28 Şubat post modern darbesi görüntüde başarılı olmuş gibi görünse de gerçek öyle mi?

Türkiye'yi 28 Şubat sürecine sokan menfi sermaye, menfi siyaset, menfi medya ve sivil toplum kuruluşlarını (beşli çete) masum gösteren İllüzyoncu medya ve akademiya darbenin tüm suçunu Türkiye'yi bu süreçten kurtaran orduya yüklüyor...

Zihni iğfal edilen topluma gerçekler anlatıldığında saçma gibi algılayabilir. Bu ülkede işinde uzmanlaşmış öyle usta illüzyoncu medya ve akademiya var ki olayları çarpıtarak, yalanları süsleyerek, asılsız hikâyeler uydurarak gerçeklerin üzerini örtmeyi hala başarabiliyor.

Türkiye'yi 28 Şubat sürecine sokan menfi sermaye, menfi siyaset, menfi medya ve sivil toplum kuruluşlarını (beşli çete) masum gösteren İllüzyoncu medya ve akademiya darbenin tüm suçunu Türkiye'yi bu süreçten kurtaran orduya yüklüyor.

Tüm bu illüzyondan kurtulmak için 18 maddede özetlediğimiz 28 Şubat sürecini okuyucularımızın idrakine sunalım.

1- Emekli Orgeneral Çevik Bir: "Biz, 28 Şubat'ı İsrail için yaptık" 28 Şubat post modern darbesinin rejisörü İsrail ve Dünya Siyonizm'i idi. Uygulayıcısı ise Türkiye'deki İsrail'i meydana getiren Sabetayist Yahudi Cemaati.

2- Erbakan, Türkiye'nin 28 Şubat post modern darbe sürecine menfi sermaye, menfi siyaset ve menfi medya ile girdiğini söyledi. Hiçbir zaman TSK'yı hedef almadı. Ancak Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiya ise her 28 Şubat yıldönümünde yalnızca TSK'yı suçlu ilan ediyor.

3- Erbakan'ı başbakanlıktan indirip Refah-Yol hükümetin yıkmak için bir İsrail kurgusu olan 28 Şubat post modern darbesi görüntüde başarılı olmuş gibi görünse de gerçek öyle mi? 28 Şubatçıları nasıl bir son bekliyordu?

4- Erbakan başbakanlığındaki Refah-Yol hükümeti yıkıldıktan sonra ülke yönetimine 28 Şubatçı siyasi partiler ve liderleri geldi. Ancak kısa bir sürede bu lider ve partilerin üzerinden silindir gibi geçildi. Hepsi tarumar oldu.

5- DSP ve Ecevit, ANAP ve Mesut Yılmaz, Hüsamettin Cindoruk ve DTP kısa sürede tarihin çöplüğüne atıldılar. Üstelik tüm itibar ve birikimlerini de kaybederek. 28 Şubat'ı destekledikleri için iktidara getirilen parti ve liderler esrarengiz bir güç tarafından 5 yıl içinde yok edildi.

6- 28 Şubat'ın Cumhurbaşkanı Demirel'in aile fotoğrafı çektirdiği yakın iş adamları ve aile mensuplarının şirket ve bankalarına yolsuzluk nedeniyle el konuldu. Her şeylerini kaybettiler. İtibarları da dahil. Yeğeni hırsızlıktan hapse tıkıldı.

7- 28 Şubat'ı destekleyen küresel sermayenin yerli mümessili Sabetayist Yahudi sermayesinin 22 bankası battı. 70 milyar $ kaybettiler. Batan bankaların hepsinin sahipleri Sabetayist Yahudi Cemaati'ndendi. Kriminal bir güç 28 Şubatçı sermayenin defterini dürmüştü.

8- 28 Şubat post modern darbesini TSK içinde organize eden İsrail muhibbi bıçkın generallerin hepsi bir sonraki YAŞ kararlarıyla ordudan atıldı. 28 Şubat'ın genelkurmay başkanı ile tüm kuvvet komutanlarının yalnızca 2 yıl içinde TSK ile ilişiği kesildi. Yine kripto bir güç devredeydi. Sonradan tümü yargılandı ve cezalandırıldı.

9- 28 Şubat'ı destekleyen ve 5'li Çete diye tanımlanan TESK, TİSK, TURK-İŞ, TOBB ve DİSK. 5’li Çete’nin Başkanları Refik Baydur, Derviş Günday, Fuat Miras, Bayram Meral ve Rıdvan Budak, kısa süre içinde koltuklarını kaybettiler. Yine tanımlanamayan derin bir güç 5'li Çete'nin işini bitirdi.

10- 28 Şubat'ın medya patronları da teker teker hepsi tüm varlıklarını, şirketlerini, gazete ve televizyonlarını, bankalarını ve itibarlarını kaybettiler. Dinç Bilgin, Cem Uzan, Korkmaz Yiğit, Aydın Doğan, Tugay Ciner. 28 Şubat'ın medya patronları içinde en iyi durumda olan Turgay Ciner. Gerisi bitik halde. Ciner'i de güzel bir son bekliyor!

11- 28 Şubat post modern darbesi sürecinde tüm güç ve imkanlarıyla Erbakan düşmanlığı yapan cuntanın dinci ayağı FETÖ adeta yok edildi. 15 Temmuz FETÖ-NATO darbesini kontrol altına alan kripto bir derin yapı devlet kurumlarından adeta FETÖ'yü silip süpürdü. Örgüt tüm gücünü, yapısal dinamiğini, toplumsal etkinliğini kaybetti.

12- Küresel gücün projesi 28 Şubat'ın RP içinde de işbirlikçileri vardı. "Sürekli aydınlık için 1 dakika karanlık" eylemlerine, "Mum söndü" diyerek Alevileri provoke edip olayların içine çeken; Sincan belediyesine Kudüs programını düzenleten; Sultanbeyli belediyesine, meydandaki Atatürk heykeline izin vermeyin diyerek belediye ile orduyu çatıştıran Şevket Kazan.

13- Şevki Yılmaz, Hasan Hüseyin Ceylan, Hasan Mezarcı, Şükrü Karatepe, İ. Halil Çelik gibi mikrofonu gördüğünde ayakta duramayacak kadar sarhoştan farksız şekilde kendinden geçen ve ağzına geleni söyleyen şan/şöhret/alkış budalası kifayetsiz muhterisler de 28 Şubat'a içten destekleyenlerdi.

14- 1000 yıl sürecek denilen 28 Şubat post modern darbesinin sermaye, medya, siyaset, STK, ordu, yargı ve dinci ayağı yalnızca 5 yıl gibi kısa süre içinde tasfiye edildiler. Yani kim, nasıl, hangi şekilde Erbakan düşmanlığı yaptıysa burnundan fitil fitil getirildi.

15- Peki, 28 Şubat post modern darbesini tüm paydaşlarıyla, koldaşlarıyla ve yandaşlarıyla ülke yönetiminden tehcir eden bu esrarengiz derin güç kim? Bu derin güç, Milli Görüş Derin Dünya Devleti.

16- 1960 darbesinde TSK'daki generallerin büyük oranda tasfiyesiyle doğan boşlukta Erbakan milli derin devleti kurmuştu. Erbakan'ın 40 yıllık Milli Görüş mücadelesiyle büyüyen, gelişen, güçlenen milli derin devlet şimdi dünyanın en büyük ülkelerinin başkentlerinde uzantıları olan küresel bir güçtür.

17- Erbakan, milli derin devletin başına geçerek 5 yılda 28 Şubat post modern darbesini tüm paydaşlarıyla, ortaklarıyla birlikte devletten tasfiye etmeyi başardığı için AK Parti 20 yıldır ülkeyi tek başına yönetebiliyor. Aksi olsaydı AK Parti'nin ömrünün bu kadar uzun soluklu olmasına asla izin verilmezdi.

18- Sonuçta Türkiye'yi 20 yıldır Erbakan'ın rahle-i tedrisatından geçmiş öğrencilerinin kurduğu AK Parti yönetiyor. Erbakan'ın tüm kalkınma hamleleri ile projelerini AK Parti teker teker gerçekleştiriyor. Milli Görüş Derin Dünya Devleti ülkeye hâkim...

NOT: 365 günün 363 günü Erbakan düşmanı Türkiye'deki İsrail Kemalist statüko ile birlikte hareket edip yalnızca 27 ve 28 Şubat'ta iki gün istismar için Erbakan'ı anlamadan anmaya yeltenen SP ve YRP Milli Görüş'ü temsil edemez.

Mesud AKGÜL

TIKLA OKU: “Türk siyasetinin Hocası Erbakan, vefatının 10'uncu yılında dikkat çeken mesajlarla yâd edildi!"

28 Şub 2021 - 13:08 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.