ÖKÜZ ÖLDÜ ORTAKLIK BOZULACAK

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Öküz öldü ortaklık bozulacak
  • Ahlak, kural, ilke tanımaz Makyavelist Zümre'yi kokuşmuş olan toplum kanıksıyor
  • İmzaladığı kararname ile Türkiye'nin AKKA Anlaşmasından çekilmesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni bir U dönüşünün başlangıcı mı?
  • Aslında Ali Yerlikaya'nın durumu da net değil
  • Artık TÜİK'in enflasyonu düşük gösterdiğinden söz etmiyor.

**

Bugün mübarek Cuma. Cumhur İttifakını devirmek için oluşturduğu 6'lı masa ittifakı fiyaskoyla sonuçlanan TC'nin kurucusu Siyonist Haçlı Batı güdümlü takiyeci Zümre 28 Mayıs 2023 Seçimini de kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan iktidarı teslim aldı. Bu iktidarı elinde tutup ihanetini tamamlamak için de var gücü ile AKP'nin 31 Mart Seçimini kazanmasına çalıştı. Ancak AKP büyük bir hezimete uğradı. Artık Zümre'nin Cumhur İttifakını kullanma kabiliyeti kalmadı. Yerel seçimi kazanan CHP'yi de iktidar için kullanamaz. Öküz öldü ortaklık bozulacak. Zümre hegemonyasından kurtulacak olan Türkiye'yi büyük gelişmeler bekliyor. Millî Görüş derin devleti başaracak ve Yeniden Büyük Türkiye, Yeni Bir Dünya, Adil Düzen kurulacak, Allah Nurunu Tamamlayacaktır.

**

İmzaladığı kararname ile Türkiye'nin AKKA Anlaşmasından çekilmesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni bir U dönüşünün başlangıcı mı?

Türkiye'nin NATO ülkelerinin soğuk savaş döneminde imzaladığı Avrupa Konvansiyonel Silahlı Kuvvetler Antlaşmasından Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle AKP'nin ağır bir hezimet yaşadığı 31 Mart seçimi ardından çekilmesi 14-28 Mayıs 2023 seçimlerini Cumhur İttifakı kazandığı halde iktidarı teslim alan takiyeci Zümre'ye karşı bir ilk adım girişimi midir? Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli ve milli politikalara yeniden dönüş sinyalini mi vermektedir? Zira daha önce AKKA denilen bu anlaşmadan çekilen Rusya'ya geri dönmesi çağrısı yapan Türkiye'nin şimdi kendisinin anlaşmadan çekilmesi manidardır.

İmzaladığı kararname ile Türkiye'nin AKKA Anlaşmasından çekilmesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni bir U dönüşünün başlangıcı mı? Milli ve yerli bir söylemle 14-28 Mayıs seçimlerini kazandıktan sonra kendisini ve Cumhur İttifakını devirmek amacıyla kurduğu 6'lı masa ittifakı fiyaskoyla sonuçlanan takiyeci Zümre'ye iktidarı bütünüyle teslim etmesi keskin bir U dönüşüydü. Zümre Pelikan Hükümetini kurarak 12 Eylül 1980'den itibaren eksen kayması diye nitelenen Türkiye'nin Siyonist Haçlı Batı uydusu olmaktan kopup özgür, bağımsız politikalar izlemeye başladığı 40 yıllık bir süreçten sonra yeniden Eski Türkiye eksenine döndürme çabası sergiledi. Bu amaçla Merkez Bankasının başına azılı Siyonist kuruluş CFR Üyesi bir kadını getirdi. Hazine ve Maliye Bakanlığının başına Mehmet Şimşek'i getirerek izlenmekte olan faiz karşıtı yerli ve milli ekonomi uygulanmasından vazgeçti. Batı'nın faizci, kapitalist, ortodoks ekonomi sistemine geri döndü. Hakan Fidan Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Netanyahu'yu ABD'de görüştürerek Türkiye-İsrail ilişkilerini yeni bir rotaya koydu. Eğer HAMAS'ın saldırısı olmasaydı Erdoğan İsrail'i, Netanyahu Türkiye'yi ziyaret edecekti. İsrail işbirlikçisi Hakan Fidan, İbrahim Kalın, Yaşar Güler MGK ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı baypas ederek 3'lü güvenlik zirvesi yapmaya başladı. ABD ve İsrail yanlısı daha birtakım irili ufaklı adımlar da atıldı. Süreç devam ederken AKP 31 Mart seçiminde ağır bir hezimet yaşadı. Ve Batı'dan kopuş anlamına gelen AKKA Anlaşmasından Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Türkiye çekildi. Bir de şu var: Biden Erdoğan'ı ABD'ye davet ederek Putin ile ilişkilerini bitirmesi talimatı vereceğine dair haberler ABD medyasında yayınlanmışken AKKA Anlaşmasından çekilme kararı ayrı bir anlam taşımaktadır. Yani bu yeni bir U dönüşü gibi görünüyor.

**

Aslında Ali Yerlikaya'nın durumu da net değil

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yine MOSSAD'a operasyon yapıldığını duyurdu. Yine yakalananlar MOSSAD ajanlarına bilgi satanlar. Bilgi alanlar bir türlü yakalanamıyor. MOSSAD'a bu operasyon duyurularıyla ne yapılmak istendiği çok belli değil. Bir yanıyla MOSSAD'a operasyon görüntüsüyle İsrail aleyhine çalışan HAMAS mensuplarının yakalandığı izlenimi var. Böylece İsrail karşıtı hassasiyetiyle toplum manipüle edilmektedir. Bir yanıyla da Türkiye'nin MOSSAD ajanı kaynadığı, İsrail'in Türkiye üzerinde kötü emelleri olduğu algısı oluşturulmaktadır. Asıl amacın hangisi olduğu çok net değil. Aslında Ali Yerlikaya'nın durumu da net değil. Hakan Fidan-İbrahim Kalın ikilisi ABD'den dönünce daha önce 5'li yapılan güvenlik zirvesini İçişleri Bakanı ile Genelkurmay Başkanını dışlayarak 3'lü yaptılar. Güvenlik konusunun olmazsa olmaz temel ögesi İçişleri Bakanının dışlanması Ali Yerlikaya'ya güvenilmediği düşüncesine ve kime çalıştığı sorusuna yol açmaktadır.

**

Artık TÜİK'in enflasyonu düşük gösterdiğinden söz etmiyor.

Fahiş fiyatlarla enflasyon dört nala koşarken TÜİK düşmekte olduğunu açıklıyor. Önceki hükümet döneminde enflasyonla mücadele TÜİK'e bırakıldı diye yaygara koparan illüzyoncu Zümre medya ve akademiyası artık TÜİK'in enflasyonu düşük gösterdiğinden söz etmiyor. Zira yüksek faiz ve enflasyonla vatandaşı soyan Zümre yatırımları ve kamu harcamalarını da durdurarak ülke kaynaklarını hortumluyor. Ülke kaynakları toplumun refahı ve kalkınma projeleri için harcanırken vatandaşın cebi edebiyatıyla yeri göğü inleten medya ve akademiya şimdi kaynaklar Zümre'nin kasalarına aktarılınca dut yemiş bülbüle döndü.

**

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2028'de 4. kez seçilebilir demeye başladı

14 Mayıs 2023'te aday olması anayasaya aykırı, diktatör diyen takiyeci Zümre 28 Mayıs 2023 sonrası kafesleyip iktidarı elinden alınca Cumhurbaşkanı Erdoğan 2028'de 4. kez seçilebilir demeye başladı. Ahlak, kural, ilke tanımaz Makyavelist Zümre'yi kokuşmuş olan toplum kanıksıyor.

O.G.

# PELİKAN KABİNESİ İLE İLİŞKİLİ:

05 Nis 2024 - 17:58 - Manşetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?