Afrikalı 20 lider ve 80 bakanın Türkiye'de ağırlanıyor olmasına kör, sağır ve dilsiz kesildi

Gazetemiz yazarlarından Mesud Akgül’ün sosyal medya hesaplarından yaptığı gündem yorumu…

Türkiye, 2 asırdır tüm insanlığı sömürgeleştiren Deccal Siyonist Haçlı emperyalizm'ine son verip hak ve adalet temelli Yeni Bir Dünya kurma girişimlerine devam ediyor. 3. Türkiye-Afrika Zirvesi bu hamlelerin önemli ayaklarından birisi. Ancak illüzyoncu medya ve akademiya bu büyük organizasyonu karanlığa mahkum edip gündemi yine magazine boğdu.

20 Afrika ülkesinin lideri ve 80 Afrikalı bakan, 3. Türkiye-Afrika Zirvesi için Türkiye'de. Ancak Sabetayist Dönme medya ve akademiya, Türkiye'nin hanesine yazılacak başarı ve zaferlerin üstünü şal gibi örterek halkın farketmesini/görmesini engelleme misyonunu bu zirve içinde sürdürüyor.

Yıllardır, " AK Parti iktidarında dış politikada itibar ve etkinliğimiz kalmadı. Sadece düşman kazandık, rezil olduk" diyerek hükümete operasyon çeken Sabetayist Dönme Kemalcı vesayet rejimi medya ve akademiyası, Afrikalı 20 lider ve 80 bakanın Türkiye'de ağırlanıyor olmasına kör, sağır ve dilsiz kesildi.

3. Türkiye-Afrika Zirvesi Milli Gazete'ye de batmış olmalı ki diğer Sabetayist Dönme Kemalcı medya gibi duyarsız ve ilgisiz kalmış. Ne demişler: Gavurun ekmeğini yiyen onun kılıcını sallar.

***

CHP liderinin Dersimli Kılıçdaroğlu’nun TÜSİAD açıklaması

CHP liderinin Dersimli Kılıçdaroğlu, TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski ile bir görüşme yaptığını ve erken seçim için konuşması gerektiğini açıkladı. Kılıçdaroğlu, bu eylemiyle TÜSİAD'a tuzak kurdu ve kaçak güreşme elini taşın altına sok diyerek mindere çekmeye çalıştı. Ancak Türkiye Sabetayist İş İnsanları Derneği TÜSİAD, beni tuzağa çekemezsin diyerek iktidara karşı kaçak mücadeleye devam dedi.

Dersimli Kılıçdaroğlu'nun TÜSİAD (Türkiye Sabetayist İş İnsanları Derneği) başkanı ile görüşmesi, global sermayenin Türkiye'ye çektiği ekonomik terör saldırısının içerideki uzantısının kim olduğunu ortaya çıkarmak ve topluma bu gerçeği anlatmak için yapılmış bir eylemdir.

Sahibi olduğu beşi bir yerde marketler zincirleri ve tedarikçilerle suni olarak oluşturduğu yokluk, kıtlık, pahalılık ile dolar operasyonunun organizatörü Türkiye Sabetayist İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) azapta. Ekonomik terör saldırılarından vazgeçip devletle bir olsa İsrail; İsrail ile birlikte hareket etmeye devam etse Milli Görüş derin devleti ipini çekecek!

Sabatayist Dönme Tapınak Şövalyeleri kurumu TÜSİAD yaptığı açıklamada, 'denenmekte olan' ekonomi modeliyle, amaçlanan sonuçlara erişelemeyeceğinin netleştiğini ve iktisat bilimi kurallarına hızla dönülsün çağrısı yaptı. TÜSİAD'ın dönülsün dediği iktisat bilimi kuralları ne demek? Ülke ekonomisini küresel sermayenin sömürgesi olacak şekilde tasarlamak!

***

Elon Musk ve Türkiye işbirliği

Elon Musk, "Türkiye ile işbirliğimizi merakla bekliyorum. Sizinle (CB Erdoğan) tekrar görüşmek isterim. Türkiye ile dünyada ilk olacak pek çok projeyi birlikte yapacağız. Türkiye'ye ziyaretimi heyecanla bekliyorum" dedi. Dünyanın en büyük uzay teknoloji firmasının dünyada ilk kez pek çok projeyi yapmak için neden ABD veya bir AB ülkesini değil de Türkiye'yi tercih ettiğini bilmeyen haddini bilsin ve siyasetten uzak dursun.

Erbakan:" Kuracağımız Adil Düzen'de bizim füzemizin yanında Batı'nın füzeleri kağnı arabası gibi kalacak!"

Elon Musk: "Türkiye ile işbirliğimizi merakla bekliyorum. Sizinle (CB Erdoğan) tekrar görüşmek isterim. Türkiye ile dünyada ilk olacak pek çok projeyi birlikte yapacağız. Türkiye'ye ziyaretimi heyecanla bekliyorum."

Musk'ı heyecanlandıran işte Erbakan'ın bahsettiği bu üstün/yüksek teknoloji!

***

Altay Tankı

Savunma Sanayi Başkanı Prof. İsmail Demir: "Altay Tankı'nın üretim aşamasına ihaleye girmeden önce söz verdiği halde sonradan geri çekilen firmaların konuşulmamasına karşın Türkiye adına bu projeyi yapan Katarlı firma ve ortaklarının sürekli gündeme getirilmesi çok manidardır!"

***

Rusya'nın St. Petersburg kentindeki Severnaya Valf Gemi İnşa Limanı'nda yapımı devam eden bir savaş gemisinde yangın çıktı. İsrail ile değil de Türkiye ile müttefik olursan Rusya ve Putin gibi küresel güç Siyonizm'in hedefinde olursun.

***

Şu SP kabuk yönetimi ile salako-palyaço YRP mi Millî Görüş?

Erbakan'ın kurucu irade ve mimarı olduğu üstün teknolojiye dayalı milli ve yerli silah sanayii'nin dünyanın şaşkınlık ve gıpta ile izlediği müthiş silahlarına sahip çıkarak desteklemekten aciz şu SP kabuk yönetimi ile salako-palyaço YRP mi Millî Görüş?

***

Sabetayist Dönme Boğazdaki Tapınak Şövalyelerinin içini titreten bir korku var

Milli Görüş derin devleti, 15 Temmuz FETÖ-NATO darbesini daha kuluçka döneminde engelleseydi tek bir FETÖ'cuye bile terörist/darbeci diyerek dokunamazdı. Bu yüzden suç üstü yaptı. Türkiye'ye ekonomik terör saldırısında bulunan global sermayenin tetikçisi Sabetayist Dönme Tapınak Şövalyelerine suç işlemeleri için yularını uzatan Milli Görüş derin devleti bu ihanet şebekesine de suç üstü yapacak ki olup biteni herkes kabullensin!

Özellikle Sabetayist Dönme Boğazdaki Tapınak Şövalyelerinin içini titreten bir korku var.

" Devlet, bizim organize ettiğimiz ekonomik terör operasyonuna neden gerektiği gibi müdahale etmiyor!" Ben ifade edeyim. Suç üstü yapmak için yularınızı uzatıyor ki tepenize balyoz gibi indiğinde toplum kabullensin ve devletinin yanında yer alsın.

Irak'ta, Suriye'de, Libya'da, Dağlık Karabağ'da, Doğu Akdeniz'de, Katar'da ta Venezuela'da küresel Sıyonist Haçlı Batı'nın dişlerini söken Türkiye'nin dolar'a karşı aciz ve çaresiz olduğunu düşünen beyni iflas etmiş, fikir ve düşünce ufku dar kesimler devletin ekonomik terör operasyonunun sorumlusu Sabetayist Dönme Tapınak Şövalyelerine vurduğu darbeyi görünce korkularından ağızları uçuklayacak.

Bazı kimseler dolar operasyonu karşısında, "ortada devlet yok galiba" diye ahkam kesiyor. 15 Temmuz FETÖ-NATO darbe girişimi öncesinde İsrail-ABD-AB-NATO- Sabetayist Dönme Tapınak Şövalyeleri ve taşeron FETÖ ihanet şebekesi de, " Devlet biziz. Bizden başka devlet mi var Türkiye'de" diye düşünmüştü. Darbenin gecesi ve sabahında Milli Görüş derin devletinin balyozu tepelerine binince anladılar devlet var mı yok mu?

***

Sabetayist Dönme Mehmet Barlas, dindaşı Beyaz Türkleri uyarmaya devam ediyor.

"Erdoğan ve ekonomi kurmaylarının mutlaka bir planı vardır.Artık bir gerçeği hiç unutmayalım. Cumhurbaşkanı Erdoğan en kritik dönemlerde bazı riskleri üstleniyor.Hiç ummadığınız anda beklenmedik çözümlerle sorunları geride bırakıyor."

***

İsrail gazetesinin Türkiye analizi

İsrail gazetesi Hareetz'de Simon A. Waldman imzalı analizde, Türkiye ekonomisinin serbest düşüşte olduğu , bu durumun, "hırçın" Cumhurbaşkanı Erdoğan ve iktidardaki AKP’nin saltanatını sona erdiremeyeceği kaydedildi. İsrail diyor ki, Türkiye ekonomisine yönelik planladığımız saldırılar yeterli değil. Daha fazlasını daha ağır ve tahripkar olacak sabotajlar yapmalıyız.

O.G.

18 Ara 2021 - 18:22 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.