Türkiye, derinden Taliban ile anlaşıp İsrail'i, ABD ve Avrupa'yı yine abandone etti!

Türkiye'nin derinden Taliban ile anlaşarak Kabil'in savaşsız/kansız teslimini sağladığını İsrail ve Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyası anlayınca başladılar klasik radikal dinci ezberlerini tekrar etmeye...

ABD ve NATO ile anlaşarak Afganistan'da kontrolü ele geçirmek isteyen Taliban, "TSK bizim için yabancı güç. Ülkeyi terk etsin" derken; Kabil'i kontörlü altına aldıktan sonra ise, "Türkiye bizim düşmanımız değil, müttefikimiz" dedi. Yani Türkiye, derinden Taliban ile anlaşıp İsrail'i, ABD ve Avrupa'yı yine abandone etti.

"Türkiye bizim için yabancı bir güç. Askerini çekmezse savaşırız" dediğinde Sabetayist Dönme medya ve akademiya Taliban'ı bağrına bastı. Kabil'i alan Taliban, "Türkiye düşmanımız değil, müttefikimiz" deyince Türkiye'deki İsrailciler yoğun bakıma girdi! Kazıklandıklarını anladılar…

Taliban'ın Başkent Kabil'i savaşsız, kansız, güç kullanmadan alması asla İsrail-ABD-Haçlı AB ve NATO projesi olamaz. Çünkü Siyonist-Haçlı Batı bölgede gücünü iç savaştan, kaostan ve terörden alır. Kabil'in savaşsız/kansız teslimi ırkçı emperyalizmin doğasına/DNA'sına aykırı.

Afganistan yönetiminin iç savaş çıkmasın diye Kabil'i kansız şekilde müzakere yoluyla Taliban'a terk etmesi projesinin mimarı ancak 1000 yılık Selçuklu/Osmanlı İslam medeniyetinin çağdaş versiyonu Milli Görüş'ün Yeniden Büyük Lider ülke Türkiye'sinin olabilir.

İsrail, ABD ve müttefik Haçlı Batı, Irak ve Afganistan'ı işgal ettikten sonra iki ülkede de Sünni iktidarları devirip yönetime İran güdümlü Şii'leri getirdiler. Afganistan'da devrilen yönetim İran hinterlandına bağlıydı. İran demek İsrail demek. Yani kaybeden İsrail-İran kadim ittifakıdır.

Taliban'ın Katar'daki Siyasi Büro Başkanı Molla Birader, "Böyle bir başarıya bu kadar çabuk ve bu kadar kolay ulaşacağımızı beklemiyorduk" dedi. Taliban diyor ki, Kabil'in kısa sürede kansız alınmış olması bizim başarımız değil. İsrail kan ile beslendiğine göre demek ki bu başarı kan dökülmesini istemeyen bir devletin olmalı!

İşgalci ABD ve mevcut Afganistan yönetimi ile Taliban arasındaki görüşmelerde ev sahibi devlet kimdi? Katar. Katar demek Türkiye demek olduğunu bilmeyen var mı? Yani Afganistan'da yönetimin iç savaşa dönüşmeden devrini kim sağlamış anladınız mı?

Taliban, ABD ve müttefiki Haçlı Avrupa ile anlaşarak Kabil'e ilerliyor diye düşündüğü için düne kadar Taliban güzellemesi yapan Sabatayist Dönme Kemalcı statüko medyası ve akademiyası, olayı iç yüzünün böyle olmadığını anlayınca Taliban düşmanlığına başladı bile…

Türkiye'nin derinden Taliban ile anlaşarak Kabil'in savaşsız/kansız teslimini sağladığını İsrail ve Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyası anlayınca başladılar klasik radikal dinci ezberlerini tekrar etmeye.

İsrail-ABD ve Haçlı AB'nin arzu ettiği gibi Afganistan'daki Şii yönetimle Sünni Taliban arasında Kabil'i kan gölüne çevirecek ve yıllarca sürecek yeni bir iç savaşın başlangıcı olacak çatışmalar yaşanmadan Kabil'in güç kullanılmadan teslimi karşısında Siyonist-Haçlı Batı nakavt oldu!

Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyanın yoğun bilgi kirliliği, algı operasyonları, dezenformasyon ve manüpilasyonla fikirsel ve ruhsal köle psikolojisine soktuğu hipnoz edilmiş kitle; Milli Görüş'ün Yeniden Büyük Lider ülke Türkiye'si gerçeğinin ne olduğunu anlayamıyor.

Türkiye'ye karşı Irak, Suriye, Libya, Doğu Akdeniz, Dağlık Karabağ, Katar, Somali, Sudan ve Venezuela'da kaybeden Siyonist-Haçlı sömürge düzeni Afganistan'da da mağlup oldu. Epistemik köleleştirilmiş toplum bu gerçeği fark etmiyor.

Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyası binbir dereden su getirip hokus pokus ile İsrail-ABD-AB şeytan üçlüsünün Irak, Suriye, Libya, Doğu Akdeniz, Dağlık Karabağ, Katar, Somali Venezuela'da, Sudan'da Türkiye'ye mağlup oldukları gerçeğini perdelediği gibi Afganistan'daki başarısızlığını da örtmeye çalışıyor.

*****

Dünya Siyonizm'i, ABD Başkanı Joe Biden'dan Türkiye'ye karşı beklediği performansı göremeyince intikam almak için oğlu Hunter Biden'ın özel hayatını deşifre etti. Siyonist-Haçlı düzen dağılıp parçalanıyor.

Mesud AKGÜL

TIKLA OKU: “Sabetayist Kemalcı statüko iktidar için doğal afetlerden, felaketlerden medet umacak kadar seviyesiz!"

16 Ağu 2021 - 12:37 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?