Gerçek şu ki; CB Erdoğan ile CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun ortak düşmanları Selanikli Kemalcılardır

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil sosyal medya hesaplarından gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Filistin çıkışını değerlendiren Geçkil; Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun ortak düşmanlarını açıkladı. Türkiye'deki İsrail'in yeni anayasa konusundaki en büyük itirazına değindi, FETÖ'nün Hakan Fidan operasyonu hakkında tespitlerini paylaştı. Okurlarımız için derledik...

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Filistin çıkışını değerlendiren Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil; Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun ortak düşmanlarını açıkladı. Türkiye'deki İsrail'in yeni anayasa konusundaki en büyük itiraz sebebini belirtti, FETÖ'nün Hakan Fidan operasyonu hakkında tespitlerini paylaştı.

CB Erdoğan'a sen neden Filistin'e pandemi aşısı göndermiyorsun diye soran CHP Lideri Kılıçdaroğlu Türkiye'deki İsrail'e şu mesajı veriyor: Bak, üzerime çok gelme!

Gerçek şu ki; CB Erdoğan ile CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun ortak düşmanları Selanikli Kemalcılardır. Onlara karşı muvazaalı kavga ile gizli ittifak içindeler.

CB Erdoğan'ın CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na takıntısı tümüyle muvazaadır. Ancak AKP'deki Pelikan Örgütü'nün Kılıçdaroğlu'na düşmanlığı çok ciddidir. Türkiye'deki İsrail CB Erdoğan'dan çok CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na giyimiş durumda...

Atlarını, itlerini nallayıp Kılıçdaroğlu'nun üzerine yürüyen Türkiye'deki İsrail eğer kellesini alamazsa CHP'yi bitirme azim ve kararlılığında... Selanikli Kemalcılarla Dersimli Kemalcıların CHP'deki iktidar kavgası karakolda bitecek gibi...

Türkiye'deki İsrail'in büyük bir korkusu da CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun açıklanan İnsan Hakları Eylem Planı ve hazırlanacak anayasaya olumlu bakıp, engel çıkarmamasıdır.

***

TÜRKİYE'DEKİ İSRAİL İLLÜZYONCU MEDYA VE AKADEMİYASININ YENİ ANAYASA KONUSUNDAKİ EN BÜYÜK İTİRAZI

Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyası hazırlanacak yeni anayasa için siyasi partilerin uzlaşmasını da yeterli bulmuyor. Toplumsal barış adına kendi kaygılarının dikkate alınmasını istiyor.

Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyasının yapılacak yeni anayasa konusunda en büyük itirazı Kemalcı resmi ideolojiye yer verilmeyerek tüm topluma dayatılmasından vazgeçilmesi olacaktır.

***

İnsan Hakları Eylem Planı'nda AİHM kararlarına uyulmasının esas alınmasında bir sakınca yoktur zira Yeniden Büyük Türkiye'nin AİHM'in alacağı kararlarını etkileyebilme gücü vardır.

***

HDP'Yİ KİM, NEDEN KAPATMAK İSTİYOR?

Kemalcı vesayet statükosu ittifakına gizli destek vermekten vazgeçip açık ittifak isteyen HDP'yi Türkiye'deki İsrail kapattırmak istiyor. Devlet ise kapatma konusunda sopa-havuç politikası uyguluyor.

***

CB Erdoğan'ın İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıklarken sözünü ettiği diken-çiçek aforizmasında çağdaş evrensel hukukta masumlardan daha çok suçluların hukukunun gözetilmesine esaslı bir itiraz var ve bu çok doğru bir tespit.

***

İLLÜZYONCU MEDYA VE AKADEMİYANIN KUVVETLER AYRILIĞI SORUNU

İllüzyoncu medya ve akademiyanın kuvvetler ayrılığı ilkesine sıkça vurgu yapmasının arka planındaki gerçek şu: Eski Türkiye Parlamenter Sisteminde iktidar olan partinin lideri başbakan yasama ve yürütmede dolaylı olarak da yargıda tek söz sahibi oluyordu, bu yetkiyi Türkiye'deki İsrail kullandığı için sorun yapılmıyordu. Başkanlık Sisteminde yürütme de yasama da yargı da Türkiye'deki İsrail'in nüfuzundan çıkıyor. Kuvvetler ayrılığını sorun yapması bundan.

***

FETÖ'nün MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a yönelik operasyon girişimi CB Erdoğan'la aynı ambalaja sokma amaçlıydı. Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyası bu yüzden bu algı operasyonunu sürekli gündemde tutuyor. Oysa 15 Temmuz darbe girişiminin haberini Hakan Fidan'dan değil eniştesinden aldı.
#

03 Mar 2021 - 20:06 - Manşet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.