SELÇUK ÖZTÜRK KONUŞTU, İRFAN YUMAKGİL CEVAP VERDİ

Elazığspor Eski Başkanı Selçuk Öztürk ciddi aday olmadığı takdirde Olağan Genel Kurul’da aday olabileceğini söyledi. Sedat Karataş ve İrfan Yumakgil yönetimlerini suçlayan Öztürk'e cevap Yumakgil'den geldi...

SELÇUK ÖZTÜRK/ “BU KULÜBÜ KİMSEYE YEM ETMEM”

Elazığspor Eski Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk Kanal Fırat’ta yayınlanan Maraton Programı’nda ciddi aday olmadığı takdirde Olağan Genel Kurul’da aday olabileceğini söyledi…

Elazığspor Eski Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk Kanal Fırat’ta yayınlanan “Maraton” programında önemli açıklamalarda bulundu.

Elazığspor’a dışarıdan destekleri olduğunu ve 3 Aralık’ta yapılması planlanan Olağan Genel Kurul’da ciddi aday olmadığı takdirde kendisinin aday olduğunu belirten Selçuk Öztürk “Ben kimseye bu kulübü kapattırmam. 2013 yılında da bunu söyledim ve geri döndüm. Şimdi de bu kulübü kimseye yem etmem.” dedi.

Kanal Fırat’ta Coşkun Kamaç’ın hazırlayıp sunduğu “Maraton” Programı’nda Sedat Karataş ve Karahan Çelik dönemi konusunda da iddialı açıklamalarda bulunan Öztürk; “Kulübe 103 Milyon TL para gelecek ama siz 44 Milyon TL ile borç bırakacaksınız. Borcun bitmesi ve kasada da para kalması lazımdı. Bunları savcılığa vermeyelim mi şimdi?” ifadelerini kullandı.

Öztürk’ün açıklamalarından satırbaşları şöyle;

“Tatos Ve Elmar’la Görüştüm”

“Bizim dışarından Elazığspor’a desteklerimiz var. Kaptan Mehmet Yiğit’i arayıp Eskişehirspor maçını kazanmalarını söyledim. Aralık ayında birileri iştahlansın gelip alsınlar futbolcular da parasını alsın. Oyuncular bizlere de söz verdiler. Maçtan sonra beni arayıp ellerinden geleni yaptıklarını söylediler. Bütün takıma prim göndereceğiz. Elmar konusunda da dün konuştum. Ona da aynı şeyleri izah etik. Tatos ile daha önce konuşmuştum. Elmar’a da 6 maç kaldı dedik. Taraftarımızı yüz üstü bırakmayın dedim. Bu kulübe heyecan vereceksiniz dedim. Gelen yönetim size ödeme yapmazsa zaten serbest kalırsınız ve bizlere teşekkür ettiler.”

“Kapanacağı Yerde Ben Varım”

“Anlayışlı ve düzgün yönetim gelse biz de yardımcı oluruz. Benim parama güvenen insanlar gelecekse biz görev yapalım. Gelen yönetim ortaya kaynak koyar, bütçe koyar. Belediye de şu kadar ben verdim der. Biz de üzerimize düşeni yaparız. Bu olmazsa gelen yönetime bakacağım. Elazığspor’u ben kimseye kapattırmam. Kapanacağı yerde ben varım. Kongrede bir yönetim talip olmazsa, Elazığspor kapanma durumuna, kayyum durumuna gider. Bu durumda da ben kimseye bu kulübü kapattırmam. 2013 yılında da bunu söyledim ve geri döndüm. Şimdi de bu kulübü kimseye yem etmem. Biz Elazığspor’un hizmetindeyiz.”

“Serdar ve Deniz’in Paralarını Kulüp İçin Kullandık”

“Yetiştirme bedeli falan değil. Sözleşmeler orada, baksınlar. Satışından verilen yüzdelerdir. Bunların ihtarları da benim dönemimde gelmedi. İki oyuncuyu da sattık ve paralarını kulüp için kullandık. Aldığımız çekleri verdik. Şahidimiz de Ali beydir. Bilançolar da ortada. Bir bakın siz kulüp yönetiyorsunuz. Çağırın muhasebecileri sorun. 9 Milyon TL kayıpmış. Böyle bir şey olur mu? Biz 15 ay çek almışız. 9 Milyonu parça parça aldık. Benim dönemimde de puan silme ve ihtar gelmemiştir. Benden sonraki yönetim döneminde gelmiştir. Ben bilançolarda Mainz kulübünün alacağını da yazmışım. Kendi döneminden 14 Milyon futbolcuya borç bırakmışsınız, elektrikleri ödememişsiniz, puan cezası almışsınız, Bilica olayı ortada. Peki siz ne yaptınız 2 yılda? Perşembe günü avukatlarımız savcılığa suç duyurusunda da bulunacaklar.” dedi.

“Alacağı Olmamasına Rağmen İbrahim Kaş’ı Alacaklı Gösterdiler”

“Bu kulübe forma, isim ve bağış olarak 75 Milyon TL toplamda ise 2 yılda 103 Milyon TL para gelmiş. Bunun karşılığında nereye ne ödenmiş? Bir şeyler yakaladım. Basın toplantısında belirtmişler. 13 Milyon 200 Bin Euro borç aldık onu ödedik diyorlar. Cenk Gündoğdu’nun kendi avukatları var 6 Milyon 300 Bin Euro para ödemişler. Peki bu 6 Milyon TL nerede? İbrahim Kaş… 2 Milyon 200 Bin TL alacağı görünüyor. İbrahim Kaş’ın alacağı yok ama alacağı var diye basına liste verdiler. Bu nasıl bir iş? İbrahim de 1 Milyon 400 Bin TL almış. Kulüpten 2 Milyon 100 Bin TL para gitmiş hala İbrahim Kaş alacaklı görünüyor. Kulübün bu sezon transfer tahtası sorunu yoktu ki. Avukat Sami Dinç’e teslim olup neden transfer tahtası borcunu ödemiyorsun?

Ben direk oyuncu ya da hocanın icra dosyasına para yatırırım. Neden avukata ödeyeyim? İbrahim Kaş olayı da böyle. Ben bu zamana kadar avukatlarla böyle anlaşmalar yapmadım. İmar revizyonu, benzinlik ihalesi, kulübün içindeki yolsuzluklar için suç duyurusunda bulunacağım. Benim deplasman giderlerim 328 Bin TL civarında. Gelir gider tablolarında 1 Milyon 280 Bin TL’den fazla gider göstermişler. Kulübe 103 Milyon TL para gelecek 44 Milyon TL ile borç bırakacaksınız. Borcun bitmesi ve kasada da para kalması lazımdı. Bunları savcılığa vermeyelim mi şimdi?”

“Temlik Benim Dönemimde Kalktı Alacağını İcra Yoluyla Alacaksın”

“Her gelen Selçuk Öztürk’ün alacağını dile getiriyor. Başkan olurken Selçuk Öztürk’ün alacağına mı güvendiniz. Ben benden önceki 5 başkanın hem şahsi alacaklarını ödedim haciz olduğu için, hem de alacaklarını ödedim. Bir güne bir gün de bunu dile getirmedim. Benden sonra gelen arkadaşlar peki? Para verenler de var mesela Hacı Murat Yümlü…

Ben alacağımı transfer tahtasının önüne koysam, engellesem ben eleştirileyim ve bu da şerefsizliktir. Futbolcu alacağı neyse biz de sıramızı bekliyoruz. Temlik de benim dönemimde kalkmıştı ve eskidendi. Böyle bir şey yok. Federasyon bunu kaldırdı. Normal alacaklı gibi icra yolu yapılması gerek. Ben bir güne bir gün kulüpten malzeme almadım, otobüsüne haciz koydurmadım. İrfan başkan icra işine gelirse bunu çok iyi bilir. İspatlarım da. İrfan başkan 3 aylık yönetimi döneminde Elazığspor’a 59 Bin para vermiş ve Hayrettin başkan döneminde de Elazığspor’a 59 Bin haciz gitmiş. Hayrettin Bey de pazarlık yapmış, ödemiş ve haciz kalkmış.” ifadelerinde bulundu.

“Alacağım 2 Milyon TL”

“İrfan başkana 2 Milyon TL bul transfer tahtası için yardımcı olacağım dedim. 2 Milyon bulamamış ama bana benim önümü aç diyor. Ben alacaklarımı kaldırdığım zaman eski yönetim döneminde oyunculara 14 Milyon TL borç var. Bu insanlar benden sonra sıraya girdi. Ben alacağımı kaldırdığımda 3 sene geriye giderim. Bana kim garanti verecek. Ben İrfan başkana garanti ver dedim. Yine o parayı alıp size vereyim dedim. %8’lik icradan kaynaklanan faizi de ben karşılayayım dedim.

Sonra Selçuk Öztürk’ün alacağı konuşuluyor. Benim alacağım 2 Milyon civarındadır. 1 Milyon 180 B in TL de vergi borcu var. En arkada sıramı bekliyorum. Ben tek kalemde Elazığspor’a 500 Bin TL para bağışladım. Ben içerideki personel için 5 Milyon 200 Bin TL’lik dosya önüme geçti. Personeli bir günlük çıkartmışlar. Personel ihtar çekmiş. Yaklaşık 3 Milyon TL personel alacağı olarak geri dönmüş. İcra dosyasına itiraz etseydim o dönem kulüp ne lisans alır ne de transfer tahtasını açabilirdi. Hatta personel 1 Kuruş para alamazdı. Biz başkanlığı bıraktıktan sonra da bizi aramadılar. Şu anda kıymetimizi anladılar. Bu krizde kim bunları yapar?

“70 Milyon Bağış Geldi 500 Bin Elektrik Borcu Ödeyemediler”

Sedat Karataş ve Karahan Çelik dönemine de değinen Selçuk Öztürk, iki senede toplanan 70 Milyon TL bağışa rağmen 500 Bin TL gibi miktarlardaki elektrik borcunun ödenemediğini hatırlatarak; “Ben yarın benden sonraki yönetim hakkında suç duyurusunda bulunacağım. İki senede 70 Milyon TL bağış gelmiş 500 Bin TL elektrik parası ödeyememişler.” sözlerine ekledi.

YUMAKGİL’DEN ÖZTÜRK’E CEVAP

Eski başkan Selçuk Öztürk’ün kulübü hacize verdi sözlerine TY Elazığspor Başkanı İrfan Yumakgil’den cevap gecikmedi…

1 ay önce istifa ettiğini açıklayan Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil, Elmar Bjarnason’un eşyalarını toplayıp gittiğini ve 42 Bin Euro ödenmezse serbest kalacağını belirterek, eski başkan Selçuk Öztürk için ise “Biz görevde olduğumuz zaman kuyumuzu kazan tipler bunlar.” Şeklinde sert ifadelerde bulundu.

“Bangır Bangır Yalan Atıyorlar…”

“Vali bey ve belediye başkanına arz ettik Bjarnason’un durumunu. Biliyorsunuz 1 ay evvel biz görevi bıraktık. Bırakmamıza rağmen belli katkılar yapıyoruz. Ortaya çıkan başkan adayları maalesef sadece laf üretiyorlar, şov yapıyorlar.

Dün akşam bir tanesi daha çıkmıştı, Selçuk Öztürk. “Ben futbolcularla anlaştım, kongre sonuna kadar bekleyecekler” diye.

Biz görevde olduğumuz zaman kuyumuzu kazan tipler bunlar. O zaman bile çalışma yapan adamlar. Kendi ağızlarıyla beyan ettiler. Bu adamlar, bu kulübün altına dinamit koyan adamlar. Elmar malzemelerini topladı gitti. 42 Bin Euro bulunup ödenmesi lazım şehrin büyükleri tarafından. Biz ilettik kendilerine, durum vahim. Bende 42 Bin Euro verecek durum yok. Biz 3 milyona yakın masraf etmişiz. Bir kuruşta para istemiyoruz. Biz halen daha bu şehirden bir şey alamıyoruz. Biz elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Takımlarımız deplasmana gideceği zaman katkı sunuyoruz. Bu kulübü borca sokanlardan hesap sorulması lazım ama onlarda maalesef televizyonlarda bangır bangır yalan atıyorlar...”

13 Kas 2018 - 20:13 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.