SELÇUK ÖZTÜRK MERAK EDİLENLERİ AÇIKLADI!

Denizli maçı sonrası Ümit Özat’ın istifası ile sarsılan Elazığspor’da Başkan Selçuk Öztürk bir basın toplantısı düzenledi...

Denizli maçı sonrası Ümit Özat’ın istifası ile sarsılan Elazığspor’da sancılı süreç devam ediyor.

Futbolcuların Denizli maçı öncesi alacaklarını ileri sürerek 2 gün antremana çıkmaması ile başlayıp, Özat’ın istifası ile sonuçlanan süreç sonunda Başkan Selçuk ÖZTÜRK kulüp tesislerinde bir basın toplantısı düzenledi.

Öztürk’ün basın toplantısından satır başları:

ÖZAT HEDEFE ULAŞARAK GÖREVİ BIRAKTI!

“Özat ve ekibinin istifasıyla ilgili olarak genç teknik adamın istifa ederken kullandığı sert ifadeleri psikolojisinin ve normal yapısının öyle olmasına bağlayan Başkan Selçuk Öztürk şöyle konuştu:

“Öncelikle yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım çünkü hocamız sezon başında belirlenen hedefe ulaşmış bir vaziyette görevi bıraktı. Emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Ümit hoca da bende bu takım son hafta play-off da oynayabilir, küme düşme maçına da çıkabilir diyorduk. Tabi ikinci yarıdaki o aksilik olmasaydı her şey farklı olabilirdi. Ümit hoca da pişman oldu biz de üzüldük. Ümit hoca o dönem istifa edebileceği de söyledi. Futbolcularımıza da 90 dakika sahada kafanızı dağıtmayın dedik ama dağıldı. Sahadaki oyuncular Ümit Özat’tan bire bir etkilenen oyuncular. Bire bir ondan korkan ve seven bir oyuncu kitlesi vardı.

Manisa maçından sonra istifa kararı verdi Ümit hoca ama biz kabul etmedik. Bakın Denizlispor örneği var iki kez hoca değiştiler şu an 21 puanları var. Bizimde bu süreçte hoca değiştirmemiz doğru olmayacaktı ve istifayı kabul etmedik. Akıllıca davrandığımızı düşünüyorum. Ümit hoca da bizi kırmadı ve devam etti. Nitekim hedefimizi tutturduk. Ümit hocanın tarzı, tavrı ve psikolojik yapısı belli. Geçmişte TV programlarından da biliyorsunuz psikolojik yapısını. Ama aslan gibi yüreği olan biri.”

İSYANIMIZIN TOPLAMI 1 MİLYON 200 BİN LİRA!

Takım içinde geçtiğimiz hafta çıkan isyanla ilgili de konuşan Başkan Öztürk,

“Bütün isyanımızın toplamı 1 milyon 200 bin liraydı. Bu paranın 300 binini bulsak ne hocamız o açıklamayı yapardı ne de futbolcular öyle bir isyana kalkışırdı. Başka kulüplerin bir oyuncuya verdiği parayı bulup da 25 tane adamı mutlu edemiyoruz.” dedi.

Bu noktada kendisine gelebilecek eleştirilere de baştan yanıt veren Öztürk, “Eğer ‘Sen nasıl başkansın ki 200-300 bin lira bulamıyorsun’ derlerse de gidip 17 PTT 1. Lig takımına ve 3-4 tanesi hariç tüm Süper Lig kulüplerine baksınlar, benim kadar cebinden veren başkan varsa şu dakika istifa edeceğim” diye konuştu.

GİDEN VALİYE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM!

Öztürk, kaynak bulma konusunda yaşadığı sıkıntıları anlatırken geçtiğimiz aylarda Elazığ Valiliği’nden Mardin Valiliği’ne atanan Ömer Faruk Koçak’a hakkını helal etmediğini söyleyerek:

“Hiçbir zaman derdimizi anlatamadık. Spor Toto’dan gelen 350 bin liralık bir kaynağı 17 kulüp anında alırken ben giden vali bir belgeyi imzalamadı diye 40 gün sonra alabildim. Elazığspor olarak ona hakkımızı helal etmiyoruz, Elazığlılarında haklarını helal etmediğinden eminim” dedi. Başkan Öztürk ayrıca şu anki Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’na da teşekkür ederek, Allah razı olsun valimizden, istediğimiz zaman derdimizi anlatabiliyoruz ve yardımcı olmaya çalışıyor” şeklinde konuştu.

BAYRAM HOCA, ÇOK BEĞENDİM BİRİ

Ligde kalan 6 maç için teknik direktör olarak anlaşma sağlanan Bayram Bektaş’la ilgili görüşlerini de aktaran Başkan Selçuk Öztürk:

“Bayram Hoca benim çok beğendiğim, kibar bir adam. Katar’da Bülent Hoca’yla birlikte çok iyi işler yapıyorlar ama o artık tek başına rüştünü ispat etmek ve Türkiye’de çalışmak istiyor, bu yüzden teklifimizi hemen kabul etti. 6 maçlık süreçte o takımı, takım da onu tanıyacak ve eğer uyum sağlanırsa sezon sonu oturup yeni kontrat için görüşeceğiz” ifadelerini kullandı.

ELAZIĞSPOR’UN AMATÖRE DÜŞMESİNİ İSTEYENLER VAR!

“Biz futbolcunun eylemini eleştiriyoruz. Teknik heyetin verdiği tepkiyi eleştiriyoruz. Peki biz de hiç haksızlık yok mu? Bu şehirde hiç haksızlık yok mu? Ben 200 Bin TL bulamadım, takımın huzuru bozuldu. Gittik borç aldık. Bizim bütün isyanımızın sebebi 1 Milyon 200 Bin lira. Çocuklar bu paradan sadece 300 Bin lira ayarla dediler.

Denizlispor maçına tempolu moralli çıkalım. Primi verdik, bu kez de 300 Bin TL’yi veremedik. Hani bazen diyoruz Süper Lig’e çıkardık. Bu şehirdekilerin düşüncelerine bakıldığı zaman PTT 1. Lig bile bizim boyumuzdan yüksek. Allah Allah ediyorlar 2. Lige, amatöre düşsün. Bazılarının hedefi bu. Bir umursamazlık var, bir bananecilik var. Bir haftada 200-300 bin bulunmaz mı ayıptır ya.”

BENDEN FAZLA CEBİNDE PARA VEREN VARSA İSTİFA EDERİM

Bize kalkıp derseniz ki; arkadaş sen 200-300 bin lira bulamıyorsan, bırak başkanlığı. Kimse kusura bakmasın, benim Elazığspor’a verdiğim kadar, PTT 1. Lig’de bir başkan kulübüne vermişse bu dakika itibariyle istifa ederim. Tekrar ediyorum Süper Lig’de de 3-4 kulüp başkanını ayırın, onlardan da fazla vermemişsem yine istifa ederim. Ben ve yönetim gereğini yapmışız. Elazığspor’a herkes sahip çıkmak zorunda. Ben üstüme düşen her şeyi yaptım. Bakın dereye su gelene kadar kurbağanın gözü patlar. Patlayacaktı, Cumartesi günü, tüm Türkiye’ye rezil olacaktık. Bir takımın maça çıkmamasının dünyada örneği yok. Örneği yaşanmamış bir şey Elazığ’da yaşanıyor, kimsenin umurunda değil. Kabahati kendimizde de aramalıyız. Biz 300 Bin TL’yi bulup verseydik, Ümit Özat o açıklamayı yapabilir miydi?”

YENİ VALİMİZ DAHA ÖNCE GELSEYDİ ŞİMDİ BİR PROBLEMİMİZ OLMAZDI

“Ben yeni valimize sonsuz teşekkür ediyorum. Hayırlı olsuna gittiğimiz günden beri sürekli ilgileniyor, sürekli irtibat halinde Allah razı olsun. Hem Elazığ’la, hem de biz Elazığspor olarak çok memnunuz. Bu valimiz daha önce gelseydi, Elazığspor’un şimdi hiçbir problemi kalmazdı. Giden valiye de hakkımızı helal etmiyoruz. Spor Toto’dan gelen bir paramızı 40 gün imzalamadı. Bakanlıkla görüştük PTT 1. Lig kulüpleri olarak, bizlere 700 Bin TL’lik bir kaynak oluşturdu. İlk dilimi olan 350 Bin TL’yi tüm kulüpler aldı, ben 40 gün sonra aldım. Yeni valimiz geldikten sonra aldım. 40 gün 350 Bin TL paramızı almak için kıvrım kıvrım kıvranıyorduk. En son gelen vali imzalasın, ben imzalamıyorum demiş. Ben nasıl hakkımı helal edeyim arkadaş. Yeni valimiz sağolsun çok duyarlı. Böyle kaliteli valiler geldikçe Elazığ şaha kalkar.”

BÜLENT UYGUN GİDİNCE BENİM VİCDANIM SIZLADI

“Bayram hocayı sizlerde tanırsınız geçmişten. Benim çok beğendiğim, kibar, saygılı ve dürüst biri. Bülent Uygun hocamızın bizimle çalıştığı süre, çok şanssız bir süreydi. Hatırlayın geldi takımı toparladı. Bülent Uygun’un bizde hocalık yaptığı süre çok arbedeli bir süreydi. Hapisteydi, çıktı tabi ki çok sıkıntılı bir süre. Adamcağızın kafası hiç rahat değildi. Bakın Bülent Uygun giderken benim her zaman vicdanım sızlamıştır, haksızlık yaptık. Ben de kal dedim ama olmadı. Bülent Uygun bu takımı süper lige çıkardığında tesisler kapalıydı iyi hatırlayın. Atatürk Stadyumu kapalıydı, 7. Hafta yetiştirdiler. Hollanda kampını da sayın tam 2.5 ay Evliya Çelebi misali otel otel gezdik. Bence Bülent Uygun hocalık rüştünü ispat etmiş bir insan. Sivas’ta, Eskişehir’de başarıları var. Katar’a gittiği kulüp küme düşme potasındaydı. Ligi 6. Bitirdiler. Bayram Bektaş Türkiye’de çalışmak ve kendini ispatlamak istiyor. O bağlamda da bizimle bir görüşme yaptı ve anlaştık. 6 maçlık bir anlaşma yapacağımızı söyledik. O da kayıtsız şartsız kabul etti. Bize ekonomik bir yükü de yok. Sembolik bir maaş yazacağız.”

BU TAKIMI KİM SÜPER LİG’DE BIRAKTI?

“Bu takımı Bülent Uygun ligde bırakmadı da Yılmaz Vural mı bıraktı? Bu olayların aynısı onun döneminde de yaşanıyor. 2 gün futbolcuları örgütlüyor Antalya’da paralarınızı almadan maça çıkmayın. Kaptanlarımız Sedat Bayrak ve Orhan Ak kardeşlerim kalkıyorlar futbolculara diyorlar ki; bizim olduğumuz yerde kimse antrenmana çıkmamazlık edemez. Mersin’de yaptığının aynısını bizde de yapmaya çalıştı. Takım hocayı bıraktı, antrenmana çıktı. O beğenmediğiniz çocuklar. Takımı ligde bıraktılar ve hiç unutmam Beyazıt’ın şov programı vardı. Beni aradı Yılmaz hoca izin istedi katılmak için. Bizde Elazığ kültürüyle bir şeyler gönderdik ve Elazığ adına güzel bir iş olacağını düşündük. Programın yönetmeni beni aradı. 10-12 tane futbolcuya “Yılmaz hoca Elazığ seni çok seviyor” pankartı açtırın dedi. Hangi oyuncuyu aradıysam hepsi gitmeyiz dedi. Kaptanları aradım telefonuma bakmadılar. En son Bülent Ertuğrul’u aradım, dedim Bülent nedir bu ya. Bu rezillik nedir kardeşim dedim gidin pankartı açmaya. Dedi ki “başkanım sen henüz anlamadın mı bu takımı oyuncular ligde bıraktı.” Ne kadar şerefli oyuncular ki Antalya’da yaşanan olayı sezon sonu takımı ligde bıraktıktan sonra anlatıyorlar. Bu takım senin ve Bülent Uygun için oynadı dediler.”

BAYRAM BEKTAŞ’IN YARDIMCILARI

“Değişiklik olmazsa Bayram hoca aradı, Beşiktaşlı Recep hocayı bilirsiniz büyük ihtimal onunla görüşeceğim dedi. Bir kaleci antrenörü, bir kondisyoner ve bir analiz hocası getireceğim dedi. Sportif Direktör olarak ise gündemimizde kimse yok.

İMAMVERDİYEV TERKETTİ, CANGELE FAYDASIZ, KAPTAN SERDAR ÖZBAYRAKTAR

“İmamverdiyev’i bildiğiniz üzere kiraladık. Onun tüm parasını ödemiştik ama Elazığ’ı terk edip gitti. Biz onu FIFA’ya bildirdik. Cangele’nin ise sözleşmesi sezon sonu bitiyor. Bu saatten sonra takıma katkı sağlamayacağını düşünüyorum. Diğer oyuncuların kafalarını karıştırmak istemiyorum. Takım kaptanı olarak ise Serdar Özbayraktar isminde karar kıldık.”

ALTYAPIDAN OYUNCULARI ÜST YAPIYA ALACAĞIZ

“Bayram Bektaş hocamızla görüşerek. Giresunspor maçından 3 puan daha alıp ya da 1 puanla dönüp iyice rahatlamak istiyoruz. Psikolojik olarak bu riski atlatmış olsak da matematiksel olarak bu ihtimal hala devam ediyor. Çocuklar artık daha rahat oynar diye düşünüyorum. O maçtan da iyi bir sonuçla döndük sonra, elimizde tam anlamıyla göremediğimiz çocuklarımıza şans vereceğiz. 2. Başkanımız Mustafa Demirtaş’la birlikte ortak düşüncemiz bu. Teknik Direktörümüz Bayram Bektaş’a da bunu sunacağız. Bu saatten sonra ligi kaçıncı sırada bitirdiğimizin bir önemi olmayacak. Altyapıdan oyuncuları üst yapıya alarak yolumuza devam edeceğiz.”

21 Nis 2015 - 20:11 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

kemal ateş - Bu nasıl yönetim ki, her sezon bu tür sorunlarla Elazığspor çalkalanıp duruyor. Getirdiğin teknik direktör ve futbolcunun hakkını niçin zamanında ödemiyorsunuz kardeşim.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Nisan 20:11