10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü... Çok sayıda mesaj yayınlandı!

Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü... İlimiz idarecilerinin gün ile alakalı mesajları şöyle...

10 Ocak Çalışan Gazeteciyle günü münasebetiyle ilimiz idarecileri tarafından yayımlanan mesajlar:

AKP Milletvekili Metin Bulut

Gazetecilik mesleğinin demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu belirterek, "Demokrasi için hayati bir fonksiyon icra eden basın, bireylerin gerçek, doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmasına aracılık etmekte, sağlıklı bir kamuoyunun oluşmasına katkı sağlamaktadır. Basın kuruluşlarımız ve basın çalışalarımız, ülkemizde bireylerin ve toplumun Anayasa ile güvence altına alınan haber alma hürriyetinin ve hakkının stratejik bir ayağını teşkil etmektedir. Basın sektöründe emek harcayan, hakikatin savunuculuğunu ve temsilciliğini yaparak demokrasiyi güçlendiren gazeteciler bu yönüyle önemli bir görev üstlenmektedir. Bu vesile ile kamuoyunun en iyi şekilde aydınlatılması ve doğru bilgilendirilmesi için gece gündüz demeden görevlerini başarı ile yapan, gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum."

Elazığ Valisi Ömer Toraman...

"Dünyada ve ülkemizde teknolojik alanlarda yaşanan gelişmeler, bilgi ve iletişim teknolojileri alanlarını çeşitlendirerek kendisini göstermiştir. Toplumun aydınlatılması, haber alma hakkının korunması, kamuoyunun tarafsız ve doğru bilgilendirilmesi noktasında gazetecilerimiz önemli bir sorumluluk üstlenmektedir.

Bu anlayışla halkımızı bilgilendirmenin yanı sıra ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik yönden gelişmesine ve kalkınmasına çalışmalarıyla önemli katkılar sağlayan basın mensuplarımızın bugüne kadar gösterdikleri gayreti ve üretkenliği bundan sonrada aynı hassasiyetle yerine getireceklerine yürekten inanıyorum.

Bizlerle sürekli beraber olan, destek veren değerli basın çalışanlarının “ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlar, sağlık ve başarılar dilerim."

***

Elazığ Başkanı Şahin Şerifoğulları

“Toplumun haber alma hakkının karşılanması ve bilgilendirilmesi noktasında çok önemli bir konumda yer alan basınımız, demokratik kültürümüzün vazgeçilmez bir unsurudur. Günümüzde gelişen teknoloji ışığında enformasyon alanında da çok önemli bir dönüşüm süreci başlamış ve basınımızın doğru, tarafsız ve ilkeli habercilik çalışmaları çok daha önemli bir noktaya ulaşmıştır. 

Her türlü koşul ve şart altında, mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini ifa eden tüm basın mensuplarımıza özverili gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. 

Şehrimizin gelişimi ve tanıtımı noktasında birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyduğum tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten duygularımla kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

***

Prof. Dr. Fahrettin Göktaş

Kamuoyuna karşı önemli sorumlulukları olan ve meslek ahlakını gözeterek en zorlu şartlarda bile görevlerini yerine getiren basın mensupları, kamu vicdanının sesi olmaktadırlar. En temel haklardan biri olan haber alma hakkının güvencesi olan basın; düşünce özgürlüğünün de en etkili araçlarındandır.

Ülkemizin her köşesinde kamuoyu yararına özverili çabaları ile insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak üzere görev yapan basın çalışanlarımız, vatandaşlarımızın gözü, kulağı ve sesi olma görevini tarafsız, ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirerek, düşünce özgürlüğü ile hak ve adaletin sağlanmasında etkili bir araç olmuşlardır.

Aziz şehrimiz Elazığ’da da oldukça köklü bir geçmişe sahip olan basın kuruluşlarımız, başta şehrimizin ve üniversitemizin tanıtımı olmak üzere birçok alanda ilimize ciddi değer katmakta ve vatandaşlarımızın sesi olmaktadırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımız ile devlet arasında köprü görevi gören ve bu uğurda gecesini gündüzüne katarak görev yapan ilimizdeki tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, sağlık ve huzur temenni ederim.”

***

Başkan Yıldırım'dan Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

AKP İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yıldırım mesajında şu ifadelere yer verdi;

"10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icra ederken emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız. Hiç şüphesiz tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin sağlanmasında önemi çok büyüktür. Her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için fedakarca çalıştıklarına bizler şahidiz. Sorunları, ihtiyaçları, talepleri yetkililere ve kamuoyuna aktaran, sorunların çözümünde önerileriyle toplumdaki mekanizmanın daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına destek olan gören gözümüz, işiten kulağımız gazetecilerimizin bu görevi yerine getirmede gösterdikleri gayretleri de önemsediğimi ifade etmek istiyorum. Bu düşüncelerle Elazığ'ımızda görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcilerine sevgilerimi iletiyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum."

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren

"Günümüzün en dinamik mesleklerinden birini icra eden gazetecilerimiz; toplumun bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve doğru haber alma ihtiyacının karşılanması gibi çok önemli bir görevi yerine getirmekte ve ciddi bir sorumluluğu üstlenmektedir. Günümüzde anında iletişimin hayati önem taşıması nedeniyle aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle gazetecilerimizin görevlerinin önemi daha da artmıştır.

Bununla birlikte ülkemizin, bölgemizin ve ilimizin; sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi için yürütülmekte olan çalışmalar ile projelerin paylaşılmasında ve kamuoyu tarafından sahiplenilmesinde gazeteci dostlarımız önemli katkılar sunmaktalar.

Basın düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün, demokrasinin temel taşlarından ve vazgeçilmez unsurlarındandır. ilkeli gazetecilikle toplumda barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesine de büyük katkılar sunulmaktadır.

Doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı çerçevede görevlerini ifa eden basınımız, toplum nezdinde büyük saygınlığa haizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin ve şehrimizin kalkınmasına ve güçlenmesine katkı sağlayan, beklentilerin gündeme taşınması ve çözüme kavuşturulması noktasında bizlere yardımcı olan başta Şehrimizde ki gazeteci Ağabeylerimiz, kardeşlerimiz olmak üzere, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik eder, mesailerinde kolaylıklar, görevlerinde üstün başarılar dilerim."

ELEP Başkanı Ahmet Saraç

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Elazığ Ekonomi Platformu Dönem Başkanı Ahmet SARAÇ bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Saraç yayınladığı mesajında şunları söyledi:

"Çağdaş ve katılımcı demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan basınımız, kamuoyunu bilgilendirmek, vatandaşlarımızla kurumlar arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine yardımcı olmak, vatandaşlarımızın haber alma hakkını tarafsız, ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışla yerine getirmek gibi birçok önemli görevler üstlenmektedir.

 Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamu yararına hizmet yapmakta olan basın mensuplarımız, ülkemizin olduğu gibi ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadır. Basınımızın halkımızı gelişen olaylar hakkında bilgilendirmek için ortaya koydukları emek kutsaldır.

Bu duygu ve düşüncelerle, ilkeli ve dürüst yayıncılık prensiplerinden ödün vermeyen, yaşadıkları tüm zorluklara rağmen her koşulda kamuoyunu aydınlatmak için büyük bir özveriyle çalışan tüm basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve çalışma hayatlarında  başarılar diliyorum."

***

Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Cazim BULUT

"Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevleri peşinde koşan, gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden ve Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi gördüklerini, düşündüklerini ve bildiklerini samimiyetle yazan Elazığımız’ın basın sektöründe hizmet veren siz değerli basın çalışanlarının ve tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü bütün samimiyetimle kutluyor, tüm basın mensuplarına görevlerinde başarılar diliyorum."

***

FIRAT ELEKTRİK

"Değerli Basın Mensupları;

Sizler, ülkemizde ve dünyada yaşanılan gelişmeleri, anında, doğru ve tarafsız bir şekilde yansıtarak toplumsal bilincin artmasına büyük katkı sağlamaktasınız.

Gerçeğin öğrenilmesinde her zaman toplumun yararını gözeten basın çalışanları, aynı zamanda basın ahlak kurallarına ve toplumsal değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlükleri temel görev sayarak, doğru ve tarafsız haber paylaşmanın gayreti içerisinde olmuştur.

Bulunduğu yerin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine önemli katkı sağlayan ve bölgemizin sesi olan yerel basınımızın özveriyle yürüttüğü bu kutsal görevi, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceğine inanıyoruz.

Bölgede toplumu bilgilendirmemizde en büyük yardımcımız olan basınımızın değerli temsilcilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar dileriz."

O.G.

10 Oca 2022 - 11:28 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.