İllüzyoncular bu defa da CB Erdoğan vatandaşa tuzak kurdu diyorlar

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil sosyal medya hesaplarından gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. İllüzyoncuların CB Erdoğan’ın vatandaşa tuzak kurduğu söylemini değerlendirdi iktidarın TÜSİAD ile kavgalı olmasının cesaret işi olduğunu belirtti. AKP’deki yolsuzluk iddialarına değinerek Eski - Yeni Türkiye farkına dikkat çekti. Okurlarımız için derledik.

Öne çıkan başlıklar:

  • İllüzyoncular bu defa da CB Erdoğan vatandaşa tuzak kurdu diyorlar
  • TÜSİAD ile kavgalı olmak bir iktidar için cesaret işidir, yürek ister
  • İki nedenle ben de AKP iktidarının büyük yolsuzluklar yaptığına pek ihtimal vermedim
  • Yüzkızartıcı bir kavram da cumhuriyet savcısı

***

İllüzyoncular bu defa da CB Erdoğan vatandaşa tuzak kurdu diyorlar. 1- Eğer vatandaşa tuzak kurulduysa $ almaya teşvik eden illüzyoncular suçlu/sorumludur. 2- Peki, üç kuruş rant için ülkesini yakan vatandaşa tuzak kurup kazıklamak doğru mudur? Bence doğrudur. Hatta hiç unutulmasın diye kazık budaklı olsa daha münasiptir. Öyle vatandaş olmaz olsun.

3 kuruş rant için varını yoğunu $'a yatırarak ülkesine, devletine, toplumuna kötülük eden şuursuz vatandaş Türkiye'deki milyonlarca Suriyeli, Iraklı, Afganistanlı sığınmacıdan da ibret almıyor. Gözünü rant hırsı bürümüş bu $ manyakları kazığa oturtulmayı fazlasıyla hak ettiler.

***

TÜSİAD ile kavgalı olmak bir iktidar için cesaret işidir, yürek ister

Ülke ekonomisini çökerterek toplumsal tepkiler oluşturmak, siyasi operasyonlara ortam hazırlamak için yürütülen Dolar kumpasının çökertilmesi istikrar için hayati önemde bir başarıdır. Ancak daha da önemlisi Türkiye'nin karşı karşıya bulunduğu saldırgan dış güç ve yerli işbirlikçileri realitesinin somut şekilde toplum bilincine işlenmiş olmasıdır. Yaşanan bu tecrübe daima hatırlanacaktır.

Global sermayenin bekçisi, tetikçisi, illüzyoncu medya ve akademiyanın patronu TÜSİAD ile kavgalı olmak bir iktidar için cesaret işidir, yürek ister. Bu mücadelede TÜSİAD'ın yanında yer almak ise beyinsizliktir. Zira toplumun hakkı olan devlet ve ülke imkânlarını sömürerek semiren bir parazit yapıdır TÜSİAD.

Siyonist küresel güç Türkiye'deki büyük sermayenin temsilcisi ve illüzyoncu medya ile akademiyanın patronu TÜSİAD'ı daima tetikçi olarak kullanıp siyaseti ve ekonomiyi dizayn etmiştir. Erbakan 40 yıllık Millî Görüş mücadelesi ile bu kısır döngünün çarklarını dağıtıp devleti onların ipoteğinden kurtardı.

***

Dünyanın bildiği, konuştuğu Türkiye süper güç gerçekliğini kendi toplumu neden mi bilmiyor? İllüzyoncu medya ve akademiya perdelediği için. Peki, nereye kadar? Eski Türkiye Kemalcı vesayet statükosuna geri dönüş ümidi tükeninceye kadar!

***

İki nedenle ben de AKP iktidarının büyük yolsuzluklar yaptığına pek ihtimal vermedim

La yüsel tek parti CHP iktidarı hariç yolsuzlukla suçlanmayan iktidar hiç olmadı. Menderes, Demirel, Özal iktidarları ve koalisyon hükümetleri hep yolsuzlukla suçlandı. Ecevit için o orkestra şefi, çalmaz çaldırır, denildi. Her Başbakan olduğunda bakanları Yüce Divan'da yolsuzluktan yargılandılar, mahkûm oldular. En çok da AKP iktidarı yolsuzlukla suçlandı. Ama toplum pek inanmadı.

İki nedenle ben de AKP iktidarının büyük yolsuzluklar yaptığına pek ihtimal vermedim. 1. Eğer yolsuzluk gibi bir zaaf noktası olsaydı tahrip gücü yüksek illüzyoncu medya ve akademiyaya sahip TÜSİAD'la kavgayı göze alamazdı. 2. Eğer baştakiler yolsuzluk yapsa tabana yayılması önlenemez, ülke kaynakları kurutulurdu. Bu büyük kalknma hamlelerine, dev yatırımlara imkân bırakmazlardı.

***

Eski Türkiye ile Yeni Türkiye'nin farkını gurbetçilerden sorun. Avrupalıların çalışmadığı işlerde çalışan Türk işçiler Eski Türkiye'ye geldiklerinde hava atıyorlardı. Yeni Türkiye'ye gelenler hava alıyorlar.

***

Yüzkızartıcı bir kavram da cumhuriyet savcısı

Eski Türkiye'den kalma hukuk adına yüzkızartıcı bir kavram da cumhuriyet savcısı. Yani rejimin bekçisi savcı! Osmanlı'da müdde-i umumi, yani genelin, herkesin savcısı idi. Medeniyetten ilkelliğe düşüş ancak bu kadar olur. Rejimin savcısı özünde diktatörün savcısı demek. Peki, rejim karşıtlarını, muhalifleri kim savunacak? Zaten onların canı cehenneme!

O.G.

26 Ara 2021 - 20:04 - Manşet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.