Selanik Dönmesi Eski Türkiyeciler bu yüzden kuduruyor

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil sosyal medya hesaplarından gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Selanik Dönmelerinin küçük olsun bizim olsun zihniyetiyle diyalektikle yönettiği Eski Türkiye’den örnekler veren Geçkil Yeni Türkiye’deki değişimi anlattı, Selanik Dönmesi Eski Türkiyecilerin neden kudurduklarını açıkladı.

Eski Türkiye'de radyo, televizyon (TRT) devlet tekelindeydi. Başbakan Özal anayasayı değiştirip özel radyo tv kurma imkânı sağlayınca şimdi özgürlük diye yırtınan Selanik Dönmeleri beşi bir arada gazeteleriyle (Hürriyet, Günaydın, Tercüman, Milliyet, Cumhuriyet) Kemalcı statüko tehlikeye giriyor, irtica hortlayacak diye ANAP iktidarını top ateşine tuttular. Bunlar özgürlük, demokrasi ve insan haklarını sadece Kemalcı Selanik Dönmeleri için istiyorlar. Başkaları Tevrat'a yazdıkları gibi güdülecek hayvan!

Batı güdümlü Kemalcı vesayet statükosunun sıkı uygulandığı müstemleke tipi Eski Türkiye'de ihracat ve ithalat kotayla idi. Kota dışında yasaktı. Kota sözde ihaleye çıkartılır, Selanik Dönmeleri ihaleyi alır, gazete ilanlarıyla taşeronlara satarlardı. Eli bir şeye değmeden para kazanırlardı. Başbakan Özal bu ekonomik köle düzeni yıkıp Türkiye'yi dışa açtı. Bu yüzden iki suikast hazırladılar. Birinciden yırttı, ikinciden gitti.

Batıdan güdümlü Kemalcı vesayet statükolu Eski Türkiye'de döviz taşımak, bulundurmak yasaktı. Üzerinde dövizle yakalanan eğer Avrupa'da çalışan işçi olduğunu kanıtlayamazsa soluğu karakolda alırdı.

Siyonist Haçlı Batı güdümlü Kemalcı vesayet statükosunun sıkı uygulandığı Eski Türkiye'de değiştirilmesi teklif dahi edilemez devrim kanunlarına göre yasak olan tarikatlar cübbeleriyle, sarıklarıyla, çarşaflarıyla ortalıkta arzıendam ederken... Anayasaya göre siyasi partiler vazgeçilmez olduğu halde Millî Görüş'ün partileri kapatılıp Erbakan yasaklı yapılıyordu. Erbakan buna hile rejimi ve köle düzeni diyordu.

Kemalcı vesayet statükosunun en iyi uygulandığı Eski Türkiye'de yasalar doğuda başka batıda başka uygulanırdı. Kaçak denilen tütün, sigara kâğıdı Diyarbakır'da serbest satılırdı. Elazığ'da yakalandığında ceza kesilirdi. Elazığ'da kuyumcuların sattığı Suriye'de basılan Reşat altınlarını Konya'da kuyumcu "Bunlar yasak, alamam, kimse görmesin, ceza yersin" dedi.

Dış güdümlü müstemleke tipi Eski Türkiye vesayet statükosunu topluma dayatarak Müslümanları asimile etmek için Selanik Dönmesi İttihatçıların kurduğu CHP ve ondan türetilen DP birlikte diyalektik yöntemle Kemalcı tağuti rejimi tahkim etmede yarışıyorlardı. En hakiki Kemalcı benim rekabetiyle Müslüman milleti inkârcı-münafık makasının iki bıçağıyla doğruyorlardı.

Diyalektizm nedir? Komünizm için şöyle uygulandı: Aynı merkeze bağlı iki gruptan biri sosyal demokrasiyi diğeri sosyalizmi savunur. Sosyalizm kazanır. Sonra bölünürler bir grup komünizmi diğeri sosyalizmi savunur. Bu defa komünizm kazanır. Batı toplumlarına bu diyalektik mücadele ile komünizm aşamalı getirilmek istendi. Tağuti TC zümre oligarşisi de aynı merkeze bağlı siyasi partilerin diyalektik mücadelesiyle Müslüman toplumu aşamalı şekilde Kemalcı yaptı.

Eski Türkiyeciler şimdi toplum kutuplaştırılıyor diye ciyak ciyak yakınıyorlar ya... Erbakan siyasete atılınca TC hile rejimi sağ-sol kutuplaşmasını başlatıp anarşiyle de destekleyerek iki Kemalcı kesim arasında Millî Görüş'ü boğmaya çalıştı.  Ne sağdayız ne solda hak yoldayız hak yolda sloganı bu Kemalcı diyalektiğe karşı kullanıldı. Araplar bu sloganı "la şarkıyye la ğarbiyye İslamiyye İslamiye" şeklinde kullandılar.

Döviz kazanmanın mümkün olmadığı, bulundurmanın yasak olduğu, ithalat kotası alana tahsis edildiği Eski Türkiye'de 1923 ilâ 1983 tam 60 yıl ithalat-ihracat 2-3 milyar $ aralığına mahkûm edildi. Gaye TC küçük kalsın hep Selanik dönmeleri çiftlik gibi yönetip kaymağını yesin. Başbakan Özal bu ihanet çemberini kırıp ekonomiyi dışa açtı, ihracatı 35 milyar $'a çıkardı. Erdoğan ise 210 milyar $'a. Selanik Dönmesi Eski Türkiyeciler bu yüzden kuduruyor.

İllüzyoncu medya ve akademiya ile onun dümen suyuna kapılan siyasetçiler iktidarın beş müteahhidi diyerek ülkeye anıt eserler kazandıran işadamlarını hep dillerine dolarlar. Oysa Selanik Dönmesi işadamları haince engellemek, bitirmemek amacıyla ihaleleri alıyorlar. Sayısız  örnekleri var. Selanik Dönmelerine ait beş harami süpermarket zincirinin siyasi amaçla toplumu fahiş fiyatla kazıklamasını ise görmez, duymaz, konuşmazlar. İşte haramiler ittifakı!

O.G.

28 Kas 2021 - 18:51 - Manşet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.