Küresel sermaye Türkiye planını revize etti: Dolar'ı yükselterek ne yapmak istiyor?

Dolar kurunda çok büyük hareketlilik yaşanıyor. Ve bu olağanüstü hareketliliğin Türkiye yönetimiyle, ekonomi politikalarıyla alakası olmadığını artık sokaktaki vatandaş bile kavradı. Ancak illüzyoncu medya ve akademiya bu gerçekleri topluma anlatmak yerine toplumu devlete kışkırtacak yalanları kamuoyuna boca ediyor. Çünkü küresel sermayenin Türkiye planı değişti. Ekonomimizi çökertemeyeceklerini biliyorlar geriye tek seçenek seçim kaybettirmek kaldı. Peki başarabilecekler mi?

Video için play'e tıklayın

Ülkede son günlerde tek gündem var yükselen döviz fiyatları... Anlatılan gerekçe ise Merkez Bankasının faizi düşürmesi. Küresel sermayenin kontrolünde olan illüzyoncu medya ve akademiya topluma öyle yalanlar boca ediyor ki toplum en basit gerçekleri bile göremiyor görse dahi yanlış gördüğünü düşünüyor. Çünkü çoğunluk, koca koca sözde ekonomistler aksini söylüyor, nasıl emin olsun ki kendi gördüklerinden?

Mesela faizin yüksek olmasının doğrudan vatandaşın cebine etki ettiği ne kadar düşürülürse halka o derece olumlu yansıyacağı söylenmiyor. Varsa yoksa Dolar üzerinden her şey anlatılıyor. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, bu basit gerçeği şöyle anlatıyor:

"İllüzyoncu ekonomi akademiyası şu çok basit gerçeği çarpıtarak insanın aklıyla alay ediyor: Faiz maliyetlere eklenir, doğrudan fiyatları yükseltir. Enflasyon da faiz oranında artar. Döviz artışı fiyatlara nisbi ilave yapar. Manipülatif şekilde fiyatı yükseltilen $'a da altın darbe vuruyor. Dolar küresel para birimi konumunu yitiriyor."
- GEÇKİL -

Türkiye her ay ihracat rekorunu yenilerken ekonomisi pandemiye rağmen dünya ortalamasının üstünde büyüme kaydederken medya ve akademiya tek ses Türkiye’nin çok kötü yönetildiğini anlatıp duruyor.

Gerekçe olarak ise Dolar’ın yükselmesini gösteriyor. Peki, Türkiye büyüyor, ekonomisi gelişiyor, ihracatı rekorlar kırıyorken yani özetle ülke iyi yönetiliyorsa Dolar neden yükseliyor? Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil bu sorunun cevabını şöyle veriyor:

"Şişirilen $'ın bir yerde patlaması kaçınılmazdır. Ekonomi akademiyasının illüzyonlarına bakmayın. Şu gerçeği bilmek için allame olmak gerekmiyor: $'ın değerlenmesi için piyasadan çekilmesi, bunun bedelinin ödenmesi lazım gelir. Oysa Siyonist patronlarına rant kazandırması için piyasaya sürekli  yeni $ sürülmesi gerekir. Piyasaya yeni $ sürülmesi için tedricen reel değerinin düşmesi gerekir. $'ın yükselmesi patronlarına kazandırmıyor, kaybettiriyor. Türkiye'ye yönelik siyasi hesaplarla bu zarar göze alınıyor."
- GEÇKİL -

Dolar’ın şişirildiğini, gerçek bir değerlenme olmadığını para analizlerinin yayınlandığı, gelecek tahminlerinin grafiklerle yapıldığı meşhur piyasa platformlarındaki bazı örnekler üzerinden anlatalım…

Dünya genelinde her türlü piyasanın analizlerinin yapıldığı platformlar var. Milyarlarca insan para piyasalarına yönelik yatırımlarını buralardaki tahminlere göre yapar. İşte bu platformlarda tüm paralara ayrı Dolar/TL’ye ise ayrı muamele yapılıyor.

Normalde diğer paralarda bir paranın çıkabileceği ve inebileceği yerler gösterilirken Dolar/TL paritesinde ise düşeceği yere dair hiçbir veri verilmiyor. Sübliminal olarak beyinlere Dolar’ın asla düşmeyeceği işleniyor. Grafik altlarına düşülen notlarda ise Suriye ve Lübnan’dan örnekler verilerek beyinlere Türkiye’nin batacağı bilinçaltı olarak yerleştiriliyor.

İşte o grafiklerden bazıları:

Biraz araştırdık o grafiklerin yayınlandığı platformu… İçlerinde Dolar’ın düşeceği yerle ilgili tahmin yayınlayan hiç mi yok diye meğerse varmış. Ama sistem kasıtlı olarak hep sadece yükseliş yayınlayanları öne çıkarıp tutmuş. Diğerleri ise gerilerde… Bakın Dolar düşerse hangi seviyeleri görür? Grafik ne diyor?

Evet Dolar’ın bir anda 6 TL seviyelerine inebileceğini söylüyor. Aslında şu ekonomi akademiyasını diğer emtiaları analiz ederken dinleseniz hep şunu der dururlar:

“Bir çıkış sürekli olmaz bir düşüş sürekli olmaz. Mutlaka ters bir ivme yakalayacaktır. Riskinizi iyi yönetin!”

Peki Dolar için ne diyorlar? Bir daha bu seviyeleri görmeyebiliriz. Yani düşmek gibi bir ihtimalden bahsetmiyorlar bile… İşte Dolar toplumun bilinçaltında böyle piyasalarda ise Siyonist patronların şişirmeleriyle yükseldikçe yükseliyor. Peki, nedir Siyonizm’in planı neden Dolar’ı yükseltiyor? O sorunun cevabını birazdan öğreneceksiniz. Ama önce Türkiye ekonomisi ile ilgili kamuoyundan gizlenen bazı gerçeklere gelelim.

Dünyaca ünlü derecelendirme kuruluşları son günlerde art arda Türkiye’nin büyüme tahminlerini revize edip artırıyor. Fitch Ratings, Standard & Poor's, Moody’s bunlardan en bilinenleri…

Daha geçen hafta Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Türkiye ekonomisinin 2021 yılı büyüme tahminini yüzde 5,2'den yüzde 9'a yükseltti. Neredeyse 2 kat artış demek bu! Peki, AB daha önceki tahminini 2 kat yanılarak mı 5,2 vermiş sanıyorsunuz? Asla…

O arada gerçek yükseliş oranını bilip engellemenin yollarını arıyordu. Engelleyemeyince de tahminini güncellemek zorunda kaldı gâvur kafa... Bu oranı bile yükselteceğini göreceksiniz.

Ne demek bu revizeler? Siyonist Haçlı Batı’nın artık Türkiye ekonomisini batıramayacağını anlaması demek! Zaten dünyaca ünlü ABD’li ekonomist Timoty Ash geçen yıl yine Türkiye’ye yönelik Dolar operasyonları yapılırken kendi ülkesinde katıldığı TV programında şu itirafta bulunmuştu:

"Türk ekonomisi bu defa hiçbir yaptırımdan olumsuz yönden etkilenmeyecek."
- Ekonomist Timoty Ash -

Yani Yahudi Türkiye ekonomisini çökertmeyeceğini artık çok iyi biliyor. Dolar’ın manipülasyonlarla arttırıldığı da artık çok açıkken cevabı merakla beklenen asıl soru şu:

Siyonist küresel sermayenin Türkiye planı nedir ve sonuç ne olur?

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, yaptığı değerlendirmesinde soruya şöyle cevap veriyor:

“Küresel Siyonist sermaye önceki yıllarda döviz artışını manipüle ederek ekonomiyi çökertmeyi hedefliyordu, onu başaramadı. Revize ettiği şu anki hedefi ise sosyal, toplumsal dengeleri bozup kargaşaya yol açarak iktidara seçimi kaybettirmektir. Bunu da başaramaz.”
- GEÇKİL -

Daha dün Türkiye’deki illüzyoncu medya ve akademiyanın güdümünde siyaset yapan muhalefet partileri yaptıkları ortak basın toplantısında endişeli olduklarını söyleyerek erken seçim çağrısı dillendirdiler. Endişelerinin gerekçesini ise ekonomi olarak açıklayıp çok uzman ekonomistlerin parti bünyelerinde mevcut olduğunu söylediler.

Oyun ne kadar açık değil mi? Önce Dolar piyasadan çekiliyor, sonra medya ve akademiya topluma korku pompalıyor ardından küresel sermayenin güdümündeki partilere açıklama yaptırılıp seçim isteniyor. Ama nereye kadar sürer ki bu oyun?

Evet illüzyoncu medya ve akademiyanın her türlü platformu kullanarak yaptığı illüzyonlarla gerçekleştirdiği Dolar oyunu uzun süre devam ettirilebilecek türden değil. Zaten Dolar Türkiye ekonomisini döverken diğer yandan altın da Dolar’ı dövüp duruyor.

"MB faizi düşürdükçe Dolar yükseltilerek Türkiye ekonomisi dövülüyor. Buna karşın altın fiyatı yükseltilerek Dolar dövülüyor. Türkiye $'ın uluslararası para konumunu hedef alıyor. Uzun süredir $ ile yapılan saldırılar Türkiye ekonomisini çökertemedi. Bu durumda Türkiye $'ı uluslararası para olma konumundan düşürecek."
- GEÇKİL -

Biri boyanmış kağıt diğeri ise gerçek bir değer! ABD’li ekonomistler son zamanlarda yayınladıkları grafiklerde Dolar’ın artık değersiz bir lağım suyu olduğunu, ileride çökeceğini karikatürlerle anlatıp duruyorlar. Gelecekte ayakta kalabilecek tek emtianın ise altın ve gümüş olduğunun altını çiziyorlar. Zaten Dolar’ın yatırım aracı olarak görüldüğü dünyada başka ülke de yok! Oralarda Dolar’ın ne kadar yükseleceği değil ne kadar ömrü kaldığı konuşuluyor. Türk toplumu ise tozpembe Dolar masallarıyla kandırılmaya çalışılıyor.

Önemli bir not daha bırakalım. Türkiye’nin altın rezervi açısından yıllık rekorlar kırarak dünyanın zirvesine oturduğunu da söyleyelim. Çünkü şu sıralar Dolar’dan bağımsız bir yükseliş grafiği çizen altın illüzyoncu ekonomi akademiyasının uykularını kaçırıyor. Hatta ekonomi programlarında Dolar’ın yükselişini ballandıra ballandıra anlatırken altındaki yükselişten ise maalesef diyerek bahsediyorlar.

Çünkü onun yükselişi ülke ekonomisine zarar vermiyor, Siyonizm’in de işine gelmiyor. Çünkü Dolar’ına zarar veriyor. Yahu arkadaş para kazanmak istemiyor musunuz? Çekin Dolar’dan altına yatırın. Dolar ne kadar kâr ettirirse ettirsin yine senin cebinden götürüp zarardan başka bir şey vermiyor.

Dolar’ı biz yükseltiyoruz da bu altına ne oluyor diye kara kara düşünen illüzyoncu ekonomi akademiyasının esas korkusu ise altının yükselişinin arkasında bir kozmik aklın olduğunu hissetmesi… Zaten altın olmasaydı Dolar şimdiye kadar çoktan TL’yi yutmuştu.

Siyonist patronların Türkiye için büyük zararlar ederek estirdiği ekonomi terörünün nasıl sonuçlanacağına dair ufak bir tüyo ile bitirelim… Ya da piyasaları takip edenler için şöyle izah edelim. Balinalar Dolar/TRY paritesini yükselttikçe yükseltiyorlar. Ancak bu sür git devam etmeyecek.

Yarın Siyonist patronlar Geçkil’in ifade ettiği gibi 2023 seçimleri için de amaçlarına ulaşamayacaklarını anlayınca birden yüklü satışlar gerçekleştirmek zorunda kalacaklar. Tüm varlığını Dolar’a yatırarak kâr ettiğini sanan çokbilmişler bir paranın aşırı yükselişinden sonra balinaların topluca çıktığında nasıl sonuçlar meydana geldiğini bir araştırsınlar bakalım!

O.G.

# TÜRKİYE'YE DOLAR OPERASYONU İLE İLİŞKİLİ:

20 Kas 2021 - 09:07 - Analiz

Muhabir Osman Gürses


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Yeni sitemizi nasıl buldunuz?