ELAZIĞ-SİYASİ VE BÜROKRATLARDAN KURBAN BAYRAMI MESAJLARI

1 Eylül 2017 Cuma günü idrak edilecek olan Kurban Bayramı dolayısıyla Elazığ’ın siyasi ve büroktratları vatandaşların bayramlarını kutlayan mesajlar yayınladılar...

Elazığ Siyasi ve Bürokratlarından Kurban Bayramı Mesajları

1 Eylül 2017 Cuma günü idrak edilecek olan Kurban Bayramı dolayısıyla Elazığ’ın siyasi ve büroktratları vatandaşların bayramlarını kutlayan mesajlar yayınladılar...

VALİ ÇETİN OKTAY KALDIRIM’IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Bayramın birlik, bütünlük ve kardeşliğin pekişmesine vesile olması temennisinde bulunan Vali Kaldırım, mesajında şunları kaydetti:

“Bayramlar; dostluk ve kardeşlik duygularının canlandığı, yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin yaşatıldığı, birlik ve beraberlik bilincinin ön plana çıkartılarak toplumsal barışın tesis edildiği güzide zaman dilimleridir.

Milli birlik, bütünlük ve kardeşliğe ziyadesiyle ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde kırgınlıkları ve dargınlıkları bir kenara bırakarak sevgiyle, hoşgörüyle tam bir kaynaşma ve birliktelik ruhuyla hareket etmeli ve sürekli dayanışma içinde olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle bayramın tüm insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini, milli birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin artmasına vesile olmasını temenni eder başta Elazığlı aziz hemşehrilerim olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarının ve basınımızın değerli mensuplarının Kurban bayramını kutlar, sevgi ve selamlarımı sunarım.”

BELEDİYE BAŞKANI MÜCAHİT YANILMAZ’DAN MESAJI

Elazığ Belediyesi ekipleri Kurban Bayramı’nın huzurlu geçmesi için yoğun bir çalışma içine girerken Başkan Mücahit Yanılmaz yaptığı paylaşımda:

“İslam dünyasının uyanışına, başta Arakan olmak üzere akan kanların dinmesine vesile olması dileklerimle kurban bayramınızı tebrik ederim. Kurbanlarımız kabul olsun gakgolar.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Yanılmaz ayrıca yayınladığı bayram mesajında şu ifadelere yer verdi:

"İslam Alemi’nin ve tüm insanlığın birlik ve beraberlik içerisinde huzurlu ve mutlu bir Kurban Bayramı geçirmesini temenni ediyorum" dedi. Bayramların insanlar arasındaki sevgi ve saygıyı perçinlediğini anlatan Başkan Yanılmaz, mesajını şu şekilde sürdürdü :"Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.

Kurban Bayramının, bir yandan duyguların tazelenerek, ruhların dinlendirilerek bir yandan da geçen zamanın muhasebesi yapılarak geçirilmesi yararlı olacaktır. Sevginin, paylaşmanın, dayanışmanın, dargınlıkları aradan kaldırıp yeniden kucaklaşmanın, duygu birliğinin en üst noktaya çıktığı böyle zamanların çoğaltılması ve her günün bayram gibi yaşanabilmesi için gayret sarf etmeliyiz. Kurban Bayramı ve diğer özel günlerin bizlere hatırlattığı en önemli husus budur. "dedi.

Yanılmaz, mesajını şu şekilde tamamladı: "İnsanı insan yapan ve bütün erdemlerin birlikte yaşandığı dini bayramlarımızdan birisi olan Kurban Bayramı’nın sevgiye, barışa, kardeşliğe hoşgörüye ve başta Arakan olmak üzere İslam coğrafyasında akan kanın durmasına vesile olmasını diliyor, ülkem, değerli hemşerilerim ve tüm İslam alemine huzurlar getirmesini temenni ediyorum."

EMNİYET MÜDÜRÜ DOĞAN CANGÜL’ÜN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

“Sevgili Elazığlılar; Manevi bütünlüğümüzü, paylaşma ve yardımlaşma şuuruyla perçinlememize vesile olan mübarek Kurban Bayramını siz değerli Elazığ halkıyla yaşayacak olmanın mutluluğu içerisindeyim.

Sevdikleriniz ile en güzel şekilde yaşamanızı ümit ettiğimiz Kurban Bayramınızı huzur ve güven içerisinde geçirmeniz için Emniyet Müdürlüğümüz personeli 24 saat görevi başında olacaktır. Yaşanabilecek her türlü asayiş ve trafik olaylarına karşı almış olduğumuz önlemlere binaen sizlerin de kendi güvenliğiniz noktasında gerekli hassasiyeti göstereceğinize inancım tamdır. Özellikle yolculuk yapacak vatandaşlarımızın seyahat esnasında trafik kurallarına azami ölçüde riayet etmeleri, aşırı hızdan kaçınmaları, emniyet kemerlerini takmaları ve yolculuğa kesinlikle uykusuz çıkmamaları önem arz etmektedir.

Değerli Elazığlılar, yaşanacak bu güzel süreç içerisinde karşılaşabileceğiniz her türlü olumsuzluk, yardım ve şikayet talepleriniz için 155 Polis İmdat Hattımızın her zaman hizmetinizde olduğunu hatırlatır, Kurban Bayramınızı şahsım ve teşkilatım adına kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

MÜFTÜ YUSUF SARIKAYA’NIN KURBAN BAYRAMI MESAJI

​​​​​​​​​​İl Müftüsü Yusuf SARIKAYA Bayram mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Dünya Müslümanlarının Arafat meydanında bulunduğu mübarek Arefe günü Arafat’ta yapılan dualara niyazlarımızın kabulü temennisi ile Kurban Bayramınızı Tebrik eder; Âlem-i İslâm’ın ve ülkemizin birlik ve beraberliğine vesile olmasını niyaz eder; şehitlerimizi rahmetle yâd eder; sağlık ve afiyet dilerim.”

RAMAZAN GÜRGÖZE’DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze yazılı bir mesaj yayımlayarak, tüm halkın Kurban Bayramı’nı kutladı. Gürgöze yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlar toplumsal birliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygının geliştiği, dostluk ve kardeşlik hislerinin güçlendiği, dargınlıkların giderildiği günlerdir. Kurban ibadeti, paylaşma alışkanlığı kazandırır. İnsanların birbirleriyle kaynaşmalarına, birbirlerini sevip saymalarına ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmelerine vesile olur.

Hz. İbrahim ve İsmail’in sadakat ve teslimiyetini hatırlatan Kurban ibadeti, bir yandan kişinin Allah’a yakınlaşmasını simgelerken, diğer yandan toplumda kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma bilincinin gelişmesine katkı sağlar.”

“İslam coğrafyası maalesef bu bayrama da buruk giriyor”

Özellikle Müslüman coğrafyasında bayram öncesi yaşanan olayların yarattığı derin üzüntüye de değinen Gürgöze açıklamasında:

“İslam coğrafyası maalesef bu bayrama da buruk giriyor. Suriye’de olaylar dinmemişken, Arakan’da yaşanan soykırım bizleri derinden üzdü. Maalesef binlerce insan hayatını kaybetti, on binlerce insan ise göç etmeye zorlandı. Bu bayram zulüm altında olan kardeşlerimiz için dua edeceğiz. İnşallah tesis edeceğimiz birlik ve beraberliğimiz sayesinde, bu zulümler son bulacak, İslam dünyası ve insanlık huzur bulacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri saygıyla selamlıyor, Kurban Bayramınızı bir kez daha en kalbi duygularımla tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ FEYZİ GÜRTÜRK KURBAN BAYRAMI MESAJI

"Milletçe karşılıklı sevgi, saygı ve kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendiren, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı, milli birlik ve beraberliğimizin daha da perçinlendiği, aynı duygu ve sevinçlerin paylaşıldığı manevi günlerimizden biri olan bir Kurban Bayramı'nı daha karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün milletimizin ve ülkemizin başta olmak üzere, tüm öğrenci velilerimiz, öğrencilerimiz, bütün öğretmen ve eğitim çalışanlarımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, Saygı ve Sevgilerimi sunarım."

F.Ü REKTÖRÜ PROF. DR. KUTBEDDİN DEMİRDAĞ’DAN BAYRAM MESAJI

“Paylaşmanın ve yakınlaşmanın en güzel sebeplerinden olan, ülkemizin birlik ve beraberliğine katkı sağlayan, milli ve manevi değerlerimizden olan Kurban Bayramına erişmenin mutluluğu ve sevincini yaşamaktayız. Kurban Bayramı birlik ve beraberliğimizi pekiştiren önemli günlerden biri olmasının yanında, ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım eli uzatmanın, sevinçleri olduğu kadar sıkıntıları da paylaşmanın hazzını ve mutluluğunu yaşayacağımız günlerdir. Bayramın bizlere kazandıracağı paylaşma arzusu, karşılıksız sevgi ve yardımlaşma gibi manevi değerleri kuşaktan kuşağa aktarabilmek, bayramda yaşadığımız mutluluk ve coşkuyu hayatımızın her gününe taşıyabilmek en büyük temennimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramının bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini diler, öğretim elemanlarımızın, idari personelimizin, öğrencilerimizin, halkımızın ve İslam aleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.”

İL MÜDÜRÜ SUAT KENÇ’İN BAYRAM MESAJI

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç kurban bayramı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlar birlik ve beraberliğimize katkıda bulunan, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı güçlendiren müstesna günlerdendir. Kurban Bayramı, karşılık beklemeden paylaşmanın ve birlik olmanın yegâne vesilesidir. Berekettir, umuttur, paylaşmaktır. Gönülden gönüle giden yollarda yolculuk yapmaktır, gönüllerdeki muhabbeti paylaşmaktır.

Bayram; ziyaret etmektir, gönül almaktır, hediyeleşmektir. Bayram; küçüklerimizi sevmek büyüklerimizin gönlünde yer tutmaktır. Bayram; toplum olarak kendimizin tekrar farkına vardığımız bir dönemdir.

Ülke olarak içinden geçmekte olduğumuz sürecin dayanışma ve hoşgörü ile aşılacağının bilincinde olarak tüm halkımızdan aynı hassasiyeti beklemekteyiz.

Tüm kalbimle inanıyorum ki, millet olma şuurunu derinden hissettiğimiz bu özel günlerde; kimsenin kapısını çalamayanlara, yolları gözleyen yaşlılara ve kimsesizlere, başının okşanmasına hasret öksüz ve yetimlere bayram sofralarında yer açılacaktır.

Bu mübarek bayramın, kardeşliğimizi ve dostluğumuzu pekiştirmesini; yaşadığımız coğrafyaya ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini temenni ediyor; milletimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

M.T

31 Ağu 2017 - 18:33 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.