İslam devleti ve toplumunun Gazze'ye ağlaması timsah gözyaşlarından farksızdır

Yazarlarımızdan Mesud Akgül'ün yorumu..

İsrail'i durduracak tek şey, güçtür, silahtır ve askerdir” İsraille savaşmayı düşünmeyen bir İslam devleti ve toplumunun Gazze'ye ağlaması timsah gözyaşlarından farksızdır. İyi de İsraille savaşırsak ABD, AB, İran var, ne yapacağız? Madem öyle o zaman niye 4 aydır ağlaşıyorsunuz?

Aylardır Gazze, Gazze diye ağlıyoruz öyle mi? Ancak İsraille savaş dediğimizde bunu duyanın aniden aklı başına geliyor! Başlıyor siyasi deha aklıyla İsraille savaş niye olmazı açıklamaya?

ABD var mış, İran var mış, Yunanistan var mış? E.. Bunlar var! Peki, Allah yok mu? Ahiret yok mu? Hesap yok mu? Allah'ın vaadi yok mu?

1000 yıl bu aziz millet Selçuklu Osmanlı Türk İslâm Kültür ve Medeniyetinde 19 Haçlı Seferine karşı göğsünü siper ederken neyi düşündü? İlay-i Kelimetullahı! Hangisini kaybetti? Hepsini kazandı! Kim yardım etti? Güç kuvvet ve kuvvet sahibi yalnızca Yüce Allah'tır! Hani zafer inananların ve zafer yakındı! Hani bizde güçlü olan değil, haklı olan ve Allah'ın yardım ettikleri kazandırdı! Hani sefer bizden zafer Allah'tan idi! Hani Allah cihad edenlere yardım ederdi! Bunlar kuru slogan mıydı? Hamaset mi yaptık yıllarca biz?

CB Erdoğan, Dubai'de düzenlenen Dünya Hükümetler Zirvesi'nde, "Filistinli kardeşlerimizi asla sahipsiz, çaresiz ve yalnız bırakmayacağız" demiş. Sayın Erdoğan... 4 aydır en az 29 bin Müslüman katledildi. Konuşmaktan, sızlanmaktan, içi boş ezber ve retorikten başka ne yaptınız?

CB Erdoğan artık milletle ciddi ciddi dalga geçmeye başladı. Gittiği BAE'nde, "Nasıl dünya beşten büyükse, daha adil bir dünya mümkündür!" dedi. Gazze'de 4 aydır süren İsrail vahşeti ve zulmü ortada iken hangi dünya 5'ten büyük; ya da daha adil bir dünya nasıl mümkün olabilir?

**

Abdulkadir Selvi yazdı. Süper Kupa Finali gecesi Suudi Arabistan'da başlayan krizde Hakan Fidan, Ali Koç ve Dursun Özbek ile telefon görüşmesi yapamış ve, "TSK'da yetişmiş birisi olarak siz benden daha iyi mi Atatürkçüsünüz?" demiş. Hakan Fidan'a bak sen! Kendisini iyi Atatürkçü olarak anıyor!

Cumhurbaşkanı Özgür Özel'in atadığı yeni Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ali Koç ve Dursun Özbek ile Süper Kupa krizi gecesi yaptığı görüşmede, "Siz benden daha mı iyi Atatürkçüsünüz?" deseydi ne olurdu? Biz demiyoruz çok itibar ettiğiniz duayen gazeteci A. Selvi yazdı bunu! Hakan Fidan'ı İslam kahramanı zanneden narkozlu kitle buna ne diyecek?

Ne güzel değil mi? Atatürkçülüğü üst bir kimlik olarak kabullenmiş ve kendini böyle tarif eden bir dışişleri bakanımız var! İllüzyoncu medya ve akademiyasının neden Hakan Fidan'a güzellemeler dizdiği, 15 Temmuz FETÖ-NATO darbesini CB Erdoğan'a niçin haber vermediği de anlaşıldı!

Belirli merkezlerden ve karanlık odalardan İslam kahramanı imajı çizilerek hakkındaı srarla her mecrada PR çalışması yapılan Hakan Fidan da Atatürkçü çıktı iyi mi? AK Parti Kemalizm'de CHP'yi geride bıraktı maşallah. Kadir Mısıroğlu severler, söz sizin!

İsrail'e açıktan finans desteği sağlayan küresel Siyonist sermayenin şirketleri ile sponsorluk anlaşmasını imzalayan Türkiye Futbol Federasyonu başkan ve yönetimini bile görevinden almayan AK Parti'nin Gazze'deki zulmü bitirmeye yönelik gerçek bir hamle yapma ihtimali nedir?

**

Fatih Erbakan'ın YRP'si lunapark işletmesi gibi maşallah! Aday Tanıtım Toplantısı'nda Konya ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ilan edilenlerin adaylığını geri çekti! Bu nasıl bir hidayet kararmasıdır! Nasıl bir öngörüsüzlüktür! Nasıl bir plansızlıktır!

**

15 Temmuz FETÖ-NATO darbesi başarılı olsaydı ülkeyi kim yönetecek ise 14-28 Mayıs seçimleri sonrası kurulan Pelikan Kabinesi ile aynı güç ve odak devleti ve hükümeti teslim aldı...” dedik kimse oralı olmadı. Danıştay, FETÖ'den atılan 450 yargı mensubunu görevine iade etti.

İsrail ve takiyeci Sabetayist Zümre, Ergenekon ve FETÖ'den sonra devlet içinde tanzim ettiği yeni PDY Pelikan Örgütü ile orduyu yeniden Ergenekon'a, yargıyı da FETÖ'cü kadrolara teslim etmeye başladı.

Danıştay 13. Dairesi, İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ihalesini iptal etti. Takiyeci Sabetayist Zümre kurum ve kuruluşlara, her kesime nem gibi sızarak çürütüyor.

Takiyeci Sabetayist Zümre Oligarşi'yi tanımadan, bilmeden, anlamadan, fark etmeden ve teyakkuzda olmadan bu devletin ve milletin sonu Gazze'den beter olacak!

TC demokrasi tarihinde daha önce hiç yaşanmamış bir süreç yaşanıyor ama kimse neler olup bittiğinin farkında değil. İlk kez iktidar karşıtı muhalif medya, iktidar aleyhine tek kem söz, eleştiri yapmazken; tüm gücü ile CHP'ye saldırıp yükleniyor! Niçin sorusunu soran yok?

Tekrar ifade etmekte fayda var. Türkiye bir askeri darbeye sürükleniyor. Takiyeci Sabetayist Zümre, Milli Görüş Derin Dünya Devleti statükosunu aşmak, Milli Görüş Derin Dünya Devleti ise takiyeci Zümre'nin Kemalist statükosunu kaldırmak için büyük devrim yapmak istiyor. Adı darbe!

İktidar paydaşı ve CB Erdoğan destekçisi kişi ve kurumlar içinde, 22 yıldır iktidarı en sert, acımasız, hatta çoğu iftira olan hezeyanlar ile suçlayıp itibar suikasti yapan takiyeci Sabetayist Zümre illüzyoncu medya ve akademiyası niçin yalnızca CHP'yi topa tutuyor diye soran yok!

22 yıldır en sert ve radikal CB Erdoğan ve AK Parti karşıtı Kemalist medya ve akademiyası, işini gücünü bırakmış sadece CHP'yi hedef yapıyor, konuşuyor, saldırıyor ve yıpratıyor! Çünkü 14-28 Mayıs sonrası kurulan Pelikan Kabinesi ile iktidar takiyeci Sabetayist Zümre'ye geçti!

Takiyeci Sabetayist Zümre, Pelikan Kabinesi ile iktidarı teslim alarak AK Parti'den, Özgür Özel ile ana muhalefeti ele geçirerek CHP'den adaylarını yerel seçimlerde sahaya sürdü. Belediyeleri ister AK Parti, ister CHP kazansın seçmenleri boşuna zafer sarhoşu olmasın. Tek kazanan Zümre!

Takiyeci Sabetayist Zümre Oligarşi, Ergenekon ve FETÖ'den sonra devlet ve hükümet içinde örgütlediği Yeni Paralel Devlet Yapılanması Pelikan Örgütü üzerinden TSK'yı yeniden Ergenekon'a, yargıyı da FETÖ'cülere göz göre göre bağıra bağıra teslim ediyor. Danıştay kararı bu yüzden!

Suç örgütleri ile mücadelede rol model Ali Yerlikaya, aralarında FETÖ suçlamasıyla görevden atılan emniyet mensuplarının da bulunduğu 7 bin 500 polisi görevine iade etti! Danıştay, 450 FETÖ'cü yargı mensubunu göreve başlattı! Geliyor gelmekte olan!! Ama herkes ve iktidar uyuyor!

Ancak takiyeci Sabetayist Zümre'nin devleti, ülkeyi, iktidarı, kurumları böyle pervasız ve küstah şekilde adeta bir nem gibi sızarak çürütmesine ve ele geçirmesine 85 milyonluk Müslüman halk hiç birşey yapamadan öyle boş gözlerle sadece bakıyor. AK Parti'yi ise iktidar gücü çürütmüş durumda!

TC rejimi, ilelebet takiyeci Sabetayist Zümre Oligarşi tarafından kontrol edilip yönetilmedikçe gün yüzü göremez! Erbakan, 40 yılda Milli Görüş mücadelesi ile Zümre'yi devletten tasfiye edip Müslümanları iktidara getirmeyi başardı.

14-28 Mayıs seçimleri sonrası kurulan Pelikan Kabinesi ile devleti ve iktidarı takiyeci Sabetayist Zümre Oligarşi yeniden ele geçirdi! Tıpkı 1980 öncesi gibi AP-CHP muvazaası ile yönettiği Türkiye'yi şimdi AK Parti-CHP muvazaa kavgası ile güdüyor. Ancak bu yakamoz gibi, yaz yağmuru ve pastırma sıcağı gibi geçici bir durum!

Çünkü takiyeci Sabetayist Zümre, Milli Görüş derin devleti statükosunu, Milli Görüş Derin Devleti de Zümre'nin Kemalist statükosunu ortadan kaldırmak için son bir darbe yapmak hazırlığında. Son tango yaklaşıyor! 54 yıldır kazanan Milli Görüş yine kazanacak! Kemalist vesayet rejimi tümden yok olacak!

O.G.

13 Şub 2024 - 19:13 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?