“Ağlamak ve sızlamak için zamanımız yok…”

Elazığspor'un 4 ayı boşa geçmiş diyen Eriş; bu yılın feda yılı olarak kabul edilmesini istedi...


Elazığspor Teknik Direktörü Levent Eriş gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu…

Tecrübeli teknik adam geçmiş teknik heyete göndermelerde bulunarak; “Kimse kusura bakmasın. 4 ay boşa geçmiş. Herkes önce yapacağı işin sorumluluğunu bilecek. Bazılarının bilgisi yok yetki verilir, bazılarının yetkisi yok, bilgisi çoktur.” dedi…

Teknik Direktör Levent Eriş Günışığı Spor Müdürü Özgür Yıldırım’a verdiği röportajda birçok konuya açıklık getirdi.

Bordo-Beyazlı Temsilcimizin Teknik Patronu Levent Eriş devre arasına kadar içerde oynayacakları 3 kritik müsabakayı kazanmak istediklerini kaydetti…

Ankara Demirspor maçında ilk 50 dakika yüzde 75 oranda topa sahip olan bir Elazığspor’un olduğunu ancak yapılan basit hatalar sonucunda mağlubiyetin geldiğini aktaran Teknik Direktör Levent Eriş sıkıntıyı bildiklerini ve bu sıkıntıları gidermek için çok çalışacaklarını ifade etti.

İnsanlara hayal satmayacaklarını ve ayakları yere basan bir takım olduklarını belirten Eriş, bu yılın Elazığ için feda yılı olduğunu kaydederek birlik ve beraberlik olmaları yönünde Bordo-Beyazlı Taraftarlara çağrıda bulundu.

Geçmişte söylediği gibi takımın bu durumda olmasında bu oyuncuların suçu olmadığını anlatan tecrübeli teknik adam, “Bir takımda bu kadar sakat olur mu? 4 aydır bu takım ne yapmış. Bu takım 4 ay ne çalışmış. Bana kimse masal anlatmasın.” Diyerek geçmiş teknik heyete göndermelerde bulundu.

Ara Transfer dönemine kadar tüm Elazığlılara, Elazığspor severlere, arma sevdalılarına çağrıdan bulunan Teknik Direktör Levent Eriş; “Lütfen rica ediyorum tüm Elazığspor taraftarından, bu çocuklarımıza destek olsunlar. Şöyle devre arasına kadar hep beraber olalım tribünlerde, Allah aşkına ne olur.” dedi.

AĞLAMAK VE SIZLAMAK İÇİN ZAMANIMIZ YOK…

“Zaten Elazığsporumuzun son derece genç ve gelecek adına bana göre çok ümit bağladığımız evlatlarımızdan kurulu bir kadromuz var. İçlerindeki bazı tecrübeli kardeşlerimizin de var olması. Bu sene için oturulması gereken bir süreç yaşıyoruz. Zaten kadro genişliği olmayan bir kadroda bu gibi sıkıntıları görmek mümkün. Ama ağlamakla, sızlamakla, yok mu, olmuyor mu gibi, olmayacaklara sığınacak zamanız yok açıkçası. Biz elimizdeki mevcut kadroyu en iyi ve en doğru şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz.”

İLK YARI MÜKEMMEL BİR ELAZIĞSPOR…

“Ankara Demirspor Maçına gelince ilk yarısı inanılmaz kaliteli geçen, oyuncularımızın 9 günlük beraberliğimizden sonra ki hem Uşak Maçı olsun hem de Ankara Demirspor Maçının ilk 50 dakikalık bölümü olsun. Bana göre muhteşemdi bana göre. Çok beğendiğimi bir ilk yarı oynadık Ankara’da. Gerçekten oyunun yüzde 75 topa sahip olma oranıyla oynayan bir Elazığspor takımı vardı sahada. Bu çok başarılı bir görüntüydü. Lakin bizim en büyük sıkıntılarımızdan bir tanesi yapılan bir basit hatayla yenilen golle bitirilmesi sonucunda, bir anda oyuncularımızın 7 dakika içerisinde ardı arına 3 tane gol yemesi tabi ki affedilecek bir şey değil.”

3. BÖLGEDE DAHA FAZLA RİSK ALACAĞIZ…

“Biz sıkıntımızı biliyoruz. Bu tamamen kırılmayla ilgili bir durum. Bu kadar iyi başlayan ve oyunu iyi sürdüren ha şunu söyleyeyim. Bu iyi oyun 2. Bölgeye kadar ama. 3. Bölgede sıkıntılarımız devam ediyor. Hücum bölgesinde bizim çok daha aksiyon sağlamamız gereken sıkıntımız var. O 3.Bölge sorunumuzu şimdi bu 55 dakikalık bölümde bu kadar iyi oynarken, pozisyona girememek, bizim adımıza sıkıntı verici. Şimdi 55 dakika bu kadar iyi oynayan bir takımın, sayısını, süresini çoğaltacağız bu bir. Oyun disiplini aynı şekilde devam edecek bu iki. Hücum aksiyonlarında biraz daha çoğalma, biraz daha fazla risk alma, biraz daha yetenek bazında kreatif oyuncuları değerlendirme şansımız olmalı diye düşünüyorum bu üç. Bu sıkıntıların yavaş yavaş üstesinden geleceğiz.”

KİMSE BİZDEN İNSANLARI KANDIRMAMIZI BEKLEMESİN…

“Kimse bizden hayal satmamızı, bizim insanları kandırmamızı beklemesin. Bizim ayaklarımız yere sağlam basıyor. Biz doğru adımlarla gidiyoruz. 9 günlük çalışma sonunda ben bu kadar başarılı bir iş yapmaya çalışan, gencecik pırıl pırıl çocuklarımızla Yiğitcan, Serdar ve Murat Ceylan’ın haricinde diğer oyuncularımızın hepsinin yaş ortalaması 18. Şimdi böyle bir kadronun, doğal olarak zaman içerisinde beraber oynadıkça, bir şeyleri gösterdikçe çok daha iyi olacağından eminim.”

BU YIL FEDA YILI OLSUN…

“Elazığlılar, Elazığspor hayranları, armaya aşık olanlar, Elazığspor’u sevenler kişiler üzerinde takılmamalarını rica ediyorum. Oyuncularımız ve bizlerde zaman zaman hatalar yapabiliriz. Son derece normaldir bu. Ama ben birlik ve beraberlik içinde olmamızı rica ediyorum. Ben bizi desteklemek için Ankara’ya gelen taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Elazığ’dan kalkıp bizi desteklemeye gelen taraftarlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Samimi söylüyorum. Her biri son derece şık, Elazığspor formalarıyla, armalarıyla, herkes orada olmaya çalışmış. Bundan dolayı da biz onları tabi ki yüzlerini güldürmek isteriz. Onlarda takdir etsinler ki bu sene feda yılı. Bu sene insanlar Elazığspor’un bu ligde en güzel, en başarılı en doğru hamleyi yapmak için bu çocuklara destek olmaları lazım. Çünkü bu çocuklara destek olmazsak, bu çocuklarını güvenlerini alır. Bu çocukları panik haline sokar. Bu çocukların gelişimini engellemiş oluruz.”

GEÇMİŞİN SORUMLUSU BU ÇOCUKLAR DEĞİL…

“Birlik olalım, destek verelim, beraber olalım. Kendi sahamızda hayati derecede önemli 3 tane maçımız var. Bu 3 tane müsabakayı kazanıp devre arasına kadar en güzel şekilde tamamlayıp, devre arası oturup şapkamızı önümüze koyalım. Ama bunun içinde bu süreci başarılı bir şekilde geçirmemiz gerekiyor. Birlik olursak bunu başarabiliriz. Ben Uşak Maçında da söylemiştim. Geçmişin faturasını ne olur bu çocuklardan çıkarmayın. Çünkü bu çocuklar bu takımın geleceği.”

ELAZIĞSPOR’UN 4 AYI BOŞA GEÇMİŞ…

“Bakın sorumlu çocuklar değil. Sorumlu olan bu takımı çalıştırıp ta bu hale getirenler. Şimdi ben daha çok net söylüyorum. Kimse kusura bakmasın. 4 ay boşa geçmiş. Herkes önce yapacağı işin sorumluluğunu bilecek. Elazığspor çatısı altında bir göreviniz varsa, sizin göreviniz o çocukları en doğru şekilde hazırlayıp en doğru şekilde sahaya sürmek. Bakın bazılarının bilgisi yok yetki verilir, bazılarının yetkisi yok, bilgisi çoktur. Bunlarda maalesef bu çocuklardan bir şey olmaz diyerek, bana göre çok yetenekli 5-6 tane gencecik, pırıl pırıl çocuklarımız var. Biz bu çocuklarla çalışacağız. Bu çocuklara aslan gibi öğreteceğiz. Nasıl 50-55 dakika Uşak Maçında nasıl disiplinli bir oyun ortaya koydularsa, bunun üstüne çok daha koyacak bir hale geleceğiz. Birde gol yedikten sonra o kırılmayı kaldıracağız. Problem bu. Bir takımda bu kadar sakat olur mu? 4 aydır bu takım ne yapmış. Bu takım 4 ay ne çalışmış. Bana kimse masal anlatmasın. Ne yaşlısı, ne tecrübelisi, bugün Emre 39 yaşında Fenerbahçe Takımı’nı tek başına sırtlıyorsa bu takım çalışarak bir yere gelirdi. Bu takımı çalıştırmazsan bu çocuklardan verim alamazsın. Ekonomik sorun diyorlar. Türkiye’nin neresinde ekonomik zorluk yok. Ben Adanaspor’da görev yapıyordum. Daha 1 TL para almayan oyuncular vardı. 1.Lig takımından bahsediyorum.”

RAKİBİN KÖTÜ GİDİŞİNDEN FAYDALANACAĞIZ…

“Bizim en büyük avantajımız şu. Gençlerimiz oynamaya muhtaç, Elazığspor forması onlara verilecek en büyük nimet. En büyük hediye. Bu hediyeyi, bu armağanı, bu onuru taşımaları içinde çok çalışacaklar. Önümüzde Sivas Belediye Maçı var. Elbette ki kazanmak istiyoruz. Başarısız bir 3 hafta geçirdi Sivas Takımı. 3 haftalık kötü bir gidişatları var. Bizde bundan faydalanmaya çalışacağız.”

ALLAH AŞKINA DEVRE ARASINA KADAR BİRLİK OLALIM…

“Daha profesyonelleşme adına kulübümüzde bazı değişikler yapıyoruz. Çocuklarımıza bir takım dersler vereceğiz. Sayın başkanımızda sağolsun bize bu konuda yardımcı oldu. Kulübümüzde böyle bir spor danışmanlığı gibi, spor hekimliği adı altında dersler vereceğiz. Fizyoterapist anlamında daha sağlıklı işler yapacağız. Bu takımı kurumsallaşma adına içerisinde çok daha başarılı, çok daha düzenli tertipli bir takım haline getirmeye çalışacağız. Kimse sıkıntı yaşamasın. Lütfen rica ediyorum tüm Elazığspor taraftarından, bu çocuklarımıza destek olsunlar. Bu çocuklara destek olurlarsa, şöyle devre arasına kadar hep beraber olalım, tribünlerde. Allah aşkına ne olur. Devre arasına kadar bu çocuklara en büyük desteği verecek olan taraftarımız. Onlar nereye derse bu çocuklar oynayabilir.”

13 Kas 2019 - 09:26 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.