BU, BİR DARBE HAZIRLIĞI OLMADAN OLACAK ŞEY DEĞİL

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Bu, bir darbe hazırlığı olmadan olacak şey değil
  • Çıplak gözle görülen şu vahim gerçeğe aldıran yok 85 milyonluk Türkiye'de
  • Sandığa bu gidişat nasıl yansır, tahmin etmek zor
  • Putin ziyaretini yine öteledi
  • Zaferin Rengi Filmi
  • Lozan'ın da mimarının Başhaham Haim Nahum olduğu gerçekliğini bilse ne olur?

**

Toprak Hattı denilen ilahiyatçı kılıklı bir haham grubu darbe gerekçesi manifestosu şeklinde bir bildiri yayınladı. Ergenekon darbe planlarını doğrudan, 15 Temmuz girişimini dolaylı savunan takiyeciler belli ki İslami kılıflı bir darbe hazırlığının sinyalini veriyorlar. Tıpkı TC'nin ilanından önce kurtuluş savaşını şeriat adına başlatıp halife ve padişahı savunma gerekçesiyle tarihte eşi görülmemiş bir takiye örneği vererek ardından inkarcı, paganist, Kemalcı lider fetişizmi ideolojisine dayalı bir rejim kurmak için art arda İslam düşmanı, bin yıllık Selçuklu-Osmanlı Türk İslam Medeniyeti karşıtı devrimler gerçekleştirdilerse şimdi de benzerini sahnelemek istiyorlar. Şunu da belirtelim ki bir darbe hazırlığı yapılmış olmadan yok yere böyle bir bildiri yayınlanmaz. TSK komuta kademesi de buna müsaittir. 15 Temmuz polisle engellendi şimdi polisin başında Ali Yerlikaya darbeye katkıda bulunacaktır. Tehlike alabildiğine büyük.

Toprak Hattı adıyla ilahiyatçı görünümlü bir gurup haham TSK'ya darbe çağrısında bulunarak gerekçelerini sıraladı. Bu, bir darbe hazırlığı olmadan olacak şey değil. Pelikan Kabinesini A'dan Z'ye Zümre kurdu, MİT Başkanı ve Genelkurmay Başkanı Zümre'nin adamı. MB Başkanı da. Emniyet teşkilatını da Ali Yerlikaya Zümre'ye göre dizayn etti. Artık darbeye karşı çıkacak şöyle dursun destek olmayacak kimse yok! Cumhurbaşkanı ise kafeste keklik. Ama darbe çağrısının hedefinde iktidar var!!! Ancaak.. Millî Görüş derin devleti kendine güvenmese ve kazanacağından emin olmasa bunca olup bitene asla sessiz kalmaz, kalamaz!

**

Sandığa bu gidişat nasıl yansır, tahmin etmek zor

Fahiş fiyatlar çığ gibi çılgınca artıyor. Raflarda her şey kor ateş, dokunulamıyor. Medya ve akademiya dut yemiş bülbül gibi suskun. TÜİK rakamları fasarya. Sandığa bu gidişat nasıl yansır, tahmin etmek zor. Kırk katır mı, kırk satır mı misali ülkeyi kapıda bekleyen darbe mi, sandık ihtilali mi? Rab'bimiz beyinsizler yüzünden ülkemize kıyma, yazık etme!

**

Çıplak gözle görülen şu vahim gerçeğe aldıran yok 85 milyonluk Türkiye'de

Çıplak gözle görülen şu vahim gerçeğe aldıran yok 85 milyonluk Türkiye'de. Cumhur İktidarını devirmek için 6'lı masa ittifakını kuran Zümre'nin medya ve akademiyası Cumhurbaşkanı Erdoğan'a demediğini bırakmadı. 6'lı masa fiyasko oldu ve Zümre iki seçimi de kaybetti. Ama her iki seçimi kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan iktidarı bütünüyle devraldı. İllüzyoncu medya ve akademiya şimdi toz kondurmuyor ve övgüler düzüyor. Kimse de oralı değil!

**

Putin ziyaretini yine öteledi

Putin ziyaretini yine öteledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emin değil. Dedikleri ve yaptıkları başka. Davul onda, tokmak Zümre'de.

**

Zaferin Rengi Filmi

Zaferin Rengi Filmi İngilizlerin başkent İstanbul'u Selanik Dönmesi İttihat ve Terakki iktidarında nasıl bir ortamda işgal ettiklerini iyi yansıtıyor. Mondros ve Lozan'ı birlikte imzaladıklarını ve İngilizlerin öyle işgale son verip çekildiklerini gösteriyor çok açık şekilde.
Zaferin Rengi Filmini arkadaşlarla birlikte izledik. Sinema salonu boştu. Bizden başka üç kişi vardı. Zümre'nin sahiplenmediği, lanse etmediği, PR'ını yapmadığı bir girişim maalesef ilgi görmüyor, önemsenmiyor. Bu ilgisizlik filmi kimin yaptığını gösteriyor!

**

Lozan'ın da mimarının Başhaham Haim Nahum olduğu gerçekliğini bilse ne olur?

Şu takiyeci Zümre'nin 1930 model Kemalcı lider fetişizmi ile asimile edip köleleştirdiği şu 85 milyon, Osmanlı Devletinin yıkılış mütarekesi Mondros'un da, TC'nin kuruluş anlaşması Lozan'ın da mimarının Başhaham Haim Nahum olduğu gerçekliğini bilse ne olur? Eminim hiçbir şey olmaz, bir şey de değişmez. Kölelerden bir şey çıkmaz.

O.G.

# PELİKAN KABİNESİ İLE İLİŞKİLİ:

18 Şub 2024 - 16:48 - Manşetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?
Tüm anketler