Siyonizm'in Başkan Bush'a öfkesi dinmemiş... Yine protesto edildi! Peki neden öfkeliler?

Eski ABD Başkanı George W. Bush, bir etkinlikte konuştuğu sırada arkadaşlarını Irak'ta kaybeden eski ABD askerinin sert protestosuyla karşılaştı.

Haber albümü için resme tıklayın

Irak savaşını başlatan eski ABD Başkanı George W. Bush, ABD'de bir etkinliğe katıldı.

Bush, burada beklemediği bir tepki ile karşılaştı. Aslında bu Bush'a ilk tepki değildi. Daha önce de Irak'ta bir gazetecinin ayakkabı fırlatarak yaptığı protestoyla gündeme gelmişti.

İki protesto da aslında birbirinden bağımsız değil... Çünkü Siyonizm Bush'a öfkeli... Önce haber ardından ise Siyonizm'in 2009'da başkanlığı bırakan öfkesinin sebebini Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil'in 13 yıl önce kaleme aldığı yazısından tıpkı bugünü anlatır gibi okuyun... İşte o haber ve yazı:

ESKİ ASKER SALONA GİRDİ: "BİZE YALAN SÖYLEDİN"

Irak'ta onbaşı olarak görev yapan ve orada yaşadıklarından sonra savaş karşıtı aktivist olan eski ABD askeri Mike Prysner, Bush'u sert sözlerle eleştirerek özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Salondaki görevliler tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Mike Prysner, "Kitle imha silahları hakkında yalan söylediniz. Irak'ın bir tehdit olduğu konusunda yalan söyledin" diye bağırdı.

"ARKADAŞLARIM ÖLDÜ, ÖZÜR DİLE"

Prysner, kendisine sakin olmasını ve oturmasını söyleyen Bush'a, "Sen yalan söylediğin için 1 milyon Iraklı öldü. Yalanlarınız yüzünden yaşamını yitiren milyonlarca insandan ve Iraklılardan ne zaman özür dileyeceksiniz? Silahlar konusunda yalan söylediniz. 11 Eylül saldırısıyla bağlantı konusunda yalan söylediniz. Iraklılara ve arkadaşlarıma yalan söylediniz. Beni Irak'a siz gönderdiniz. Sizin yüzünüzden arkadaşlarım öldü. Siz insanları öldürdünüz, siz yalan söylediniz. Milyonlarca Iraklı öldü, çünkü yalan söylediniz" sözleri eşliğinde zor kullanılarak salondan çıkarıldı.

"20 YIL SONRA KONUŞMASINI BOZDUM"

O anları kayıt altına alan eski asker, daha sonra bu görüntüleri sosyal medyadan paylaştı. Salona girmesine yardım eden arkadaşlarına da teşekkür eden Prysner, "Beni Irak'a göndermesinden neredeyse 20 yıl sonra, George W. Bush'un bu geceki konuşmasını bozdum." ifadelerini kullandı.

Siyonistlerin Dinmek Bilmeyen Bush Düşmanlığının Altında Ne Var?

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil'in Hakan Gülyüz mahlasıyla 17.12.2008 tarihli El-Aziz'de kaleme aldığı o yazı:

Ocak ayı ortalarında görevi sona erecek olan Başkan George Bush’a ABD işgali altındaki Irak’a yaptığı veda ziyaretinin sonunda düzenlenen basın toplantısı sırasında bir kahraman gazetecinin art arda iki ayakkabısını fırlatması tüm dünyada büyük ve coşkulu yankılar uyandırdı. Özellikle Siyonist medya çevrelerinin olaya gösterdiği büyük müzaheret dikkat çekti. Irak eski Devlet Başkanı Saddam Hüseyin’in Bağdat’taki El Raşit Oteli girişinde ayaklar altında çiğnenmek üzere zemine mozaikle yapıştırdığı ABD bayrağı ve Bush posteri ile yaptığı hakaretin benzeri bugün Irak’ta Başkan Bush ve ABD bayrağına yine yapılıyor. Ancak bu kez bu hakaretler Saddam’ın devrilip asıldığı Irak’ta yapılırken Siyonist çevrelerden ve işbirlikçilerinden de büyük destek alıyor. Ayakkabılarını Başkan Bush’a fırlatan gazeteci sadece Irak’ta değil tüm dünyada ve özellikle Siyonist çevrelerin güdümündeki medya tarafından kahraman gibi lanse edilip hararetle destekleniyor. Olaydan ötürü üzülen kimselere rastlamak neredeyse imkânsız gibi…

Aslında tüm dünyada bir Başkan Bush düşmanlığının her vesile ile sürekli pompalandığı asla fark edilmeyecek bir durum değil. Bush’a adeta yeryüzünün şeytanı muamelesinin ABD dâhil tüm dünyada yapıldığı çok açık bir durum… Peki, ama neden? Siyonistler Başkan Bush’un ABD’ye Irak’ı işgal ettirmesine mi kızıyorlar? Böyle bir şey olamaz; çünkü bu işgali asıl planlayıp gerçekleştirenler şahin Siyonist NEO-CON ekipten başkası değil. Bunu bilmeyen mi var? Siyonistler Başkan Bush’a Irak işgalinin geldiği nokta ve doğurduğu sonuçlar nedeniyle kızıyor. Çünkü bu sonucu Başkan Bush liderliğindeki Beyaz Saray ekibinin bilinçli ve kasıtlı olarak oluşturduğunu düşünüyorlar, düşünmekle de kalmayıp söylüyorlar da. Özellikle ABD eski Savunma Bakanı Donald Rumsfeld bilinçli şekilde Irak’ta Pentagon’un hezimetini hazırlamak için yeterli asker, mühimmat ve lojistik destek göndermemekle açıkça suçlandı.

Geçen yıl yapılan ABD’deki parlamento seçiminde Cumhuriyetçi Parti’nin oy kaybetmesi üzerine ilk önce Beyaz Hıristiyan Rumsfeld Savunma bakanlığından alınarak yerine Siyonist Robert Gates getirildi. İlginçtir, şimdi Demokrat Partili Başkan seçimi kazanmasına karşın Robert Gates’in Barack Obama kabinesinde de Savunma Bakanı olarak göreve devam edeceği açıklanmış bulunuyor! Başkan Bush liderliğindeki Beyaz Saray ekibinin perde arkasındaki asıl güçlü adamı denilen Başkan Yardımcısı Dick Cheny Irak ve Afganistan işgallerinin ABD için tam bir batağa dönüşmesinden sorumlu tutuluyor. Bu yüzden ekibi temsil eden Bush adeta bir Frankeştayn olarak Siyonist çevrelerce tüm dünyaya lanse ediliyor.

Bu olguyu El-Aziz olarak da ABD’nin Irak işgali öncesinden beri defalarca dile getirdik; arşivlerimizde olanca tazeliği ile duruyor. Biz ta o zaman Başkan Bush liderliğindeki WASP kökenli Beyaz Hıristiyan ekibin Irak İşgali nedeniyle ABD’yi başarısızlığa uğratmak için gerekli her şeyi fazlasıyla yaptığını ve yapacağını sürekli yazdık. Çünkü bu Beyaz Hıristiyan ekip, adeta ülkenin ulusalcıları olarak ABD’yi süper güç diye dünyanın jandarması olarak kullanan dünya siyonizminin kontrolünden çıkarıp ulusal sınırları içerisinde kendi halkının refah ve mutluluğu için imkânlarını kullanan bir ulusal devlete dönüştürmek istiyordu. Bu amaçla Irak’ta ve Afganistan’da bilinçli ve kasıtlı olarak Pentagon’u yenilgiye uğratmak için ellerinden geleni yaptı ve bu tutumu da Siyonistlerin gözünden kaçmadı.

Başkan Bush liderliğindeki Beyaz Saray yönetimi bu nedenle Tayip Erdoğan liderliğindeki AKP iktidarı ile bir stratejik ittifak geliştirerek birlikte hareket etti. Bu yüzden Siyonist NEO-CON ekibin tüm ısrarlarına rağmen 1 Mart Tezkeresi nedeniyle Başkan Bush yönetimi Türkiye ile ilişkilerini bozmadı. Tam aksine sıcak ilişkilerini arttırarak devam ettirdi. Öyle ki 1 Mart Tezkeresinin sıcaklığının Türkiye-ABD ilişkilerini allak bullak ettiği bir sırada Başkan Bush NATO zirvesini İstanbul’da toplayarak üstelik bir jest yaptı. Defalarca yer verdiğimiz bir olayı şimdi bir kez daha hatırlatmada yarar görüyoruz.

Türkiye-ABD ilişkilerinin özellikle NEO-CON Siyonistlerce bozulmak için hummalı bir çabanın sarf edildiği bir sırada Egemen Bağış başkanlığında AKP’li milletvekillerinden oluşan bir heyet ABD’ye gidip o zaman Savunma Bakan Yardımcısı olan Paul Wolfowitz ile bir görüşme yapıyor. Görüşme halinde iken programda olmamasına rağmen dönemin Savunma Bakanı Rumsfeld heyeti görüşmek üzere makamına çağırıyor. Irak işgalinin asıl kahramanı şahin Siyonist Wolfowitz’in yanında Rumsfeld Türk heyetine bazı ABD gazetelerini göstererek şunları diyor: Bakın bunlar (yani Yahudiler) seçimde bize de demediklerini bırakmadılar. Şimdi ABD-Türkiye ilişkilerini bozmaya çalışanlar da bunlardır. Beyaz Saray yönetimi olarak ABD-Türkiye ilişkilerinin geliştirilmesinden yanayız. Bunlara kulak asmayın.

Bu şok olayı Milliyet Gazetesi manşetten vermişti ama Sabetayistlerin etkisindeki Türkiye kamuoyu olayın üzerinde durup gerekli ilgiyi göstermemişti. Bu olay artık unutulup hiç hatırlanmaz oldu. Türkiye’de kamuoyu oluşturan siyonizmin uzantısı Sabetayist Toplum unsurları Yahudilerin aleyhine olan gelişmeleri daima böyle unutturup yokluğa mahkûm ediyorlar. Böylece toplumu balık hafızalı hale getirip her türlü gelişmeyi günübirlik değerlendirmek durumunda bırakıyorlar. Millî kesimin yetişmiş yeterli entelektüelleri ve aydınları henüz olmadığı için çok iyi yetişmiş Sabetayist unsurlar Türkiye kamuoyunu istedikleri gibi oluşturmada pek fazla zorlanmıyorlar. Bugün bütün dünya Irak’ta Bush’a ayakkabı fırlatan kahraman gazeteci Zeydi’yi konuşuyor. Bush’a yapılan hakaret tüm dünyada olumlu yankılar uyandırıyor.

Oysa Bush Irak’ı işgal öncesinde dünyaya efelenip ya bizimlesiniz ya da teröristlerlesiniz diyerek vahşi bir Haçlı seferi başlatırken Türkiye’deki de dâhil tüm dünya medyası bin bir dereden su getirip yeni dünya düzeninin artık nasıl olacağını beyinlere zerk etmek için çaba sarf edip zehrini akıtmaya çalışıyordu. ABD şimdi Irak ve Afganistan’da bataklığa saplandı, çıkamıyor… Bu iki cephede savaşı sürdürmek için bütün askeri ve ekonomik gücünü kullanıyor. Artık o hale geldi ki ne bu iki cepheden savaşa son verip çekilebiliyor, ne de gelişmeler karşısında yeni bir cephe açıp üçüncü bir savaş başlatabiliyor. Bunu gören dünya ülkeleri ABD’nin tehditlerine aldırış etmeyerek aldığı küresel ekonomik kararları uygulamıyorlar. Körfez ülkeleri bile sermayelerini ABD ve Avrupa Birliği ülkelerinden çektiler.

Tehditleri bir yana bırakarak gidip Körfez ülkelerine yalvar yakar olup para isteyen ABD ve müttefiki İngiltere yöneticilerine ne para ne de yüz verildi. Son Gürcistan olayında Rusya da yaptı yapacağını; ABD, Avrupa Birliği ve NATO gıkını bile çıkartamadı. Bunun üzerine için için yanarak sürmekte olan küresel finans krizi çatırdayarak alev alev yanmaya başladı. Dünya siyonizminin dev finans kuruluşları bir bir devrilip çökmeye başladı. Artık dünya siyonizmi ekonomik ve siyasi düzeni ile birlikte çatır çatır yıkılıyor. İşte bütün bunların sorumlusu olarak Beyaz Saray yönetimindeki WASP kökenli Hıristiyanların temsilcisi olarak Başkan Bush görüldüğü için Iraklı bir gazeteci önünde bile küçük düşürülerek maskara yapılmaya çalışılıyor. Oysa fırlatılan ayakkabının muhatabı şahsen Bush olsa da dünya bu muhatabı tek süper güç ABD ile lideri olduğu Batı Dünyası ve Siyonizm olarak algılıyor. Bush ne kadar aşağılanıp yerden yere vurulursa vurulsun bundan ABD ve müttefikleri Avrupa Birliği ülkeleri ile NATO da fazlasıyla payını alıyor. Bu yüzden Bush’a fırlatılan ayakkabılar, süresi dolan bir ABD Başkanına değil çiçeği burnundaki Başkan Obama’ya da atılmış demektir. Bunun farkını Siyonistler bilse de dünya olayı böyle algılıyor.

- Sayı: 533 -

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil'in bugünü de aynen yansıtan makalesi böyle... İşte Siyonizm'in Başkan Bush'a geçmeyen öfkesinin sebebi Irak'ı işgalinin yol açtığı sonuçlar.

Başkan Bush'un "Ya bizimlesiniz ya düşmanımız, ortası yok" tehdidiyle 22 İslam ülkesini işgale girişen ABD ve müttefiklerinin Irak'ta Cihatçı Gruplara yenilip bölgeden çekilmesiyle Türkiye'ye dünyanın yeni süper gücü olma yolu açıldı.
- GEÇKİL -
#

22 Eyl 2021 - 02:47 - Analiz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.