HAKAN FİDAN, İBRAHİM KALIN, YAŞAR GÜLER ÜÇLÜSÜ SİZCE NEDEN KUZEY IRAK'A HAREKÂT YAPIYOR?

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Başlıklar:

  • Cuma mesajı
  • Hakan Fidan, İbrahim Kalın, Yaşar Güler üçlüsü sizce neden Kuzey Irak'a harekât yapıyor?
  • Devşirme ilahiyatçılarda bir Yahudi Abdullah İbni Seb'a sevdası başlamış ki sormayın
  • Açıkçası demokrasi insanlığa parlak bir gelecek vaad etmemektedir
  • Yahudi Zelenskiy için de İsrail Ukrayna'dan önce gelir
  • Siyonist Batı medyası artık Yahudi devletine ağıtlar yakmaya başlamışken
  • HAMAS örgütü dünyanın belalısı İsrail'e savaşta diz çöktürürken diplomaside de kök söktürüyor
  • HAMAS kabul etmezse ne olacak?

**

Bugün mübarek Cuma. Millî Görüş'ün Siyonist Haçlı Batı destekli TC'nin kurucusu takiyeci Zümre karşısında yürüttüğü destansı mücadele ile 55 yılda gerçekleştirdiği küresel güç Yeniden Büyük Türkiye ihanetin kıskacında. Mİllî Görüş derin devleti şimdiye kadar olduğu gibi bu ihanet çemberini de kıracak ve mutlaka Allah Nurunu Tamamlayacaktır.

**

Hakan Fidan, İbrahim Kalın, Yaşar Güler üçlüsü sizce neden Kuzey Irak'a harekât yapıyor?

Yetkilililer ABD'nin Kuzey Suriye'ye on binlerce tır silah gönderdiğini PKK'yı eğitip-donattığını, birlikte tatbikat yaptığını açıkladı. Hakan Fidan, İbrahim Kalın, Yaşar Güler üçlüsü sizce neden PKK'nın güneye çekilip Suriye'ye aktarılarak boşalttığı Kuzey Irak'a harekât yapıyor?

ABD'nin on binlerce tır silah gönderdiği, eğitip-donattığı, birlikte tatbikat yaptığı PKK'nın Kuzey Suriye'de Türkiye'ye tehdit oluşturduğu en yetkili ağızlardan defalarca kamuoyu önünde ifade edildi. Bu durumun Türkiye için beka sorunu ve hayati tehlike oluşturduğu ortadayken Kuzey Irak'tan boşaltılarak teöristlerin bir kısmının Suriye'ye aktarıldığı bir kısmının da Irak'ın güneyine doğru çekildiği bilindiği, nicedir konuşulup tartışıldığı halde Hakan Fidan, İbrahim Kalın, Yaşar Güler üçlüsü neden Kuzey Suriye'yi göz ardı edip Kuzey Irak'a kapsamlı bir harekât planlayarak TSK'nın imkân ve kabiliyetlerini gereksiz kullanmak istiyorlar? Zira Amerikan işbirlikçisi bu üçlü gırtlağına kadar ihanet içindedir. Bunu anlamak için askeri bir kurmay akla ve strateji bilgisine sahip olmaya gerek yok. Her şey gün ortasında çıplak gözle görülmektedir.

**

Devşirme ilahiyatçılarda bir Yahudi Abdullah İbni Seb'a sevdası başlamış ki sormayın

Devşirme ilahiyatçılarda bir Yahudi Abdullah İbni Seb'a sevdası başlamış ki sormayın. Abdullah İbni Seb'a Sünni Müslümanların günah keçisiymiş. Bütün kötülükleri ona yıkarak kendilerini temize çıkarıyorlarmış. Yok artık dedirten bu durum sapkın ilahiyatçıların takiyeci Zümre'nin kapıkulları olduğu gerçekliğini kanıtlıyor, tescilliyor. Yahudi Abdullah İbni Seb'a'nın Müslümanlar arasındaki fitneleri, tefrikaları, kavgaları, çatışmaları ve sapkın grupları örgütlediği, özellikle Hz. Ali'nin zaaflarını kullanarak Şiiliği ümmetin başına bela ettiği tarihi gerçekliği çok değişik kaynaklardan günümüze aktarılmış bulunmakta.. Bu hadsiz devşirme ilahiyatçılar bu tarihi gerçekliği tersine çevirme çabasındalar. Aşağılıklar!

**

Açıkçası demokrasi insanlığa parlak bir gelecek vaad etmemektedir

Bir sonraki pazar Türkiye bir seçime gidiyor. Çeşitli görevler için bir çok partiden ya da bağımsız on binlerce aday var. Bir yanda seçecekler bir yanda hem seçilip hem seçecekler. Peki, nasıl, neye göre karar verecekler? Kamuoyunun ve toplumun düşüncelerini daha çok oluşturan medya ve akademiya hakim zümrenin kontrolündedir. Bu yüzden günümüzde gelişen iletişim imkânlarına rağmen insanların bireysel kararlar almaları son derece sınırlıdır. En gelişmiş, en ileri demokrasiye sahip ülkelerde bile seçimler toplum ve birey yararına değil egemen zümre yararına sonuç vermektedir. Demokrasinin uygulandığı ülkelerde halk kararların kendinin aldığını zannederken demokrasiyle yönetilmeyen ülkelerde halk başkalarının aldığı kararlarla yönetildiğini bilmektedir. Aradaki fark sadece budur. Demokrasi denilen şey uygulandığı ülkedeki hakim zümre hegemonyasını halkın onaylamasıdır. Açıkçası demokrasi insanlığa parlak bir gelecek vaad etmemektedir.

**

Yahudi Zelenskiy için de İsrail Ukrayna'dan önce gelir

Fransa Cumhurbaşkanı Macron "Ukrayna düşmek üzere" dedi. HAMAS'ın İsrail'e saldırması dünyanın dengelerini değiştiriyor. İsrail'i düştüğü zor durumdan kurtarmak için Siyonist Haçlı Batı tüm mühimmat stoklarını tüketirken Ukrayna'ya destek verecek imkânları kalmadı. Yahudi Zelenskiy için de İsrail Ukrayna'dan önce gelir. Ancak bu da Batı karşısında Rusya'ya üstünlük sağlayarak nüfuz alanını genişletmektedir.

**

Siyonist Batı medyası artık Yahudi devletine ağıtlar yakmaya başlamışken

Siyonist Batı medyası artık Yahudi devletine ağıtlar yakmaya başlamışken illüzyoncu Zümre medya ve akademiyası İsrail'e güç yetirilmez efsanesine toz kondurmadan sürekli vahşetinden söz ederek Gazze'nin tükenişte olduğu izlenimini vermeye çalışmaktadır.

**

HAMAS örgütü dünyanın belalısı İsrail'e savaşta diz çöktürürken diplomaside de kök söktürüyor

ABD Dışişleri Bakanı Blinken İsrail için 7 Ekim'den beri 6. kezdir Ortadoğu'yu turluyor. Bu son turda tek tek dolaştığı ülkelerin dışişleri bakanlarını Mısır'da toplayarak İsrail'i HAMAS'ın elinden kurtarmak için bir yol, yöntem, formül, çözüm bulmaya çalışıyor. Ne kadar ilginçtir ki bir devlet bile olamayan, yıllardır abluka altında yaşayan HAMAS örgütü dünyanın belalısı İsrail'e savaşta diz çöktürürken diplomaside de kök söktürüyor. Pelikan Hükümeti dahil bölge ülkeleri HAMAS'ı İsrail'le masaya oturmaya ikna edemiyor. HAMAS'ın tüm dünyayı şaşırtan savaştaki başarısının ve diplomasideki dirayetinin arka planındaki kurmay aklın ve stratejik basiretin sahibi Millî Görüş derin dünya devletinden başkası olamaz. Zira küresel hakimiyet için kurulu düzenin sahibi Siyonizm ile Yeniden Büyük Türkiye liderliğinde Yeni Bir Dünya ve Adil Düzen vizyonunun sahibi Millî Görüş 55 yıldır mücadele etmektedir.

**

HAMAS kabul etmezse ne olacak?

BM Güvenlik Konseyinde art arda Gazze'de ateşkes tasarıları bir ABD bir Rusya ve Çin tarafından reddediliyor. Ancak şöyle bir durum var; farz edelim ki Gazze'de ateşkes kararı alındı. HAMAS kabul etmezse ne olacak? HAMAS BM üyesi bir devlet değil örgüt. Başta ABD Siyonist Haçlı Batı'nın sınırsız desteğine rağmen İsrail'in savaşta yenemediği zaten abluka altındaki HAMAS'a ne yaptırım uygulanabilir? Görülmekte olan o ki HAMAS'ın daha doğrusu arkasındaki derin devlet gücünün hedefi İsrail'in varlığına son vermektir. Eğer İsrail HAMAS'ı savaşta yenemezse yapacak bir şey yok. Zaten 6 aydan beri tüm gücüyle ufacık Gazze'ye vahşice saldıran İsrail sivil halka katliam yapmaktan öte HAMAS'a karşı bir başarı gösteremiyor. Daha da önemlisi İsrailli yetkililer HAMAS'ı yenemediklerini, yenemeyeceklerini zira giderek savaşı kazanmaktan uzaklaştıklarını açık açık ifade ediyorlar.

O.G.

# PELİKAN KABİNESİ İLE İLİŞKİLİ:

22 Mar 2024 - 17:30 - Manşetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?