Rusya-Ukrayna arasındaki anlaşmazlıkta İsrail’in sinsi planını Türkiye bozdu!

İsrail'in Rusya ile Ukrayna arasında savaş çıkarma komplosunu Türkiye engelledi... DSP'li Masum Türker damat için devrede! En tehlikeli pandemi Sabetaycılık virüsüdür!

İsrail, Rusya-Ukrayna arasındaki anlaşmazlıkları kışkırtarak çatışmaya dönüştürmek istiyor. Savaşta Ukrayna'ya toplu halde destek verecek Batı, NATO üyesi olan Türkiye'yi de Rusya karşıtı bir duruşa zorlayacak. Böylece Türkiye ile Rusya'yı karşı karşıya getirip savaştırmak planı var.

Türkiye-Rusya stratejik işbirliğinde Batı'nın ana hedefinde Türkiye var. Ancak Batı, NATO üyesi Türkiye'yi düşman olarak ne kendi kamuoyuna ne de uluslararası topluma anlatamaz. Bu yüzden Batı'nın Rusya'yı düşman ilan etmesi işine geliyor.

ABD ve Avrupa'nın Rusya'yı düşman ilan etmesinde de asıl hedef Türkiye. Batı, Rusya ile arasındaki bir çatışmada NATO üyesi Türkiye'yi taraf olmaya zorlayacak. Türkiye, Batı ile olsa Rusya'yı; Rusya ile olsa Batı'yı kaybedecek. İsrail böyle sinsi bir düşmandır.

Türkiye; İran-Irak Savaşı'nda; Rusya ile Gürcistan Savaşı'nda iki tarafla da bağlarını kesmedi aksine güçlendirerek bir diplomatik mucizeye imza attı. Rusya ile Ukrayna arasındaki krizde de iki tarafla da çok üst düzey diyaloğu var. Kriminal üstün siyasi akıl ile yönetilince böyle oluyor.

İsrail; İran-Irak savaşını 10 yıl sürdürdü. Hesabı Türkiye'yi bu savaşın bir parçası yapmaktı. Türkiye ise İran ve Irak'a eşit mesafede durup iyi geçinerek iki ülkeyle de ihracatını 2 milyar $'a yükseltti. İran-Irak Savaşı'ndan Türkiye yararlanmaya başlayınca İsrail savaşı bitirdi.

CB Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı V. Zelenskiy arasındaki basın toplantısında Zelenskiy Erdoğan'ın karşısında adeta Türkiye'nin bir vilayetinin valisi gibiydi. Zelenskiy'nin Rusya aleyhine konuşmaması önemliydi.

Ne dedik? İsrail'in Rusya ile Ukrayna arasında savaş çıkarma komplosunu Türkiye engelleyecek. Ukrayna Devlet Başkanı V. Zelenskiy, CB Erdoğan'ı ziyaret etti. Bugün Ukrayna Genelkurmay Başkanı Ruslan Homçak ülkesinin Donbas'ta saldırı hazırlığında olduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

CB Erdoğan ile Ukrayna CB V. Zelenskiy ile görüştü. Ardından Ukrayna Başbakan Yardımcısı Oleksiy Reznikov açıklama yaptı. "Korkmayın, savaş olmayacak. Ukrayna'nın provokasyonlara hiçbir karşılık verme niyeti yok." Türkiye, İsrail'in bir savaş provokasyonunu daha bölgede akamete uğrattı.

Raşid Dostum, “Kabil hükümeti ile Taliban arasında İstanbul'da yapılacak olan görüşmelerden sonuç alınmazsa Taliban ile ABD arasında savaş kaçınılmaz” dedi. Bölge ve dünyanın geleceğini Türkiye belirliyor.

Azerbaycan CB İlham Aliyev: "Türkiye'nin Dağlık Karabag'da bize verdiği destek sayesinde dış güçler savaşa müdahil olma cesaretini gösteremediler." Erbakan'ın 10 Osmanlı gücünde kurduğu küresel güç Yeniden Büyük ve Lider ülke Türkiye'den milletimiz habersiz.

DSP'li Masum Türker damat için devrede!

Türkiye'deki İsrail ne yapıp edip Beraat Albayrak'ı CB Erdoğan ve AK Parti'nin başına bela etmeye niyetli. Türkiye'deki İsrail'in eski kadrolarından DSP'li Masum Türker devrede. Neymiş? Türkiye'nin yurt dışındaki bankalarda bulunan altınlarını operasyon ile yurda taşımış Beraat Albayrak. Yalana bak yalana...

DSP'li Masum Türker, Beraat Albayrak ile ilgili açıklama yapmış. “Altın operasyonundan damadın haberi bile yoktur.” Türkiye'deki İsrail eski mensuplarını devreye sıkarak AK Parti üst yönetimine alamadığı Beraat Albayrak'ı yeni bakanlar kuruluna sokmak için olmayanları olmuş gibi gösteriyor. Toplum afiyetle yiyor.

Müslüman toplum, Türkiye'deki İsrail medyası ve akademiyasının illüzyonları karşısında selin sürüklediği çer çöpten farksız. DSP'li Masum Türker'in Beraat Albayrak'ın PR'nı ne diye yaptığı sorusu sorulmadan söylediği manüpilasyona kanmayan yok.

En tehlikeli pandemi Sabetaycılık virüsüdür!

Milletimiz için en tehlikeli pandemi Sabetaycılık virüsüdür. Tanı kiti bu virüsü tanımıyor. Çünkü bukalemunları kıskandıracak bir dönüşüm kabiliyetine ve hızlı şekilde mutasyona uğrama kapasitesine sahip. Takiye konusunda ise 5700 yıllık bir birikim sahibi.

Sabetaycılar öyle bir takiye üstadılar ki, CHP'de en radikal Kemalist, İP'te en sert milliyetçi, AK Parti'de tartışmasız Reisci, SP'nde sadık bir Milli Görüşçü, camide ileri takva sahibi bir Müslüman, tarikat ve cemaatlerde ise ilim sahibi bir mürşid gibi görünürler.

*****

HDP yönetimi, "Millet İttifakı'nın gizli/saklı ortağı olmak yok, artık açık olacağız" diyerek Türkiye'deki İsrail'e karşı çıkarken; İngiliz Temel, Kemalcı statüko ittifakı Millet İttifakı'nda kalacağız diyerek Türkiye'deki İsrail'le dayanışmaya devam diyor.

İngiliz Temel, il başkanları toplantısında, "Biz milletle ittifak yapacağız" dedi. Yani Millet İttifakı'nın bir üyesiyiz demenin gavurcası bu. Stockholm sendromunun zirve yapmış hali.

*****

Küresel sermayenin Türkiye'deki uzantısı marketler zincirlerinin sun'i fiyat artışıyla pahalandırdığı ve Sabetayist medyanın istismar ederek AK Parti'nin büyükşehir belediyelerini kaybetmesini sağladığı patates ve soğan fakirlere bedavaya dağıtılacak kadar ucuzladı.

Selanik dönmesi Sabetayist dolarcı politikacı ve ekonomistler soruyor; "128 milyar $ nerede? Ne oldu?" Devlet 128 milyar $'i harcadı. Ne yapacağını size mi soracak 5. Kolcular? Yoksa $ Siyonizm'in rezerv parası diye mi bunca böğürüyorsunuz?

*****

Türkiye'de hilafet kaldırıldı. İngilizler bayram etti. Aynı İngiltere şimdi ölen prensleri için Buckingham Sarayı'nın önünde yasta.

Mesud AKGÜL

TIKLA OKU: “Azgın azınlık Selanikli Kemalcıların yüzsüzlüğü: Hem darbe yapalım hem de devlet dahil herkes selam dursun istiyorlar!"

11 Nis 2021 - 13:26 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.