Türkiye'yi kimin süper güç yaptığı hakkikatı önünde sonunda ortaya çıkacak!

Nedir bu Atatürkçülerden çektiğimiz - Fikir hürriyetinin uygulandığı yerde hak ortaya çıkar ve batıl yok olmaya mahkumdur - Sabetayist Arınç hangi virüse enfekte olmuş?

Dün ABD'de yayınlanan üç farklı dergide Türkiye'nin hava gücü, İHA/SİHA gücü donanma gücü ve kara gücü olarak Ortadoğu'nun süper devleti olduğu belirtildi. Erbakan, kurduğu üstün teknolojiye dayalı silah sanayii sayesinde Türkiye'yi süper güç yaptı! Bu hakikat önünde sonunda ortaya çıkacak!

El-Aziz de olmasa ABD ve Avrupa basınında en önemli gündem başlığı olan ileri teknolojiye dayalı Türk Savunma Sanayiinin kurucu mimarının Erbakan olduğu gerçeğini kimse yazmayacak! SP kabuk yönetimi ile salako-palyaço YRP, Yahudi'ye güdümlendiği için bu hakikate kör, sağır ve dilsizler!

Başkan Trump, "Türkiye üretimini gerçekleştirdiği yedek parçaları bize göndermez ise F-35'leri üretemeyiz" dedi! Dünyanın en güçlü devleti başkan seviyesinde Türkiye'nin teknoloji desteği olmadan savaş uçağı üretemediğini söylüyor! Erbakan'ın Yeniden Büyük Türkiye'sidir bu…

Türkiye, Koronavirus ile mücadele 80 ülkeye sadece sağlık yardımı yapmadı. Ölüm oranlarındaki düşüş, iyileşen hasta oranındaki rekor, farklı algoritma ile yapılan tedavilerdeki başarı sayesinde yurt dışına tedavi yöntemi de ihraç etmeyi başardı!

Dünyada 193 ülke var. Türkiye 80'ine sağlık yardımı gönderdi. Türkiye tüm insanlığın terk ettiği ortak vicdanını, kaybettiği ahlaki ilkelerini, unuttuğu merhametini, reddettiği iyiliksever faziletini, zora ve dara düşenlerle yardımlaşma duygularını hem hatırlattı hem temsil etti!

Dünyanın en güçlü ekonomilerine sahip ülkeler, Koronavirus nedeniyle resesyona girmişken; Türkiye, dünyanın en büyük asma köprüsü 1915 Çanakkale Köprünün 328 metrelik çelik küllerini de tamamladı! Türkiye'nin iki bütçesi var. Biri hükümetin diğeri milli derin devletin bütçesi!

Bu arada; Koronavirus sebebiyle işini kaybeden çalışanlar için sürekli hükümetten isteklerde bulunan İşçi Sendikaları; her ay aidat aldığı ve bu süreçte işini kaybetmiş sendika üyesi kaç işçiye, aileye toplamda ne kadar maddi yardımda bulunmuşlar açıklasakar da kamuoyu bilginlense diyorum!

NEDİR BU ATATÜRKÇÜLERDEN ÇEKTİĞİMİZ!

Kemalistleri yemleme uzmanı İbn-i Bidoni Yılmaz Yozdil'den sonra bir başka oltalama uzmanı Fatih Portakal'ın da Seferihisar'daki 8 dönümlük bahçesine imara aykırı 3 kaçak yapı yaptığı ve eleştirdiği İmar Barışından da faydalandığı ortaya çıktı! Şu dürüstlük abidelerine bakın hele...

Ya bu namus, ahlak ve dürüstlük bekçisi olan Yılmaz Yözdil, John Dündar ve Washington Portakal'ı Fatih'in kaçak yapı yaptıklarına niye şaşırıyoruz ki? Sonuçta Kemalistlerin varlıkları, fikirleri, paradigmaları, davranışları hepsi bu millete aykırı ve kaçak değil mi?

Nedir bu Atatürkçülerden çektiğimiz! Hem iktidarın her türlü proje ve yatırım hamlesine karşı çıkarlar hem de bu hizmetlerden ilk ve en fazla bunlar yararlanır! İmar Barışı'na karşı çıkan Kemalistleri yemleme uzmanı Yılmaz Yözdil'den sonra Fatih Portakal'ın da faydalandığı ortaya çıktı!

Fakir, fukara, yoksulun dostu Yılmaz Yozdil'in Villası 50 milyon; John Dündar'ın Villası 5 milyon; Fatih Portakal'ın Çiftlik evinin değeri 4 milyon! İnsan fakir, fukara, yoksul dostu olunca böyle oluyor demek ki!

FİKİR HÜRRİYETİNİN UYGULANDIĞI YERDE HAK ORTAYA ÇIKAR VE BATIL YOK OLMAYA MAHKUMDUR!

Batıl medeniyetler asla fikir ve düşünce özgürlüğüne izin vermezler. Çünkü Şeytan fikir ve düşünce hürriyetinin olduğu bir ortamda hükümranlığını sürdüremez. Fikir özgürlüğünden hak ortaya çıkar ve "Hakk gelince batıl zail olur" ilahi kuralı hayat bulur, batıl dağılır!

Şeytan hükümranlığını sürdürmek için toplumu dayatma ve despotizm ile tek tipleştirir. Tek tıp eğitim, tek tip anlayış, tek tıp giyim, tek tip bakış açısı, tek tip tarih öğretisi. Oysa İslam ictihad ile gerçek bir özgürlük ve hürriyet sağlar. İslam alimleri kabiliyet ve uzmanlık alanlarına göre fikir ve düşüncelerini beyan etmede bir yaptırımla karşılamazlar.

Gerçek fikir ve düşünce hürriyetini insanlığa ancak İslam tanır. İctihad müessesesi bu yüzden Ehl-i Sünnet'in şiaridir. Fikir ve düşünce hürriyetinin olmadığı yerde ictihad müessesesi varlığını sürdüremez ve işleyişi imkânsız hale gelir!

"Ümmetimin ihtilafında rahmet vardır (Hadis)” Hz. Peygamber, İslam alimlerine içtihadı emrediyor. Çünkü ictihad konularında alimler arasındaki fikir ve düşünce farklılığından hak ve hakikat anlaşılır! Böylece İslam'ın Cihanşumul bir din olma özelliği ortaya çıkar ve tatbik edilir!

"İslam üstündür, üstünlük kabul etmez (Hadis)" ilkesinin bir anlamı da İslam hak ve hakikatin tek kaynağı olduğu için Batıl felsefe ve anlayışlar tarafından yenilmesinin imkansızlığından emin olduğundan gerçek anlamda bir fikir ve düşünce hürriyeti sağlar!

Batıl; yanlış, zararlı, zalim, yalancı, sahtekar, hilekar olduğunun farkında olduğu için hiçbir zaman gerçek anlamda fikir ve düşünce hürriyetini sağlamaz. Çünkü fikir ve düşünce hürriyetinin olduğu yerde hak neşvünema eder ve Batılın hayatta kalma şansı olmaz!

Batıl medeniyetlerde lafı çok edilen fikir ve düşünce özgürlüğü sadece statükoyu savunan ve rejim yanlısı kişi ve kurumlar için geçerlidir. Gerçek bir fikir hürriyetinin uygulandığı yerde hak ortaya çıkar ve batıl yok olmaya mahkumdur!

SABETAYİST ARINÇ HANGİ VİRÜSE ENFEKTE OLMUŞ?

Sabetayist Yahudi Bülent Arınç, minarelerden okunan dua ve saladan rahatsız olduğunu ifade etti dün. Madem rahatsız o zaman tedavi için yeni kurulan pandemik hastanesinde karantina altına alınıp tedavi edilsin. Çünkü klâsik Selanikli virüsüne enfekte olmuş anlaşılan!

Dün yaptığı dua ve sala düşmanlığı nedeniyle Twitter'da; "İstifaEtArınç" hashtagi gündemde zirveye yerleşti. Zaten bir Sabetayist Yahudi'ye de zirvede bırakmak yaraşır!

Bülent Arınç, sala ve dua ile ilgili açıklamalarının arkasında durmaya devam edeceğini ve yanlışa yanlış diyeceğini ifade etti. Biz de yanlışa yanlış demeye devam edeceğiz Bülent Arınç!

*****

HDP'li Ahmet Türk, Sırrı Süreyya Önder'i; "Siyasette bazı şeyler gizli kalmalı" diyerek, İP-HDP ittifakını deşifre etti diye eleştirdi! Yani işlem tamam!

Terör sevici 4 HDP'li belediyeye Kayyum atanmasına ilk karşı çıkan CHP oldu! Sırada İngiliz Temel var! Galiba hala uyuyor! Haberi yok. Uyandığında mutlaka HDP'yi savunacaktır!

*****

Başkan Trump; "Koronavirus salgını bize küreselleşme çağının bittiğini söylüyor" dedi! Trump, erbabına diyor ki, Siyonist/Haçlı global hegamonya çöküyor! Madem batıl medeniyet yıkılıyor öyleyse Türkiye liderliğinde yeni bir hak medeniyetinin hükümranlığı başlıyor demektir!

New York'ta asılan bir panoda kullanılan üst başlık, "Trump'ın ölüm saati!" Sözde Koronavirus ile mücadelede ki başarısızlığı vurgulamak için asıldı denilse de gerçekte Siyonizm, Trump'ı ölümle tehdit ediyor! Ancak şunu söylüyorum: Yakında tüm dünyada panolarda, "Siyonizm'in ölüm saati" asılacak!

*****

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in Libya'da Türkiye'nin de desteklediği Serrac hükümetine destek açıklaması, "kaybedenin değil, kazanın yanında ol ki sen de kazançlı çıkasın" şeklindeki kadim Yahudi öğretisi çerçevesinde yapılmış bir hamle olabilir! Ancak Türkiye'nin süper güç olduğu gerçeğini bu değiştirmez!

*****

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Yahudi James Jeffrey, ABD'nin Suriye'de askeri varlığını devam ettireceğini ve amaçlarının Suriye'de savaşı Rusya için "çıkmaz haline getirmek" olduğunu söyledi. Her zaman olduğu gibi yalan söylüyor! Hedefteki ülke Rusya değil, Türkiye!

*****

Adli Tıp, "cezası ertelenmeli" raporu vererek sadece son 5 yılda PKK'li ve DHKP-C'li 832 mahkumun tahliye edilmesini sağladı! Ne demek bu? Adli Tıp, Türkiye'deki İsrail'in kontrolü altında!

Mesud AKGÜL

TIKLA OKU:Türkiye ile ilgili gelişmeleri Türkiye'deki İsrail medyasından değil, yabancı basından takip etmek daha sağlıklı!"

15 May 2020 - 19:32 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?