Türkiye ile İsrail'in normalleşmesi için kimler devreye sokuldu?

Bundan sonra ülke siyasetindeki tüm gelişmeleri Türkiye ile İsrail'in normalleşmesi gayretlerini temel esas alarak değerlendirmek şart! Saadet Partisi’ndeki Cumhur veya Millet İttifakı tarafları arasındaki kavga!

Bundan sonra ülke siyasetindeki tüm gelişmeleri Türkiye ile İsrail'in normalleşmesi gayretlerini temel esas alarak değerlendirmek şart!

CB Erdoğan ile son 1 yılda 2 kez görüşen Siyonist sermaye Tesla sahibi Elon Musk'ın derdi ne? Medyada yazıldığı gibi Türkiye ile teknoloji işbirliği mi? İnandınız mı buna? Bu ve benzer ziyaretler, Türkiye ile İsrail ilişkilerinin normalleşmesi girişimlerinden bağımsız düşünülemez.

Türkiye'de sun'i pahalılığın, fiyat artışının, kıtlığın baş sorumlusu market zincirleri sahipleri İsrail sermayesinin patronu TÜSİAD; TOBB ve MÜSİAD ile birlikte fiyat istikrarı bildirgesine imza attı! Neden? Türkiye ile İsrail'in arasını yapma çalışmalarına katkı sağlamak için!

Türkiye'deki İsrail sermayesi sahibi olduğu marketler zinciri ile sun'i pahalılık, fiyat istikrarsızlığı, kıtlık yaparak Türkiye ile ilişkilerini düzeltmek isteyen İsrail'in AK Parti iktidarına karşı pazarlıkta elini güçlendirmek istiyor!

İsrail'in Türkiye'ye yönelik tek hesabı ilişkileri normalleştirmek üzerine kurulu. Bu yüzden düne kadar müzmin CB Erdoğan ve AK Parti düşmanlarının bugün Erdoğan ve AK Parti'yi övmesi kimseyi şaşırtmasın. Örnek; Nevşin Mengü!

Müzmin muhalif Nevşin Mengü'nün CB Erdoğan'ı övmesi şaşkınlıkla karşılandı. Niye şaşırıyorsunuz? İsrail, Türkiye'deki İsrail'e talimat verdi. "İlişkilerimizin normalleşmesi çabalarına zarar verecek söylev ve eylemlerinizi erteleyin!" Olay bundan ibaret.

İsrail sermayesi marketler zincirinin sun'i pahalılık, yokluk, kıtlık oluşturmasının bir nedeni de iktidarı toplumsal tepki ile baskılayarak İsrail ile barışmaya zorlamaktır. "İsrail ile barış, yağ fiyatlarını 30 ₺'ye indirelim…" Teklifi çoktan Beştepe Külliyesi’ne ulaşmıştır.

Belli ki İsrail, Türkiye'deki İsrail'e, "Türkiye ile barışmak için gösterilen çabalara zarar verecek CB Erdoğan ve iktidar karşıtı sert muhalefetinizi dizginleyin" talimatını verdi. Baksanıza Nevşin Mengü bile uysal kediye döndü…

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un şiddetli bir Erdoğan ve AK Parti düşmanı olduğunu bilmeyen yok. Koç Holding Gezi’nin beyinlerinden biri. Peki, bunu bile bile CB Erdoğan neden Ali Koç ile görüşüyor? Türkiye'deki ve Beştepe'deki İsrail'in gücü!

CB Erdoğan ile Ali Koç ne konuştular bilemem. Ama İsrail ile Türkiye arasındaki sorunların çözümüne yönelik neler yapılacağının gündeme gelmemesi imkânsız.

SAADET PARTİSİ’NDEKİ CUMHUR VEYA MİLLET İTTİFAKI TARAFLARI ARASINDAKİ KAVGA!

"Misyon" sahibi Kripto Kemalcı SP'li Ali Aktaş, O. Asiltürk'ün ihanetlerini deşifre ededursun; O. Asiltürk cenahının sessizliği devam ediyor. İyi de nereye kadar?

Erbakan'a 3 kez darbe yaparak 4 Milli Görüş Partisini kapatan, 5 kez siyasi yasak koyup 5 kez Milli Görüş'ü bölen Kemalcı statükoya Saadet Partisi'ni merdiven yapmaya çalışan Kripto Ali Aktaş; senin Erbakan ve Milli Görüş ile ne alakan var?

SP'inde Cumhur İttifakı'nı arzu edenlerin de Millet İttifakı'nda ısrarcı olanların da gayesi asla Erbakan ve Milli Görüş değil. İki kesimde ikbalini, menfaatini ilah edinmiş.

Saadet Partisi’ndeki Cumhur veya Millet İttifakı tarafları arasındaki kavga kesinlikle Milli Görüş'ü bir adım daha öteye götürme kavgası değildir. Herkes ikbalini, menfaatini, geleceğini nerede görüyorsa o tarafın şakşakçılığını yapıyor.

Ne Cumhur İttifakı'nı savunan O. Asiltürk'ün ne de Millet İttifakı'n isteyen İngiliz Temel'in Erbakan ve Milli Görüş ile bir bağı, aidiyeti yoktur. Her iki kesimde Erbakan ve Milli Görüş'ü sadece karşı tarafı yıpratmak için istismar ediyor o kadar...

El-Aziz'in 30 yıldır yazdığı Ak Saçlı şebekenin Erbakan ve Milli Görüş'e olan düşmanlıklarını, Kripto Kemalcı SP'li Ali Aktaş 3 gündür sosyal medyadan deşifre ediyor.

El-Aziz'in 1923 hile rejimi ve köle düzeni Kemalcı statüko işbirlikçisi Ak Saçlı şebekesi ile ilgili ifade ettiği gerçeklere kırmızı görmüş boğa gibi saldıran Saadetçiler; Kripto Kemalcı SP'li Ali Aktaş'ın yazdıklarına neden duyarsızlar?

*****

Yunanistan'ın Dedeağaç limanındaki ABD askeri üssüne 30 adet saldırı helikopteri yerleştirildi. Açıkça hedef Türkiye. Ancak bu kof, içi boş bir blöf olarak kalır.

ABD BM Daimi Büyükelçisi Richard Mills, “Türkiye ve Rusya Libya'dan derhal çekilmeli” dedi. Gücün varsa gel kendin çıkar akur.

*****

O. Asiltürk: "AK Partili yetkililer, CB Erdoğan'ın da İstanbul Sözleşmesi’nin iptalini istediğini ancak parti içinde buna karşı çıkan güçlü bir grup olduğu için adım atılamadığını bana söylediler." Demiş. AK Parti içinde öyle güçlü bir İsrail lobisi var ki LGBTİ sapkınlığını bile iktidara dayatabiliyorlar.

*****

"Dünyanın en büyük ve kadim palavrası ne?" diye sorarsanız işte size cevabım şu olur: “İran ordusu, Hayfa ve Tel Aviv'i yerle bir ederiz diyerek İsrail'i tehdit etti.”

*****

Dersimli Kemal Kılıçdaroğlu, "Diyarbakır anneleri haklıdır" dedi. Selanik dönmesi Sabetayist Yahudi Kemalcıların bağrına her gün bıçak sokuyor Dersimli Kemal!

*****

Erbakan'ın eseri olan üstün savunma sanayiinde Türkiye her gün dünyanın hayranlığını kazanırken; ABD 450 milyar $ harcadığı F 35'leri kullanamıyor bile.

Mesud AKGÜL

TIKLA OKU: “Tek Çare El-Aziz"

29 Oca 2021 - 11:03 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?
Tüm anketler