NEDEN KUZEY SURİYE DEĞİL DE KUZEY IRAK?

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Neden Kuzey Suriye değil de Kuzey Irak?
  • Ne işler çeviriyorlarsa yakında kokusu çıkar
  • Devşirme Ali Yerlikaya'yı neden dışlıyorlar?
  • Vatandaşı faiz ve enflasyonla soymak kaz yolmaktan daha kolaydır
  • Türkiye takiyeci Zümre'nin yönetiminde hızla 12 Eylül 1980 öncesine dönmektedir
  • Bu yadsınamaz gerçekliği 85 milyon neden göremiyor, neden soramıyor, neden sorgulamıyor?
  • Gerçeği sahtesinden ayıramamak imtihanı kaybetmektir
  • Ya Rab!

**

Neden Kuzey Suriye değil de Kuzey Irak

Amerika'da bir dizi temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve MİT Başkanı İbrahim Kalın döner dönmez Milli Savunma Bakanlığında daraltılmış bir güvenlik toplantısı yaptılar. Ardından Kuzey Irak'a yönelik art arda açıklamalar yapıldı. Neden ABD'nin on binlerce tır silah yardımı yaptığı, eğitim verdiği, tatbikatlar gerçekleştirdiği PYD/PKK'nın asıl tehlike oluşturduğu Kuzey Suriye değil de Kuzey Irak'a yönelik yoğun popülist yaklaşımlar sergileniyor? Çünkü Suriye İsrail için çok önemli ve adeta nefes borusu.. İlhak ettiği Golan bölgesindeki zengin su kaynakları İsrail'in su ihtiyacının büyük kısmını karşılıyor. ABD ve İsrail'in Kuzey Suriye'den Türkiye'ye yönelik tehdit ve tehlikesini göz ardı edip dikkatleri Kuzey Irak'a çeken bu yaklaşımı illüzyoncu Zümre medya ve akademiyası hararetle desteklemektedir. Bunun da Fidan ve Kalın'ın ABD ziyaretinde planlanmış olduğu gün gibi ortadadır. PKK'nın Kuzey Irak'ı boşaltıp Suriye'de yoğunlaştığı gerçeğini illüzyoncular algılar üreterek perdelemektedirler.

**

Ne işler çeviriyorlarsa yakında kokusu çıkar

ABD dostu İsrail işbirlikçisi Hakan Fidan, İbrahim Kalın, Yaşar Güler üçlüsü bu defa Bağdat'ta güvenlik toplantısı yapıyor. Ne işler çeviriyorlarsa yakında kokusu çıkar. Umarız iş işten geçmez.

**

Devşirme Ali Yerlikaya'yı neden dışlıyorlar?

Milli Savunma Bakanı, Dışişleri Bakanı, MİT Başkanı Türkiye'de ve Irak'ta güvenlik toplantısı yapıyor da İçişleri Bakanını aralarına almıyorlar. İçişleri Bakanının Dışişleri Bakanı kadar da mı güvenlikle alakası yok? Devşirme Ali Yerlikaya'yı neden dışlıyorlar? Yahudi değil diye mi?

**

Vatandaşı faiz ve enflasyonla soymak kaz yolmaktan daha kolaydır

Vatandaşı faiz ve enflasyonla soymak kaz yolmaktan daha kolaydır. Türkiye'nin sorunu büyük sermayeye sahip, her alanda iyi örgütlenmiş, Siyonist Haçlı Batı destekli takiyeci Zümre'ye hiçbir iktidarın güç yetirememesidir. Bu gizli yapıyı illüzyoncu medya ve akademiyaya rağmen vatandaşa anlatmanın da imkânı yoktur.

**

Türkiye takiyeci Zümre'nin yönetiminde hızla 12 Eylül 1980 öncesine dönmektedir

Faizler yüzde 45, enflasyon yüzde 70, gerçekte daha yüksek.. Bu durumda vatandaşın bankaya yatırdığı parası en az yüzde 25 erimektedir. Takiyeci Zümre kurduğu Pelikan Hükümetiyle vatandaşı faiz ve enflasyonla soyarken sahip olduğu 5 süpermarket zincirinin 50 bin şubesi de fahiş fiyatlarla söğüşlemektedir. Türkiye takiyeci Zümre'nin yönetiminde hızla 12 Eylül 1980 öncesine dönmektedir. Bu gidişle felaketlerin art arda sökün edeceği bir kaos ortamına Türkiye'nin süratle sürüklenmesi kaçınılmazdır.

**

Bu yadsınamaz gerçekliği 85 milyon neden göremiyor, neden soramıyor, neden sorgulamıyor?

İllüzyoncu Zümre medya ve akademiyası gün ortasında yaşanan olayları, herkesin izlediği gerçekleri algılar üreterek başka türlü yansıtmakta sanal bir kamuoyu oluşturup topluma inandırabilmektedir. Bu, güneşi balçıkla sıvamak gibi bir şeydir. Şu Türkiye'de kimse Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın neden 28 Mayıs seçiminde seçilinceye kadar her ne dediyse ve ne yaptıysa ondan sonra tam tersini dediğinin ve yaptığının farkında değil. Bu yadsınamaz gerçekliği 85 milyon neden göremiyor, neden soramıyor, neden sorgulamıyor? Hem de ülke bir seçim sürecindeyken.. İşte bu Zümre'nin gücü ve marifetidir.

**

Gerçeği sahtesinden ayıramamak imtihanı kaybetmektir

Kur'an okumakla insan dinini öğrenebilir diyen saptırıcı, devşirme ilahiyatçılar bilmezler mi ki eğer kitap okumakla bir şey öğrenilseydi bunca okul, üniversite, öğretmen, profesör, eğitim kurumlarına ve eğitim sistemine ne gerek vardı? Allah kitap indirmediği peygamberler seçmiştir ama peygambersiz bir kitap indirmemiştir. Bir Müslümanın dinini öğrenmesi için Kur'an ve hadis okuması yetmez. Bir mürşidi kamilin irşadına da muhtaçtır. Denilebilir ki bir sürü sahtekâr var mürşidi kamili nasıl tanıyalım? Bu imtihan dünyasıdır. Sahte tanrılar, sahte peygamberler, sahte mürşitler hep olmuştur, olacaktır. Gerçeği sahtesinden ayıramamak imtihanı kaybetmektir.

Samimiyetle dinini öğrenmek ve yaşamak isteyen, başka beklentileri, hesapları, takıntıları olmayan herkes sahtekâr hocalarla gerçek hocaları ayırabilir. Allah'tan korkup sakınanlara hak ile batılı ayıracak bir nur verileceği Kur'an'da açıklanmaktadır. Bir hadisi kutside de hakkı arayana hakkı bulmasını, bildiğinin gereğini yapana bilmediğini öğrenmesini Allah'ın temin edeceği bildirilmektedir. Bu teminata rağmen bir insanın sahte bir hoca ile hakiki bir hocayı ayırt etmemesi tamamen kendi kabahatidir. Mesela İslam'ı doğru anlatan Halis Aydemir ile şarlatan, sahtekâr, saptırıcı Cübbeli Ahmet, Halil Konakçı gibilerinin farkını göremeyenler dinini öğrenmeye gerçekten talip değildirler. Samimiyetle hakkı aramayanlar hidayet bulamazlar.

**

Ya Rab!

Ya Rab! Hidayet Senden. Ümit Senden. Sabır Senden. Muvaffakiyet Senden. Bütün nimetler Senin. Ben ise sonsuz ihtiyaçlarımla nihayetsiz fakir. Bilmediğim karanlık sonsuz bir geleceğin yolcusuyum. Mutlak yardımına muhtaç bir çaresiz aciz kulunum. Bana ancak sen yetersin. Senden başka çare yok. Kurtuluşum Sendedir, başka kurtarıcı yok. Beni karanlıklarda bırakma, bir nur ver ve sahil-i selamete ulaştır. Amin.

O.G.

14 Mar 2024 - 17:23 - Manşetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Seyyah - Yazınızda zümreci olarak değerlendirdiğiniz YRP'li Faruk Septioğlunun reklamını görüyoruz.

Bütün samimiyetimle aklımdan geçeni yazmak ve sormak istiyorum

- Ya bu reklamdan haberiniz yok, olsa böylesi derin devlet zümrecilerin reklamlarını yayınlamazsınız.

- Ya para kazanmak için zümreci ayrımı yapmadan reklam alıyorsunuz. Samimi değilsiniz.

- Ya da zümrecilere karşısınız paralarını da istemiyorsunuz, fakat personeliniz sizden habersiz böyle bir reklam aldı. Bu durumda da kendi gazetesini, inandığı ve savunduğu değerlerle savunamayan nasıl olur da hangi ülkeye nasıl bir harekat yapılmasının doğruluğu hakkında hüküm verebilir.

Diyebilirsiniz ki gazetede işler sizin bildiğiniz gibi değil.

Ben de derim ki bir ülkenin savunması, bir askeri harekat da öyle göründüğü gibi deği. Hele hele sizin gördüğünüz gibi hiç değil.

Vesselam.

Editör'ün cevabı: Yazınız baştan aşağı yanlış, yanılsama, yanılgı, saptırma, manipülasyon dolu.. Neresini düzeltelim ki? Birincisi Faruk Septioğlu'na Zümreci demedik.. Aday olduğu YRP'ye de Zümreci hiç demedik. Partinin genel başkanının Zümre güdümünde hareket ettiğini, politikalar izlediğini, Erbakan ve Millî Görüş'e ihanet etiğini söyledik ama.. Reklam yayınlamaya gelince burası siyasi ve ticari bir kuruluştur. YRP'nin de diğer partilerin de bizden reklam yayınlatma hakları vardır. Bedelini ödeyip yayınlamışlardır. Ancak onların reklamı yayınlanıyorken bile YRP'yi eleştirebildiğimizi yorumunuzda itiraf etmişsiniz ki en değerli şahitlik düşmanın şahitliğidir. Yani yayın politikamız reklam, para, vd şeyler için hiç değişmedi asla da değişmeyecektir. Samimiyete gelince bir fikri, savunup bir yeri eleştiriyorken gerçek ismi ile değil çakma isimler kullanmak samimiyetsizliğin daniskasıdır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Mart 03:17


Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?