MB’nın faiz düşürme kararına karşı olanlar: TÜSİAD, küresel sermaye, İsrailciler ve İngiliz Temel

Gazetemiz yazarlarından Mesud Akgül sosyal medya hesaplarından gündemi yorumladı.

Ey Saadetçiler.. Faizi savunan ve CB Erdoğan'ın faiz ile verdiği mücadelenin yanlışlığına vurgu yapan, küresel Sıyonist sermaye ve TÜSİAD ile birlikte MB'nın faiz politikalarını suçlayan bir genel başkana sahipsiniz. Artık mürted kavramı da sizi anlatmaya yetmiyor.

İngiliz Temel diyoruz ya Zangoçoğlu öyle böyle değil; o kadar sağlam bir İngiliz terbiyesi almış ki nass ile yasaklanmış faiz mikrobunu savunmak için alkoliklerden medet umuyor. Ey Saadetçiler... Tağuti, inkarcı, putperest Kemalist stoku ile barışınca, Yüce Allah sizi Kur'an'dan uzaklaştırıp Sıyonizm'inin mayın eşeği yaptı.

Erbakan'a 3 kez darbe yaparak 4 Milli Görüş partisini kapatan ve 5 kez siyasi yasak koyan Siyonizm'e entegre inkarcı, paganist Kemalcı statüko ile anlaşan Saadetçiler kapitalizm ile öyle özdeşleştiler ki faizi savunan bir genel başkanları bile oldu. Şeytan'ı son yıllarda Türkiye'de en fazla memnun edip sevindirenler Saadetçiler.

İngiliz Temel, nass ile haram kılınmış faiz mikrobunu savunmak için nass ile haram kılınmış alkolü gerekçe yaptı. Artık bir nass'ı çürütmek için delil başka bir nass! Tam bir İngiliz aklı, ahlakı ve kimyası... Eksiksiz ve kusursuz bir İngiliz senaryosuyla karşı karşıyayız.

Milli Gazete'de köşe işgal etmiş ilahiyatçı ve hoca tayfası, İngiliz Temel'in faizi savunması hakkında ne düşünüyorlar merak ediyoruz.

MB'nın faiz kararına kim karşı?

- TÜSİAD.

- küresel sermaye piyasası.

-Sabetayist Dönme $ baronları.

-İlluzyoncu medya ve akademiya.

-AK Parti içindeki İsrailciler.

-İlluzyoncu ekonomi akademiyası.

-Millet İttifakı.

- İngiliz Temel.

Yıllarca, " Faiz bir dünya gerçeğidir" dedi diye CB Erdoğan'ın imanını ve itikadını sorgulayan Saadetçilerin faizi alkol ile normalleştiren İngiliz Temel'e hiç sesleri çok çıkmıyor. Bari gak deyin, guk deyin...

Saadet Partisi Milletvekili iken, Konya AGD'nin Ali İmran Suresi 51. Ayeti duraklara asmasına şiddetli tepki gösteren CHP'li CIA'hangir gayri İslam'a tepkisiz kalan Saadetçiler; İngiliz Temel'in faizi savunan ve destekleyen açıklamalarına da duyarsız kaldılar. Sizin Kur'an ile ne alıp veremediğiniz var ey Saadetçiler?

Nass ile haram olduğu sabit bir eylemi savunanın İslam'da hükmü nedir?

Allah'ın haram kıldığı bir fiili savunanı destekleyenin İslam'da hükmü nedir?

Bu sorunun muhatabı Saadetçiler. Bilen ve vicdanı bozulmamış olan varsa yazsın.

Tağuti, inkarcı, putperest Kemalist statüko ile, laikler ile, sol/sosyalistler ile, CHP ile, Atatürkçüler ile, Batıcılar ile hiçbir sorunu olmayan İngiliz Temel ile Saadetçilerin Allah'ın ayetleri ile, Kur'an'ın hükmü ile, faiz düşmanı CB Erdoğan ile bir kavgaları var!

***

Türkiye'nin Milli Görüş derin devleti tarafından yönetildiğine güzel bir örnek

Türkiye'nin Milli Görüş derin devleti tarafından yönetildiğine güzel bir örnek. Türkiye'nin sondaj ve araştırma yapan 5 gemisine verilen isimler: Fatih, Yavuz, Kanuni, Barbaros Hayrettin Paşa, Oruç Reis. Dünyanın en gelişmiş 4. Sondaj gemisine verilen isim de Alparslan!

Erbakan'ın kurduğu ve 1000 yıllık Selçuklu Osmanlı İslam Kültür ve Medeniyetin çağa uyarlanmış hali Milli Görüş'ün Türkiye'yi yöneten derin üstün siyasi akıl olduğunu anlamak için devletim resmi televizyonu TRT 1'de oynatılan dizeleri takip etmek yeterli.

***

MB’nın faiz kararına tepkiler

CB Erdoğan'ın, "faiz ile mücadele edeceğim. Çünkü nass ortada. Nass ortada iken bize ne oluyor" sözleri ve yaklaşımı tam olarak şeriattır. CB Erdoğan'ın bu mücadelesine destek açıklaması yapmayan ilahiyat, tarikat ve cemaat dünyası tağut'i, putperest, paganist Kemalcı statüko işbirlikçisi batıl delalet fırkalarıdır.

Faizler yükselince muhalefet: Ey Erdoğan.. Milleti faize mahkum edip inim inim eziyorsun. Hani sen faize karşıydın.

Faizler düşünce muhalefet: Ey Erdoğan.. İstifa et. Ekonomiye müdahale ettiğin için döviz aldı başını gitti. Yeter düş bu milletin yakasından.

***

Ak Parti içinde Sorosçular kim?

AK Parti içinde başlayan %50+1 tartışmalarında karşılıklı taraflar birbirlerini Sorosculukla suçluyor? Peki, kim gerçek Soroscu? %50+1'in değişmesini kim istiyor ve bu kuralı parti içindeki Soroscular tuzak olarak kurdu diyerek bu kaideyi itibarsızlaştırmaya çabalıyorsa gerçek Soroscu onlardır!

***

Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü vaadinin anlamı

Hey gidi küresel güç Siyonizm ve versiyonu Selanikli Sabetayist Kemalcı statüko. Nereden nereye? Bir zamanlar hakim olduğunuz eski müstemleke Türkiye'de başını örten kadınlara hayat hakkı tanımazdınız, dışlar, 3. Sınıf vatandaş muamelesi yapardınız. Milli Görüş'ün Yeniden Büyük Lider ülke Türkiye'sinde ise CHP lideri Kılıçdaroğlu, iktidarda başörtülü bakan atayacağını söylüyor. Erbakan kazandı, siz kaybettiniz.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin kurucu iradesi Selanik Dönmesi Sabatayist Dönemlerin yönettiği eski CHP'nin paradigmalarını reddetmek için açıkladığı, " Helalleşme" projesine Sabatayist Dönme medya ve akademiya çok tepkili de yav bu Müslümanlara ne oluyor?

Batı'nın örtülü vesayeti altındaki, İsrail'e monte edilmiş eski müstemleke Kemalcı Türkiye'nin eski CHP'si artık yok. Milli Görüş'ün Yeniden Büyük Lider ülke Türkiye'sine yeni CHP yakışır! Kılıçdaroğlu'nun millet ile, "helalleşme" projesi işte bu yeni CHP'nin dizayn edilmesine yönelik yapılmış bir hamledir. Bu, Milli Görüş derin devleti onaylı bir çalışma.

***

Dert Dolar değil!

Şimdi kim istemez ki $ 1,86 olsun! Faiz 4,61 olsun! Enflasyon % 6 olsun!

2013'e Gezi Parkı isyanı başladığında Türkiye'de ekonomi tablosu buydu. Yani bugünlerde yüksek döviz kuru, yüksek faiz, yüksek enflasyon üzerinden Türkiye'ye operasyon çeken küresel güçlerin asıl derdi düşük kur, düşük faiz, düşük enflasyon değil; bizatihi Türkiye'dir.

***

İsrail'i sarsan skandal!

İsrail'i sarsan skandal! İsrail Savunma Bakanı Gantz'in evindeki hizmetçi İran ajanı çıkmış mış...!! Yalancının... İsrail-İran derin ve köklü işbirliğinin bir yansımasıdır bu haber. Nasıl mı? İsrail, İran'ın ajanlarını İsrail'in savunma bakanının evine hizmetçi kılığında sokacak kadar güçlü bir devlet olduğunu subliminal bir mesaj olarak İslam dünyasına iletiyor. İsrail resmen İran'ın PR'ını yapıyor. Kime karşı? Yükselen güneş Türkiye'ye karşı!

***

3 İsrailli ajan serbest bırakıldıktan sonra CB Erdoğan ile İsrail CB Herzog arasında dostluğa, iyi ilişkilere vurgu yapılan bir telefon diplomasisi yaşandı. Ardından Türkiye, Semadirek ve Limni adalarının 1923 Lozan Antlaşması ile belirlenen gayri askeri statüsü ihlal edildiğini söyleyerek NAVTEX kararı aldı. Yunanistan'ı koruyan İsrail! Türkiye ve İsrail göz önünde asla kavga etmezken; derinden her ikisi de birbirinin kuyusunu kazmaya devam ediyor!

O.G.

19 Kas 2021 - 18:34 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?