SELANİK DÖNMELERİ NE YAPARLARSA YAPSINLAR 2023'TE DE KAYBEDECEKLER

Selanik Dönmelerinin 2023 çıkmazını ele alan Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil; stratejilerini, yapabileceklerini anlattı mücadelenin sonucunu açıkladı. Külliye’nin imtiyazlısı İbrahim Kalın’ın Diyanet teşkilatlarına ve camilere kitabını gönderip sattırması skandalına değindi, TOKİ’nin inşa ettiği mahallelere kurduğu camilere değindi seküler eğitimle dininden hayli uzaklaştırılan toplumun Müslümanlaştırılmasının zaman alacağını belirtti. Okurlarımız için derledik…

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil sosyal medya hesaplarından gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Selanik Dönmelerinin 2023 çıkmazını ele alan Geçkil stratejilerini, yapabileceklerini anlattı mücadelenin sonucunu açıkladı. Külliye’nin imtiyazlısı İbrahim Kalın’ın Diyanet teşkilatlarına ve camilere kitabını gönderip sattırması skandalına değindi, TOKİ’nin inşa ettiği mahallelere kurduğu camilere değindi seküler eğitimle dininden hayli uzaklaştırılan toplumun Müslümanlaştırılmasının zaman alacağını belirtti. Okurlarımız için derledik…

***

Bugün mübarek Cuma. Millî Görüş 40 yıllık destansı mücadelesi ile Türkiye'nin yönetimini Osmanlı Devletini yıkan Selanik Dönmelerinden alarak Müslümanları iktidar yaptı. Tekrar yönetime gelmek için gözleri dönmüş, her yolu deniyorlar. Duamız 2023'te İslam'ın tam hâkim olması için.

Erbakan olağanüstü bir mücadele ile 40 yılda Selanik Dönmelerini yönetimden uzaklaştırarak Müslümanları iktidara taşıdı. Şimdi tekrar Türkiye'nin yönetimini ele geçirmek için -15 Temmuz başarısızlığından sonra- 2023'e odaklanmış durumdalar. "Bizim için başka Türkiye yok, ya alırız ya ölürüz" diyorlar.

Selanik Dönmelerinin 2023 stratejisini oluşturmadaki en büyük handikabı Dersimli Kemal Kılıçdaroğlu. Selanikli Kemalcılar bir türlü onu bertaraf edemedikleri gibi aşamıyorlar da. O yüzden tek çareleri Meral Akşener'i öne geçirmek. O da çok zor.

Ülkenin kaymağını yemeye alışmış Selanik Dönmeleri ayrıcalıklarının ellerinden gitmesiyle serbest rekabet ortamında kazanmaya zorlanıyorlar. Ne edip edip Cumhur iktidarını devirip ülke yönetimini tekrar ele geçirmek için gözleri dönmüş yapabilecekleri hiçbir şeyi ardına koymuyorlar.

"Bizim için başka Türkiye yok" sözü Selanik Dönmelerinin... Kendi aralarında astarlı sözlerle iletişim kuruyorlar, toplum bilmesin uyanmasın diye. Şunu demek istiyorlar: Paramız var, imkânlarımız var, kültürümüz var, dil biliyoruz, bir ayağımız dışarıda bir ayağımız içeride, istediğimiz ülkeye yerleşebiliriz. Ancak böyle yaşayacağımız, kaymağını yiyeceğimiz başka bir ülke yok.

Selanik Dönmeleri 2023'e yönelik M.Kemal'in dediği gibi hattı müdafaa yok sathı müdafaa var modundalar. Her alanda dehşet bir savaş yürütüyorlar. Süpermarketlerle fiyatları tırmandırarak konut ve kira pahalılığını sürekli gündemde tutup teşvik ederek, inşaat sektörünü durdurarak, otomobil üretiminde tezgâhlar kurarak toplumu tedirgin etmeye, memnuniyetsizlikleri büyütmeye dair ne varsa yapıyorlar.

Selanik Dönmeleri ne yaparlarsa yapsınlar 2023'te de kaybedecekler. Erbakan'ın Milli Görüş mücadelesini başlattığı 1969'dan bugüne 52 yıldır sürekli yenilgi yaşadılar, alan kaybettiler. Artık Yeniden Büyük Lider Türkiye var karşılarında. Yeni Bir Dünya ve Adil Düzen kuruluyor. Selanik Dönmelerinin sırtını dayayacakları bir süper güç de yok. Ham hayal peşindeler.

Selanik Dönmeleri devleti kaybetmiş, siyasette nal topluyor olsalar da sermayede, medya ve akademiyada hâlâ çok güçlüler. Ancak ağababaları Türkiye'deki İsrail siyasi akıl üstünlüğünü Milli Görüş derin devletine kaptırmış durumda... Sürekli strateji değiştirerek deneme yanılmayla yol alıyorlar. Öyle ki TV stüdyolarında strateji tartışıyorlar. Herkesin bildiği stratejiyi nasıl uygulayacaklar?

Selanik Dönmeleri 2023 çıkmazında... HDP'siz %51'i bulamazlar. Her parti adayını gösterse ikinci tura Kılıçdaroğlu çıkar. Çatı aday gösterilse birinci parti başkanı olarak yine Kılıçdaroğlu gösterilmek zorunda. İkinci tura kalınacaksa her halükarda rakip Kılıçdaroğlu'dur. Oysa Selanikli Kemalcılar Dersimli Kemal’den ise Erdoğan'ı tercih ederler.

İllüzyoncu medya ve akademiya ülkenin neresinde en ufak bir sorun, sıkıntı, problem, huzursuzluk, memnuniyetsizlik varsa bunu üzerine mercek tutup büyütmeye, yaymaya, toplumun tamamına teşmil etmeye çalışıyor. Yandık, bittik, mahvolduk havasını sürekli basıyor. Aslında doğru yanan, biten, yıkılan Türkiye'nin yönetimini Müslümanların iktidarına kaptırmış olan, ayrıcalıkları, ülkenin kaymağını paylaşmaları son bulan Selanik Dönmeleri.

***

İBRAHİM KALIN KÜLLİYE'NİN İMTİYAZLISI...

İbrahim Kalın Külliye'nin imtiyazlısı... Bir alakasının olmadığı Diyanet teşkilatına, bütün müftülüklere yazdığı kitabı dağıtıyor. Bu kitabı camilerde imamlar, müezzinler satıyor. Var mı böyle zorbalık, kanunsuzluk? Ne yazık ki muhalefet cesaret edemiyor, medya üç maymunları oynuyor. Bir türlü konu gündeme gelmiyor.

Ey! Fahrettin Altun'u hedef yapan, dilinden düşürmeyen CHP ve medya... İbrahim Kalın yazdığı kitabı müftülüklere dağıttırıp camilerde sattırıyor neden duymuyorsunuz, oralı değilsiniz? Kim sizi tutuyor, kimden korkuyorsunuz? Selanik Dönmeleri bu kadar mı caydırıcı?

***

MİLLETİ YENİDEN MÜSLÜMANLAŞTIRMAK ZAMAN ALACAK

TOKİ kurduğu her mahalleye cami yapıyor. Elazığ Yemişlik 1. Etap Yerleşkesine yaptığı şirin camide ilk cumayı kalabalık bir cemaatle kıldık. Millî Görüş'ün 40 yıllık cihadı sayesinde devletimiz artık Müslüman. Maalesef toplum Kemalcı materyalist seküler eğitimle dinden hayli uzaklaştırılmış. Milleti yeniden Müslümanlaştırmak zaman alacak.

***

Rahman ve Rahim olan Yüce Allah şeytanın da Rab'bidir. Batılı savunmak hakkı savunmaktan çok daha zordur. Bu yüzden adaleti dengede tutmak için batıla daha büyük güç ve imkân sağlamaktadır. Bu, Hakkı savunanların başarısını büyütmekte, ecrini arttırmaktadır.
#

17 Eyl 2021 - 21:01 - Manşet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.