İLLÜZYONCU MEDYA VE AKADEMİYA NEDEN Mİ TÜRKİYE BEŞŞAR ESAT'I TANIMALI, MUHATAP ALIP GÖRÜŞMELİ DİYE SÜREKLİ YAYGARA YAPIYOR?

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil sosyal medya hesaplarından gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. İllüzyoncu medya ve akademiyanın Beşşar Esat tanınmalı yaygarasının arkasındaki planı açıklayan Geçkil, CHP'nin yurt sorununu nasıl çözebileceğini köy enstitülerinden yaşanmış bir örnek üzerinden anlattı. Yüce Allah’ın Hz. İbrahim'den neden evladı Hz. İsmail'i boğazlamasını istediğini cevaplayan Geçkil gündeme dair tespitlerini paylaştı.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil sosyal medya hesaplarından gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

İşte öne çıkan başlıklar:

◼ İLLÜZYONCU MEDYA VE AKADEMİYA NEDEN Mİ TÜRKİYE BEŞŞAR ESAT'I TANIMALI, MUHATAP ALIP GÖRÜŞMELİ DİYE SÜREKLİ YAYGARA YAPIYOR?

◼ CHP YURT SORUNUNU NASIL ÇÖZER?

◼ YÜCE ALLAH HZ. İBRAHİM'DEN NEDEN EVLADI HZ. İSMAİL'İ BOĞAZLAMASINI İSTEDİ?

◼ TÜRKÇE’NİN YETERSİZ KALDIĞI DURUMLAR

***

İllüzyoncu medya ve akademiya en başından beri Türkiye'nin Suriye politikasının bir felaket olduğunu haykırıyor. Doğru; İsrail penceresinden bakılınca aynen öyle. Türkiye'nin ta başından itibaren belirlediği basiretli Suriye stratejisi ve yürüttüğü dirayetli politikası İsrail için tam bir yıkım ve felaket olmuştur.

Türkiye ile İsrail'in hiçbir konuda çıkarları bağdaşmaz; her olay ve gelişmede karşı cephede yer alırlar. İllüzyoncu medya ve akademiya bu yüzden Türkiye'nin her konudaki iç ve dış politikasına cephe alır, kıyasıya eleştirir, yerden yere vurur.

İllüzyoncu medya ve akademiya neden mi Türkiye Beşşar Esat'ı tanımalı, muhatap alıp görüşmeli diye sürekli yaygara yapıyor? Zira Esat zengin su kaynakları bölgesi Golan'ı işgal ve ilhak eden İsrail'e sessiz iken; Türkiye'nin terörden temizlediği bölgelerden çekilmesini istiyor da ondan! Her olaya İsrail penceresinden bakıyor Çıfıtlar.

İllüzyoncu medya ve akademiya olayların gerçek yüzünü, Türkiye lehine gelişmeleri perdeleyerek toplumu karanlıkta bırakıyor. Kamuoyunu hipnotize ederek dezenformasyon ve manipülasyon yapıyor. Bu ifsat kumkuması yapı bir an önce çökertilmelidir.

***

CHP YURT SORUNUNU NASIL ÇÖZER?

Yönetimden uzaklaştırılan TC'nin kurucu iradesinin temsilcisi Selanik Dönmeleri Cumhur iktidarını devirmek için her yolu deniyor, her türlü kötülüğü örgütlüyor. Ergenekon'u savunan onlar. Gezi Parkı eylemlerini savunan onlar. FETÖ'yü, 15 Temmuz'u savunan onlar. PKK-HDP'yi savunan onlar. Suni kıtlık, yokluk, pahalılık, fahiş fiyat uygulayan 5 süpermarket zinciri onların. Her kötülüğün başı onlardır.

TÜRGEV'in yurt yatırımlarına kudurmuşçasına saldıranlar şimdi yurtların yetersizliği yaygarasıyla Cumhur İktidarını vurmaya çalışıyorlar. Tabii ki yine Selanik Dönmeleri.

CHP iktidar olursa 1 yılda tüm öğrencilerin yurt sorununu çözecekmiş. Evet, çözer. Ama nasıl? CHP iktidarında Akçadağ Köy Enstitüsü Müdürü MEB'na yazdığı yazıda kömür parası gönderin öğrenciler donuyor der. CHP'li Bakanın çözümü pratik: Kızlarla erkekleri koyun koyuna yatır, birbirlerini ısıtsınlar. Kömür parası bekleme; yok!

***

YÜCE ALLAH HZ. İBRAHİM'DEN NEDEN EVLADI HZ. İSMAİL'İ BOĞAZLAMASINI İSTEDİ?

Yüce Allah Hz. İbrahim'den neden evladı Hz. İsmail'i boğazlamasını istedi? Bu bir kural dışı imtihandır. Şeriat ve ahlak kurallarını Yüce Allah koyar. Dilediğinde, dilediği kişi için değiştirir. Yüce Allah koyduğu şeriat ve ahlak kurallarına aykırı şekilde Hz. İbrahim ve Hz. İsmail'in imanını, itaatini, sadakatini, teslimiyetini test edip denemiştir.

Yüce Allah insanları iman ile, Mü'minleri şeriat ile imtihan eder. Mukarrabun evliyasını ise kuralsız imtihan eder. Ta ki, kabullenilmiş, içselleştirilmiş bir paradigmaya rağmen en aykırı emirlerine, en zor şartlarda şüpheye düşmeden, yan çizmeden itaat edilerek Yüce Allah'ın mutlak iradesine boyun eğilsin.

Anne, baba, karı, koca, dede, nine, evlat, torun, kardeş, teyze, hala, dayı, amca gibi aile bağları ve akrabalıklar imtihan için hazırlanmış dünya sahnesindeki hayat hikâyeleri gereği takdir ve tanzim buyrulmuştur. Ahirette bu bağlar kalkar, herkes yalnız birey olur. Dünya hayatında imtihan için konulan kurallar, yasaklar da ahiret hayatında yoktur.

***

TÜRKÇE’NİN YETERSİZ KALDIĞI DURUMLAR

Türkçe'nin de yetersiz kaldığı durumlar var. Örneğin, "İt gibi korkuttu" cümlesinde it gibi olan hangisi; korkan mı, korkutan mı? Bunu belirleyecek şekilde cümleyi nasıl kurarsınız?

#

26 Eyl 2021 - 18:51 - Manşet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.