SANKİ AYNAYA BAKARAK KONUŞUYOR

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

 • Cuma mesajı
 • Sanki aynaya bakarak konuşuyor
 • Bu Haim Nahum doktrinini tavizsiz uygulamıştır
 • Bu paradoksu gören, konuşan, değerlendiren, dikkat çeken kimse yok
 • Türkiye'nin Suriye'den çekilmesi için kapsamlı bir plan uygulanıyor
 • Şevki Yılmaz profesyonel bir darbe provokatörü
 • Zümre'nin Fatih Bey ve YRP'ye duydukları bu sempati, yakınlık, müzaharet ve sıcak ilginin nedeni ne ola ki?
 • Yani Diyanet emin ellerde
 • Yani sürgünden dönen Osmanlı Hanedanını da boş bırakmaz
 • Nedeni şu; bunları devşiren Zümre hepsini tek merkezden yönetiyor da ondan
 • Allah fasıkları hidayete erdirmez

**

Bugün mübarek Cuma. Millî Görüş derin devleti ile TC'nin kurucusu takiyeci Zümre arasında 55 yıldır devam eden iktidar ve rejim mücadelesi küresel boyutlarda nihai karşılaşmasını yapıyor. Kamuoyuna yansıyan söylem ve eylemlerin tamamı gerçeklerden uzak illüzyon. Siyonist Haçlı Batı destekli Zümre son iki seçimi de kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan iktidarı tümüyle teslim aldı. Delege satın alıp CHP'yi de ele geçirdi. SP ve YRP zaten tam kontrolünde. Ancak 9 aydır bir halt edemedi. Tek çaresi yine darbe. Millî Görüş derin devleti de pusuda eli tetikte. 55 yıldır olduğu gibi yine kazanacak. Zafer inananlarındır ve yakındır.

**

Sanki aynaya bakarak konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu seçim kampanyasında CHP'ye yönelttiği eleştirilerin tamamı kendine cuk oturuyor. Sanki aynaya bakarak konuşuyor. Bir önceki seçim kampanyasında kendisine demediğini, etmediğini bırakmayanlara kendisinin de etmediğini, demediğini bırakmadığı halde iktidarı tam tekmil teslim eden o. Halk Bankasını dolandırmaya çalışmakla suçladığını Hazine'nin başına getiren o. Faiz nasla haram deyip Merkez Bankasını faiz lobisine teslim eden o. Hilal-haç savaşından söz edip Siyonist Haçlı Batı'nın bir dediğini iki etmeyen o. Ben sizin cinsinizi de cibilliyetinizi de bilirim diyerek parmak salladığı TÜSİAD'a ne istiyorsa veren o. Meclis kürsüsünde "iki ayyaşın yaptığı kanunlar" dedikten sonra CHP'yi M.Kemal'in çizgisinden sapmakla suçlayan o. "Faiz sebep, enflasyon sonuç" diye yeri göğü inlettikten sonra faiz arttıran hükümetin enflasyonu düşüreceği vaadinde bulunan o. İsrail'i Gazze'de soykırım yapmakla suçlayıp mangalda kül bırakmadığı halde İsrail aleyhine dava açılmasını Güney Afrika'ya bırakan o. Muhalefet liderlerini ülkeyi değil koltuklarını düşünmekle suçlarken bir beş yıl daha Külliye'de rahat oturup medya ve akademiyasının dilinden kurtulmak için iktidarı Zümre'ye teslim eden o. Ancak bu eleştirileri kendisine yönelterek Zümre'yi karşısına alabilecek bir muhalefet de yok.

**

Bu Haim Nahum doktrinini tavizsiz uygulamıştır

Aman Türkiye kalkınmasın, güçlenmesin, toplum bilgi sahibi olmasın, bilinçlenmesin, hep geri kalsın, halk aç, yoksul, çaresizliğe mahkûm olsun ki ilelebet biz yönetelim zihniyetiyle hareket eden TC'nin kurucusu takiyeci Zümre bu Haim Nahum doktrinini tavizsiz uygulamıştır. Öyle ki başbakan Özal bilgisayar ithal ettiğinde "bu bilgisayar yeni imal ediliyor. Bu, çok daha gelişecek. Yenileri alındıkça eskileri atılacak. Türkiye bilgisayar çöplüğüne dönecek" gibi absürt bir gerekçeyle medya ve akademiyası şiddetle karşı çıkıp bilgisayar teknolojisiyle tanışmayı engellemeye çalıştı. Ülkeyi ve toplumu geri bıraktırıp gelişmesini engellemek için her yola başvuran bu takiyeci Zümre sürekli Türkiye'yi Avrupa ülkeleriyle kıyaslıyor, ilkelliğine, geri kalmışlığına vurgu yapıyor ve sorumlusunun gerici Müslümanlar olduğunu eğitim kurumları ve bütün iletişim vasıtalarıyla belleklere kazıyordu. Bu takiyeci Zümre gibi lanetli bir musibet Türkiye dışında hiçbir ülkede yok.

**

Bu paradoksu gören, konuşan, değerlendiren, dikkat çeken kimse yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 yıllık AKP iktidarında adını koymasa da Millî Görüş söylemini dillendirdi, Erbakan'ın açıkladığı bütün projeleri bir bir gerçekleştirdi. Ancak yerli ve milli bir söylemle girdiği 14-28 Mayıs seçimlerini kazandıktan sonra birden değişti. Cumhur İktidarını devirmek için 6'lı masa ittifakını oluşturup kendisine karşı sert karalama kampanyaları yürüten takiyeci Zümre'ye başarısız olduğu halde iktidarı tümüyle teslim etti. Pelikan Hükümetini kuran Zümre yürütülen milli ve yerli ekonomi yerine Siyonist Haçlı Batı'nın Ortodoks ekonomisini uygulamaya koydu. ABD'den Merkez Bankası Başkanı ithal edildi. Meclis Başkanlığına baştan beri Erdoğan'a rakip Sabetaycı biri getirildi. Genelkurmay Başkanlığına Yahudi kipasıyla Ağlama Duvarında dua ederken çektirdiği fotoğrafı medyaya servis eden İlker Başbuğ'un akrabası getirildi. MİT Başkanlığına yine iki kimlikli biri getirildi. Hasılıkelam 15 Temmuz'un göbeğindekilere ülke yönetimi teslim edilmiş bulunuyor. Bu paradoksu gören, konuşan, değerlendiren, dikkat çeken kimse yok. Çok ilginç bir durum değil mi?

**

Türkiye'nin Suriye'den çekilmesi için kapsamlı bir plan uygulanıyor

Türkiye'nin Suriye'den çekilmesi için kapsamlı bir plan uygulanıyor. Önce MOSSAD PKK kadrolarını tek tek MİT'e ispiyonlayıp ortadan kaldırdı. Arap aşiretleri de PKK'ya karşı örgütleyip silahlandırıyor. Şimdi de PKK'nın silah bırakmasına yönelik yeni bir çözüm süreci ısıtılıyor. Yapılmak istenen açık: PKK bitirilecek, Türkiye'nin Suriye'de kalmasının gerekçesi ortadan kaldırılacak. Türkiye Suriye'den çekildikten sonra PKK'yı yeniden örgütlemek MOSSAD için hiç zor değil. Golan'ı ilhak eden İsrail Türkiye'nin Suriye'deki varlığına tahammül edemiyor. Büyük İsrail için Türkiye'yi PKK ile bölüp parçalamayı planlayan Siyonizm PKK yüzünden TSK'nın Suriye'ye girmesiyle kendini tehdit altında hissetmektedir. Yani Dimyat'a pirince giderken bulgurdan olan İsrail PKK'yı ortadan kaldırarak zararını telafi etmeye çalışıyor.

**

Şevki Yılmaz profesyonel bir darbe provokatörü

Şevki Yılmaz profesyonel bir darbe provokatörü. 28 Şubat öncesi de sahne almıştı. Ama dediği doğru. Osmanlı Hanedanını Osmanlı'nın Selanik ve çevresine iskân ettiği İspanya'nın sürgün ettiği Yahudilerin torunları sürgüne gönderdi.

**

Zümre'nin Fatih Bey ve YRP'ye duydukları bu sempati, yakınlık, müzaharet ve sıcak ilginin nedeni ne ola ki?

Takiyeci Zümre mensubu Selanik Dönmesi Sabetayist Yahudiler YRP Lideri Fatih Beyi oldukça seviyorlar ve alabildiğine destekliyorlar. Bu Zümre'nin Atatürk ilke ve inkılapları adına Erbakan ve Millî Görüş partilerine demedikleri kem söz, atmadıkları iftira, yapmadıkları zulüm, etmedikleri haksızlık, kalmadığı halde Fatih Bey bunları hiç mi hiç dile getirmiyor. Erbakan ve Millî Görüş partilerine doyumsuz kin, nefret ve düşmanlıkla yaklaşan Zümre'nin Fatih Bey ve YRP'ye duydukları bu sempati, yakınlık, müzaharet ve sıcak ilginin nedeni ne ola ki? Çok ilginç bir durum.

**

Yani Diyanet emin ellerde

Diyanet İşleri Başkanlığı hazırladığı bu haftaki hutbede Berat Kandilinin anlam ve önemine vurgu yaptı. Yani Diyanet emin ellerde. Peki, Zümre devşirmesi ilahiyatçılar neden kandillere karşı? Toplumun geniş kesimleri kandillere ilgi duyuyor, mesajlaşarak kutluyor. Toplumun bu ilgisini ve İslam'la olan bağını hedef alan Zümre kandilleri itibarsızlaştırmaya çalışıyor.

**

Yani sürgünden dönen Osmanlı Hanedanını da boş bırakmaz

TC'yi kuran takiyeci Zümre'nin sürgüne gönderdiği Osmanlı Hanedanının torunları yasak kaldırılınca Türkiye'ye dönüp yerleştiler. Bunlardan biri yaptığı düğüne darbe provokatörü Şevki Yılmaz'la birlikte Zümre'nin ünlü ismi İlber Ortaylı'yı da davet ediyor. Şevki Yılmaz neyse de Osmanlı Hanedanını sürgün eden Zümre'nin mensubu İlber Ortaylı ne demeye çağrılıyor? Bundan şunu anlamak zor değil. Zümre asla içine sızmadığı, nüfuz etmediği bir kesim bırakmaz. Madem Osmanlı Hanedanı mensupları gelip Türkiye'ye yerleştiler bunları asla başkasına terk etmez, kullanmak için aralarına bir şekilde girer. Erbakan "Yahudi her taşın altına yetişmez ama hiçbir taşın altını da boş bırakmaz." Yani sürgünden dönen Osmanlı Hanedanını da boş bırakmaz.

**

Nedeni şu; bunları devşiren Zümre hepsini tek merkezden yönetiyor da ondan

Şu devşirme ilahiyatçılar neden sadece Müslümanları, İslam'ı, Ehlisünnet'i hedef alıyorlar, diğer dinlere, mezheplere neden bir diyecekleri yok? Bu bir. İkincisi her şeye karşı çıkıp muhalefet ettikleri halde birbirlerine ilişmiyorlar, birbirlerini hedef almıyorlar. Nedeni şu; bunları devşiren Zümre hepsini tek merkezden yönetiyor da ondan.

**

Allah fasıkları hidayete erdirmez

Zümre devşirmesi ilahiyatçıların bir çarpıtması da takvayı, hidayeti göz ardı edip bilgiyi kutsamaları.. Oysa rehber edindiklerini iddia ettikleri Kur'an'a göre mutlak üstünlük takva iledir, hidayet ise Allah'tandır. Bilgi konusuna gelince Kur'an bilenlerle bilmeyenler bir olur mu diyerek sorumluluk açısından bilenlerin daha kötü olabileceğini de ifade etmektedir. Nitekim kitap yüklü merkepler tabiriyle bilenleri aşağılayan ayetler de var. Kaldı ki İblis Hz. Adem'i aldatacak kadar zeka ve bilgi sahibi olduğu halde Allah'a isyan etti. Açıkçası çok okuyanların, çok bilenlerin hidayet bulacağı az bilenlerin dalalette kalacağı düşüncesi yanlıştır. Çünkü hidayet Allah'tandır dilediğine verir. Ne kadar çok bilirlerse bilsinler, ne kadar çok okurlarsa okusunlar Allah fasıkları hidayete erdirmez.

O.G.

# PELİKAN KABİNESİ İLE İLİŞKİLİ:

23 Şub 2024 - 18:49 - Manşetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Bak Hele - ben akp iktioarı zamannda yetşmş bi gencim erdoğanın ikiyüzlülüğü bu ülkeyi mahvetti chp ve akp den reyleri çekip başka partilere vermedikçe düzelmez bu mesele gidişat kaos haberniz ola..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Mart 12:05


Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?
Tüm anketler