Gücün yettiği halde güç ile zalime karşı cihad etmek yerine dil ve kalp ile buğzetmek imanın en zayıf noktasıdır

Yazarlarımızdan Mesud Akgül'ün yorumu..

Bütün peygamberlerin değişmez iki misyonu vardır. 1- İnsanlığa yalnızca Allah'a kulluk ve kölelik yapmayı nasihat edip tevhide ve vahdete davet etmek. 2- Tağuti, inkarcı, putperest ve paganist rejimlere karşı savaş açıp Hak'kı hakim kılmak için zalime karşı cihad etmek. Bu cihad gücün yeterse el ile, ona yetmez ise dil ile, ona da yetmez ise kalp ile buğzederek yapılır. Gücün yettiği halde eğer el ile yani silah ve güç ile zalime karşı cihad etmek yerine daha risksiz olan dil ve kalp ile buğzetmek imanın en zayıf noktasıdır.

Mü'min'in iki vasfı vardır. 1- Yalnızca Allah'a kulluk ve kölelik edip sadece O'nun rızasına talip olmak. 2- Her halükarda Hak'kı üstün tutmak ve Hak'tan taraf olmak. Kur'an ve Sünnete aykırı söz ve eylemleri olduğu halde bir lideri veya şeyhi savunmak O'nu ilah edinmektir, şirktir!

Sadece Allah'a kul olmak her yiğidin değil, er kişinin (mücahid) harcıdır! Çünkü yüksek risk taşır. Fedakarlık ister. İman, ihlas, ihsan, takva ve güzel ahlak gerektirir. Hak'kı üstün tutmak şarttır. Kula kul olmak (lider, şeyh, hoca vb) çok kolaydır. Zira bunlara gerek yok!

Kula kulluk edenler için hak ile batıl savaşı yoktur! Kula kulluk edenlerin tek derdi ceplerini doldurmak, dünyalık peşinde koşmaktır. Yalan dünyanın yakamozlar gibi bir var bir yok nimetleri onların kalp gözünü kör etmiştir. Dalkavukluk, yardakçılık, yalakalık tek meslekleridir.

Allah, Hak'ka kulluk etmeyip batılda ısrarcı olan son derecede gelişmiş nice medeniyeti ve kavimleri helak ettiğini Kur'an'da bildiriyor. CB Erdoğan da 5 aydır Gazze'deki İsrail vahşetine göz yumuyor ama sağlık, ulaşım, sanayii, savunma sanayi ve enerji yatırımları ile övünüyor!

CB Erdoğan, Kur'an'ı bilen, kul olarak ne kadar güçlü olursa olsun Allah'a kul olmayan, masumlara zulmeden ya da zalimlere karşı çıkmayıp mazlumları desteklemeyen nice güçlü medeniyetin helak olduğunu çok iyi bilir. Gazze'deki zulüm yalnızca İsrail'in değil, CB Erdoğan'ın da sonu olacak.

CB Erdoğan'ın 22 yılda üstün teknolojiye dayalı savunma sanayii, kalkınma hamleleri, projeler, ulaşım, sağlık, alt yapı, enerji, eğitim vb yatırımlarla ülkeye çağ atlattığını inkar eden haramzadedir. Ancak bunların hepsinin öldürülen bir Gazzeli çocuğun hayatı kadar değeri yoktur!

Sabetayist Yahudilerin en iyi bildikleri iş her olayı istismar etmektir. Murat Kurum'un yerel seçimlerin kazanılması ile Gazze'nin kurtuluşu arasında bağ kurması tam bir Yahudi illüzyonu, palavrası ve tezviratıdır. 22 yıldır iktidar CB Erdoğan'ın yapamadığını Kurum mu yapacak?

İktidar ile muhalefetin Gazze'deki vahşet ile ilgili söz kavgası tam bir kayıkçı kavgasına dönüştü. Muhalefet, AK Parti'ye, "5 aydır neden İsrail'le ticari ilişkileri kesmiyorsunuz?" deyince, iktidar muhalefeti geçmişi ile vuruyor. Tencere dibin kara, senin ki benden kara..

İsrail'in 5 aydır hunharca barbarlığına karşı tek bir kurşun dahi sıkamayan Şii İran ve Hizbullah ile Sünni İslam dünyası bize bir gerçeği haykırıyor! Siyonist Haçlı Batı işbirlikçisi, paryası ve uydusu olduktan sonra Sünni olsan ne, Şii olsan ne..? Mümin değilsen neysen ne..!

Hz. Adem (as) ile Hz. Muhammed (sav)’e kadar bütün peygamberler ve inananları İslam ve Müslüman idi. Tarihte hiçbir dönem İslam ümmetinin şeytan ve ordusu karşısında Gazze'deki kadar şeref, haysiyet, namus ve izzetten mahrum olduğu bir süreç daha yaşanmamıştır. Böyle bir namusuzluk olabilir mi? 60 İslam devleti ve 1,8 milyarlık Müslüman topluluklar, Gazzelilere insani yardımları ancak havadan denize atabiliyor! İsrail'in bombalar ile öldüremediği Müslümanlar boğularak ölsün diye! Ürdün Kralı da namusuzluğu PR olarak sunuyor. Kahpelik PR olmuş!

***

Atatürk'ün devrim yasaları ile kapatıp yasakladığı tarikat ve cemaatler örümcek ağı gibi ülkeyi sarmış! Erbakan'a 3 kez darbe yaparak 4 Milli Görüş partisini kapatan ve 5 kez siyasi yasak koyan Kemalist rejim askeri darbelerde bile bunlara dokunmadı! Neden? Hepsi de Zümre ürünü!

Atatürk'ün devrim yasalarına rağmen tarikat ve cemaatlerin faaliyetlerinin önündeki yasal engelleri aşıp varlıklarını devam ettirmelerine imkan sağlayacak tek güç takiyeci Sabetayist Zümre Oligarşidir! Sebebi ise, Müslüman toplumun Erbakan'ın etrafında toplanmamasını engellemekti. O yüzden tamamı Erbakan düşmanı!

Siz hiç tağuti, inkarcı, paganist Kemalist vesayet rejimi ile kavgalı olan bir ilahiyatçıya, tarikat ve cemaate rastladınız mı? Aralarında da korkunç bir rekabet var! Ancak söz konusu Erbakan ve Milli Görüş düşmanlığı olunca bu rekabet biter ve müttefik olurlar! Bu durum 50 yıldır böyle!

İsrail'in 5 aydır Gazze'de uyguladığı devlet terörüne hiçbir tepki vermeyen, umursamayan, ilgisiz ve duyarsız kalan, tweet atmaktan bile aciz ilahiyatçı, tarikat ve cemaat hocaları zındıktır. Bunların hiçbir konuda söylediklerine itibar edilemez. Zalime sessiz kalan zındıktır.

O.G.

03 Mar 2024 - 18:25 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?