Türkiye korkusu Avrupa'yı sarmaktadır...

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, sosyal medya hesaplarından gündeme dair tespitlerini paylaştı. ABD başta olmak üzere 10 büyükelçinin Osman Kavala’nın serbest kalmasını istemelerini ve Cumhurbaşkanının sınır dışı edilmeleri kararını almasını değerlendiren Geçkil, bu cesareti gösterebilecek Türkiye’den başka ülke olmadığını belirtti.

Öne çıkan başlıklar şöyle:

  • TÜRKİYE KORKUSU AVRUPA'YI SARMAKTADIR
  • EĞER DEĞERSE CUMHURİYET DEĞERLERİ BUNLARDIR
  • TÜRKİYE $'I ULUSLARARASI PARA OLMA KONUMUNDAN DÜŞÜRECEK
  • SOĞAN, PATATES, DOMATES, HIYAR İÇİN BAS BAS BAĞIRAN KÖLE ZİHNİYETLİ MUSİBET BİR TOPLUM YETİŞTİRDİ

Başta ABD 10 ülke büyükelçisini birlikte istenmeyen adam ilan edip kapıya koyma güç, irade ve cesaretini gösterebilecek Türkiye'den başka ülke yok. Böyle bir uygulamadan işbirlikçi Selanik Dönmelerinden başka gurur duymayan bu ülke insanı yok.

Başta ABD 10 ülke büyükelçilerinin Gezi Parkı olaylarının ve 15 Temmuz'un önemli aktörlerinden olan OsmanKavala'nın serbest bırakılmasını isteyen ortak bildirilerini illüzyoncu medya ve akademiya önemsiz gibi gösterip Cumhurbaşkanının sınır dışı etme kararını aşırı bulmaktadır. Diğer ilginç bir husus da AKP'nin liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bu konuda desteksiz bırakmaları...

ABD ile birlikte 10 ülkenin benzeri görülmedik şekilde büyükelçilerini organize ederek Osman Kavala hakkında adeta ültimatom vermeleri hedef aldıkları Türkiye'ye ellerinden ne geliyorsa yaptıklarını göstermektedir. Bu aynı zamanda çaresizliklerinin, acizliklerinin de bir ifadesidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 10 büyükelçinin sınır dışı edilmesine ilişkin açıklamaları karşısında ilgili ülkeler şaşkınlık ve sessizlik içindeler. Henüz dişe dokunur bir açıklama yapabilmiş, tepki gösterebilmiş değiller. Bu da yükselen küresel güç Türkiye'ye karşı yapabilecekleri bir şeylerinin olmadığını göstermektedir.

Küresel güç Siyonizm ve İsrail yükselen küresel güç Türkiye karşısında Selanik Dönmelerinin oluşturduğu Türkiye'deki İsrail'e umut bağlamış durumdalar. Askeri, siyasi, ekonomik her türlü saldırı girişimleri ve terörü kullanmaları sonuç vermemektedir. Her kafadan ayrı ses çıktığı görülen Türkiye'deki İsrail de dağılma sürecine girmiş gözüküyor.

Türkiye bağımsız, özgün stratejiler, politikalar izledikçe İsrail, ABD, Avrupa Birliği'nin çaresiz etkisiz kalması nedeniyle başta İslam ülkeleri mazlum ve mağdur toplumların desteğini almaktadır. Bu süreçte kum saatindeki gibi küresel güç ve imkânların Batılı ülkelerden Türkiye'ye aktığı gözlemlenmektedir.

Türkiye'nin önlenemez yükselişi karşısında İsrail, ABD, Avrupa Birliği çaresiz kaldıkça Batılı toplumlardaki düşünce ve kanaat önderleri paniklemektedirler. Türkiye korkusu Avrupa'yı sarmaktadır. Buna paralel Selanik Dönmeleri de büyük tedirginlik içindedirler.

***

EĞER DEĞERSE CUMHURİYET DEĞERLERİ BUNLARDIR

29 Ekim yaklaşıyor, yine mankurtlar avurtlarını doldurup cumhuriyet değerleri diye maval okuyacaklar. Osmanlı'da 34 siyasi parti, sayısız gazete vardı. Cumhuriyet İttihatçı Selanik Dönmelerinin kurduğu CHP ile tek parti rejimini getirdi. Sadece Dönmelerin çıkardığı Cumhuriyet ve Ulus gazetelerinin yayınına izin verildi. İstiklal mahkemeleri kurularak başına getirilen cellatlarla kitlesel idamlar başlatıldı. Tekalif-i Milliye kanunu ile Müslümanların malları gasp edildi. 1000 yıllık Türk-İslam medeniyeti hedef alınarak ilkel Sümer, Eti, Hitit paganizmi diriltilmeye çalışıldı. Eğer değerse Cumhuriyet değerleri bunlardır.

Selanik Dönmeleri TC, Kemalcı devrimler ve laiklik sayesinde modernleştik, Ortadoğu ülkeleri ilkel kaldı, diye diye sürekli üfürüyorlar. Oysa Suriye ve Irak'ta tek parti Baas rejimleri, Nasır'ın Mısır'ı, Kaddafi'nin Libya'sı, Numeyri'nin Sudan'ı ve daha birçok Ortadoğu ülkesinde Emperyalistler Kemalcı TC prototipini uyguladılar. Bugünkü Türkiye Erbakan'ın Millî Görüş inkılabı ile Kemalcı hile rejimi ve köle düzene karşı mücadele edilerek gerçekleşti.

***

Batı güdümlü vesayet rejimi Kemalcı paganist eğitimle Türkiye'nin kalkınmasından, büyümesinden, süper güç olmasından gurur duymayan, Siyonist-Haçlı saldırıları karşısında sessiz kalan; soğan, patates, domates, hıyar için bas bas bağıran köle zihniyetli musibet bir toplum yetiştirdi.


***

BU DURUMDA TÜRKİYE $'I ULUSLARARASI PARA OLMA KONUMUNDAN DÜŞÜRECEK

MB faizi düşürdükçe Dolar yükseltilerek Türkiye ekonomisi dövülüyor. Buna karşın altın fiyatı yükseltilerek Dolar dövülüyor. Türkiye $'ın uluslararası para konumunu hedef alıyor. Uzun süredir $ ile yapılan saldırılar Türkiye ekonomisini çökertemedi. Bu durumda Türkiye $'ı uluslararası para olma konumundan düşürecek.

24 Eki 2021 - 23:49 - Manşet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.