DARBE SÖYLENTİLERİNİN KAYNAĞI VE AMACI NEDİR?

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Cuma mesajı
  • Darbe söylentilerinin kaynağı ve amacı nedir?
  • Millî Görüş derin devleti ile takiyeci Zümre'nin arasındaki önemli bir fark
  • Devlet Bahçeli Türkiye gemisinin kırık dümeni haline geldi
  • İbrahim Kalın'ın dile getirdiği siyaset ve diplomasi ile ilgili şu görüş ve düşüncesine bakın
  • Ancak şu ara uyumakta olan Millî Görüş derin devleti korkusuyla yapacağını yapamıyor

**

Bugün mübarek Cuma. Türkiye'nin kapalı kapılar ardından sızan derin gündemi yeni bir darbe.. Her başarısız girişim bir sonrakisi için güvensizlik ve psikolojik engel oluşturur. 15 Temmuz İsrail, Siyonist Haçlı Batı ve takiyeci Zümre için büyük bir yıkım oldu. Toparlandılar ancak katır kadar generallerin don, gömlek yüzü gözü mosmor teşhir edilerek içeri tıkılmış olmasından sonra yeni bir darbeye omuz verecek gözü dönmüş darbeciler bulmak hayli zor. Açıkçası yeni bir darbe için en az 15 Temmuz'dan iki kat büyük ve kapsamlı hazırlık yapılması gerekir. Millî Görüş derin devletinin nefesi hepsinin ensesindedir. Bu defa Zümre'nin inine, karanlık odaya da girilecek, İsrail ve Siyonist Haçlı Batı ile birlikte küresel hegemonyaları çökertilecektir. Yeniden Büyük Türkiye, Yeni Bir Dünya kurulacak, Allah nurunu tamamlayacaktır.

**

Darbe söylentilerinin kaynağı ve amacı nedir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ana muhalefet lideri Özgür Özel'in de dahil olduğu ayyuka çıkmakta olan darbe söylentilerinin kaynağı ve amacı nedir? 15 Temmuz'da İsrail ve Siyonist Haçlı Batı desteğindeki darbe girişimi sonuçsuz kalmasına karşın 14-28 Mayıs seçimlerinin ardından iktidarı tam tekmil teslim alan, delege satın alıp Özgür Özel'i genel başkan seçtirerek CHP'yi ele geçiren takiyeci Zümre ülke yönetimindeyken darbe kime karşı yapılmak isteniyor? Kime karşı yapılacak, tabii ki Millî Görüş derin devletine.. Ancak 15 Temmuz'dan bu yana darbeye karışan bunca general ve FETÖ'cünün 8 yıldır ağırlaştırılmış hücre hapsinde hayatı çürürken gözü dönmüş yeni darbeciler bulmak kolay mı? İşte aşılamayan en büyük handikap budur.

**

Ancak şu ara uyumakta olan Millî Görüş derin devleti korkusuyla yapacağını yapamıyor

Şöyle bir menkıbe anlatılır: Şeytan cami kapısında bekleyip içeri giremiyor. Ne bekliyorsun diye sorana "şu namaz kılana vesvese vermek istiyorum da yanında yatan alimden çekiniyorum" diyor. Takiyeci Zümre 14-28 Mayıs seçimlerini Cumhur İttifakı kazandığı halde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bütün iktidarı teslim alıyor. Ardından delege satın alarak çift kimlikli bir Yahudi'yi başına getirdiği CHP'yi de ele geçiriyor. SP ve YRP'yi zaten çoktan teslim almış durumda.. Zümre'den birini de Meclis Başkanı seçtirdi. Ve 85 milyonu koyun sürüsü gibi yönetiyor. Ancak şu ara uyumakta olan Millî Görüş derin devleti korkusuyla yapacağını yapamıyor.

**

Millî Görüş derin devleti ile takiyeci Zümre'nin arasındaki önemli bir fark

Millî Görüş derin devleti ile takiyeci Zümre'nin arasındaki önemli bir fark da şudur: Millî Görüş derin devleti kim ve ne olursa olsun kullandığını temiz kullanır, heder etmez. Zümre ise kullandığını paspas yaparak heder eder. Bunun çok örneklerinden birkaçı şöyle.. Millî Görüş FETÖ'yü masonik Yeni Asya grubunu bölmede, Demirel'e karşı Özal ve ANAP'ı, diğerlerine karşı Erdoğan ve AKP'yi desteklemede, Ergenekon'u tasfiye etmede kullandıktan sonra CİA'nın kucağına bıraktı. Adam ABD'de gül gibi yaşıyor. Ahmet Nejdet Sezer'i Zümre'nin eline geçecekken Refah Partisi'ni kapatmada, 28 Şubat'ın başbakanı Ecevit'in önüne anayasa kitapçığı fırlatmada, 1 Mart Tezkeresini geri çevirmede kullandıktan sonra Zümre'ye teslim etti. Adam kalan ömrünü paşa paşa yaşıyor. En son Erdoğan'ı 20 yıl Millî Görüş'e hizmet ettirdi, sonunda Zümre'ye teslim etti. Adam hayatının sonunu güzel yaşıyor. Diktatör diyen yok, hırsız diyen yok, yolsuz diyen yok, adam kayırdı diyen yok. Zümre ise ele geçirdiği ANAP'ı, SP'yi, YRP'yi, AKP'yi hoyratça kullanıp beş paralık etti.

**

Devlet Bahçeli Türkiye gemisinin kırık dümeni haline geldi

Cumhur İttifakıyla iktidarın ortağı olarak Millî Görüş'ün düsturu olan hayra motor şerre fren görevini Devlet Bahçeli yapıyordu. Ancak 14 ve 28 Mayıs seçimlerini Cumhur İttifakı kazandığı halde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iktidarı bütünüyle takiyeci Zümre'ye teslim etmesinden sonra Devlet Bahçeli Türkiye gemisinin kırık dümeni haline geldi. Bir yandan iktidara bir yandan muhalefete eleştiri getirmekten öte bir etkinliği kalmadı. Türkiye'nin takiyeci Zümre oligiarşisinden kurtuluşu yeni bir olağanüstü durum olmadan artık demokratik prosedür içinde çok zor. Zümre de 10 aydır iktidarda ama henüz yapacağını yapabilmiş değil. Zira içinden Millî Görüş derin devletinin korkusunu atabilmiş değil.

**

İbrahim Kalın'ın dile getirdiği siyaset ve diplomasi ile ilgili şu görüş ve düşüncesine bakın

Dini menkıbeler, vaazlar, düşünceler paylaşarak, kitaplar yazarak, mütevazı iyi bir dindar profili ile etkin kullandığı sosyal medyada arz-ı endam eden MİT Başkanı takiyeci Yahudi İbrahim Kalın'ın dile getirdiği siyaset ve diplomasi ile ilgili şu görüş ve düşüncesine bakın: "Evet, kurulu küresel düzen yıkıldı. Yeni bir düzen kurulmaktadır. Ancak kurulacak olan yeni düzen de ABD liderliğindeki Batı Blokunca inşa edilecektir. Türkiye bu blokta yerini almalıdır." İşte Kalın Siyonist Haçlı Batı hesabına özgür, bağımsız Selçuklu ve Osmanlı'nın devamı Yeniden Büyük Türkiye'nin lider küresel güç olmasına bu şekilde karşı çıkarak müstemleke tipi Batı uydusu Eski Türkiye'ye geri dönülmesini önermektedir.

O.G.

12 Nis 2024 - 19:23 - Manşetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?