktan sonra ANAP gibi AKP de uzaklaşarak Milli Görüş politikalarını uygulamaktadır. Bu yüzden Turgut Özal gibi Tayip Erdoğan da hedef alınmaktadır.

Milletvekili seçilmesi engellenen Tayip Erdoğan AKP iktidar olduğunda Başbakan olamadı. Deniz Baykal kendisi ile esrarengiz bir görüşme yaparak ardından milletvekili ve Başbakan olmasını sağladı. Seçim kampanyasında Erbakan'ın izni ile AKP'yi kurduğunu yayan Tayip Erdoğan başbakan olunca Antalya'da toplanan Uluslararası Lions Rotary Kulüpler Kongresine katılmaya giderken uçakta gazetecilere "Milli Görüş gömleğini çıkardık kim giyerse giysin" dedi. Anlaşılan seçim kampanyasında Milli Görüşçülere takiye yapan Tayip Erdoğan iktidar olunca Yahudi'ye takiye yapıyordu.

Başbakan Erdoğan iktidarda sürekli AKP'yi fabrika ayarı olan muhafazakâr demokratlıktan uzaklaştırarak Milli Görüş doğrultusunda devrimci, reformcu, politikalar uygulamaya başladı. Başbakan Erbakan'ın hazırlayıp açıkladığı istisnasız bütün kalkınma projelerini gerçekleştirdi. İzlediği iç ve dış politikaları Milli Görüş doğrultusunda sürekli revize etti. Erbakan'ın yapmak istediği her şeyi yapmaya çalıştığı için Selanik Dönmeleri hedef aldılar.

***

Bu topluma yine bir CHP iktidarı lazım

Köylü milletin efendisidir sözünün dillerden düşmediği CHP iktidarında bizim köylü Malatya Sümerbank mağazasına gider. Bir memur 5 m patiska alır. Bana da 5 m ver der. Görevli "yok ya!" deyip patiska topunu kafasına indirdikten sonra rafa atar. Diril denilen köylülerin alabileceği bir top indirir, sormadan 5 m keser üzerine atar. Köylümüz parasını ödeyip almak zorunda kalır. Bu topluma yine bir CHP iktidarı lazım.

***

Enes Kara olayı da gösterdi ki

Enes Kara olayı da gösterdi ki tarikat ve cemaat yurtlarında sadece ibadet ile ilgili dini pratikler öğretilip yaptırılıyor. İnkârcı ideolojilere, tağuti resmi paradigma söylemine karşı koruyacak tahkiki bir iman ve şuur kazandırılamıyor. Zaten bu iman ve şuur kendilerinde de yok. Kemalcı tağuti rejime adapte olmuşlar.

O.G.

15 Oca 2022 - 19:49 - Manşet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.