SELANİK DÖNMELERİNİN 2023 PLANLARI ÇIKMAZDA... ART ARDA ÇIKAN ENGELLER AŞILAMIYOR

Selanik Dönmelerinin 2023 planlarının nasıl çıkmaza girdiğini tek tek anlatan Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil; siyasi suikastler konusuna, Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı mevzusuna ve HDP’nin resmen ittifak istemesine değindi. Okurlarımız için derledik…

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil sosyal medya hesaplarından gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Selanik Dönmelerinin 2023 planlarının nasıl çıkmaza girdiğini tek tek anlatan Geçkil; siyasi suikastler konusuna, Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı mevzusuna ve HDP’nin resmen ittifak istemesine değindi. Okurlarımız için derledik…

***

Selanik Dönmelerinin 2023 planları çıkmazda... Art arda çıkan engeller aşılamıyor. HDP müzakere ve resmen ittifak istiyor. Kılıçdaroğlu aday olmak istiyor. Meral Akşener seçilebilir biri aday olsun diyerek karşı çıkıyor. Dönmeler Kılıçdaroğlu'ndansa Erdoğan'a razılar. Halk tabiriyle inek almıyor dana emmiyor. Tüm hesaplar suya düşmüş durumda...

Cumhur İktidarına yönelik dehşet bir karalama kampanyası başlatan illüzyoncu medya ve akademiya Selanik Dönmelerinin dış güçlerle işbirliği yaparak oluşturdukları, kronikleştirdikleri sorunlar üzerinden saldırıyor. Dövizi tırmandıranlar onlar, beşibiryerde süpermarket zincirleriyle suni kıtlık, pahalılık, yokluk oluşturanlar onlar, özel sektörde asgari ücreti genelleştirip yoksulluğu yaygınlaştıranlar da onlardır.

İllüzyoncu medya ve akademiyanın acımasız saldırılarla Cumhur İktidarına karşı oluşturdukları olumsuz kamuoyuna mahkum olan muhalefet partileri özgün siyaset üretemedikleri için Türkiye'nin başına bela oluyorlar. Müspet siyaset yerine sürekli menfi siyaset üreterek Türkiye'ye zarar veriyorlar.

Türkiye'deki İsrail'i oluşturan Selanik Dönmelerinin karşı çıkmadıkları ülke yararına ne var? Köprülere, duble yollara, otobanlara, tünellere, barajlara, havaalanlarına, nükleer santrallere, doğalgaz aramalarına, terörle mücadeleye, küresel güçlerin planlarını bozacak politikalara, Türkiye'nin büyümesine kalkınmasına, çıkarlarını koruyup kollamasına illüzyoncu medya ve akademiya ile sürekli saldırıyorlar.

Türkiye'deki İsrail güdümlü küresel güçlerle işbirliği içinde olan illüzyoncu medya ve akademiya Türkiye'nin yararına olan her politikaya karşı çıkıp aleyhine olan ne varsa onu lanse ediyorlar. Türkiye'nin doğru politikalarını yererler. Başarılarına kulp takarlar. Olumlu gelişmelerini perdeleyerek kamuoyundan saklarlar. Dünya kamuoyunun gündemindeki Türkiye'nin başarılarına dair yayınları adeta demir kubbe oluşturup topluma yansımasını engellerler.

İllüzyoncu medya ve akademiyanın tek hassasiyeti İsrail'in Türkiye ve bölgedeki çıkarlarını koruyup kollamaktır. İsrail aleyhindeki her girişim ve gelişmeyi Türkiye aleyhineymiş, İsrail yararına olan her şeyi Türkiye'nin yararınaymış gibi gösterip sürekli algı oluşturuyorlar. Adeta hipnotize ettikleri toplumun gerçekleri görmesine, olayları doğru değerlendirmesine imkân bırakmıyorlar.

Selanik Dönmeleri son günlerde siyasi suikastler olabileceğine ilişkin kehanetlerde bulunuyorlar. Muhtemelen kendi planlarına gerekçe oluşturup biz demiştik demeyi hesaplıyorlar. Eski Türkiye'deki suikast planları bumerang gibi kendilerine dönmüş bir hayli Dönme öldürülmüştü. Anlaşılan başlarına gelenlerden ya ders çıkarmıyorlar ya da kaybedecekleri bir şey olmadığı anlayışı ile ya herro ya merro modundalar.

CHP ile koalisyon hükümetinde Milli Selamet Partisi'nin Tarım ve İçişleri Bakanlıklarında bulunmuş olan Prof. Dr. Korkut Özal bir tv canlı yayınında ağabeyim Turgut Özal başbakanlığında kendisine suikast tertipleyenin Hürriyet'in patronu Erol Simavi olduğunu bana anlattı diye açıklama yaptı. Dönmelere yönelik suikastlerden kendine de sıra geleceğinden korkmuş olmalı ki Hürriyet'i satıp yurt dışına kaçtı.

Milli Görüş derin devleti ile Türkiye'deki İsrail 52 yıldır örtülü bir iktidar mücadelesi yürütüyorlar. Bu mücadele göze göz dişe diş her alanda sürdürülüyor. Selanik Dönmeleri yeniden suikastlere başlarlarsa en çok kendileri kayıp verirler. 15 Temmuz, Türkiye'nin yönetimini Müslümanların iktidarına kaybetmiş gözü dönmüş Selanik Dönmelerinin girişimiydi. Son girişimleri intihar saldırıları olacak gibi...

***

TÜRKİYE'NİN HER YERDE, BAŞTA ORTADOĞU'DA ÇIKAR ÇATIŞMASI OLAN TEK ÜLKE İSRAİL'DİR

İllüzyoncu medya ve akademiyaya bakmayın siz... Türkiye'nin Rusya ile Suriye, Libya, Doğu Akdeniz ve Kafkasya'da çıkar birliği var, çıkar çatışması yok. ABD ve Yunanistan ile de yok. Türkiye'nin her yerde, başta Ortadoğu'da çıkar çatışması olan tek ülke İsrail'dir.

İsrail ve ABD'deki kurulu Siyonist düzen Yunanistan'ı Türkiye ile savaştırıp Avrupa ülkelerinin desteğini arkasına almaya çalışıyor. Afrika'yı Türkiye'ye kaybeden Fransa da Yunanistan'ı kışkırtıyor.

İsrail eskisi kadar ABD üzerinde etkili değil, Türkiye ile savaştırma çabası hep sonuçsuz kalıyor. Zira Çin'i süper güç yapmak isteyen Siyonistler ABD'yi bölmüş durumda. Bu bölünmeye etkin Yahudi unsurlar da dâhil.

***

Dün iktidarın sosyal yardım hizmetlerini makarnacılar, kömürcüler diye aşağılayan Selanik Dönmeleri bugün vatandaş aç yatıyor diye yaygara koparıyorlar. Ülkenin kaymağını yemeye alışmış bu tuzu kuru tufeyli azınlığın derdi hiçbir zaman toplum olmadı. Ayrıcalıkları ellerinden alındığı için eşit şartlarda rekabet etmede zorlandıklarından iktidara kudurmuşçasına saldırıyorlar.

12 Eki 2021 - 19:49 - Manşet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.