Filistinlileri desteklemek insani değil, vicdani bir konudur

Yazarlarımızdan Mesud Akgül'ün yorumu..

“Filistin’e sahip çıkmak için Müslüman olmaya gerek yok, insan olmak yeterli” sözünü paylaşanlar bir hayli fazla. Ancak bu yaklaşım ve bakış açısı sağlıklı değil! Zira tür olarak insan olmayı İslam'ın önüne geçiriyor. Ayrıca hem Müslüman olmak hem de insan olmak mümkün değil mi? Ayrıca Filistinlileri desteklemek insani değil, vicdani bir konudur. Çünkü tür olarak bakıldığında Yahudiler de insan!

Erbakan'ın şu sözünün gerçek olduğunu idrak için daha kaç Gazzeli Müslümanın öldürülmesi gerekiyor? " İsrail, hak'tan, hukuktan, adaletten, barıştan anlamaz. Güçten anlar." Türkiye'de İsrail'i durduracak güç var elhamdülillah! Ama İMAN iktidarda değil! Tüm sıkıntı bundan!

Size Gazze'nin kurtuluşunun müjdesini vereyim mi? CB Erdoğan: "Buradan İsrail'e sesleniyorum. Eğer Gazze'deki işgale son verip Başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin Devletini kabul etmez ise TSK'nın kara, hava ve deniz birliklerinin hedefi Tel Aviv olacaktır."

Bunun dışında hiçbir söz, eylem, program, toplantı, çağrı, icraat; İsrail zulmünden Gazze'yi kurtarmaya ve korumaya yetmez. Peki, CB Erdoğan bu sözleri eder mi? 124 gündür etmedi! Etmesi için önce Pelikan Kabinesi'ni tümden tasfiye edip eskisi gibi milli ve yerli bir hükümet kurmalı. Yapar mı?..

**

Hukuk doğrultusunda verilen her karar yasal olarak uygundur ama adalet bu değildir

Adalet ancak ilahi kanunlar doğrultusunda gerçekleşir. Beşeri kanun uygulamalarında adalet olmaz, bunun adı hukuktur. Hukuk doğrultusunda verilen her karar yasal olarak uygundur ama adalet bu değildir.

Bir de 100 yıldır ülkemizde uygulanan hukuk sisteminde sadece suçlulara imtiyaz, kolaylık ve teşvik sağlayan, kimsenin de yasal sınır ve çerçevesini bilmediği, tamamen hakimin takdirine terk edilen, "İyi hal indirimi" diye bir uygulama var. Suçluların en büyük dayanağı ve temel beklentisi bu garabet, "iyi hal indirimi!"

Beşerî hukuk sistemi haklı olanın, mağdur ve mazlum olanın korunup kollandığı, zalimden, caniden ve suçludan hak ettiği şekilde hesap sorulduğu, cezalandırıldığı bir düzenek değildir. Beşeri hukuk sisteminde her zaman "güçlü olan haklıdır ve korunmalıdır" inancı temel paradigmadır. Ezcümle bu sistemde adalet yoktur!

Takiyeci Sabetayist Zümre faaliyetlerine izin verdiği ve türettiği merdiven altı üretimi tarikat ve cemaatlerin sapkınlıklarından, bağnazlıklarından, gericiliklerinden ve yobazlıklarından faydalanarak, tağuti, inkarcı paganist Kemalist vesayet rejimine meşruiyet kazandırıyor.

**

YRP içinde İstanbul'da adaylığa layık görülen tek bir Milli Görüş mensubu yok mu?

Fatih Erbakan'ın YRP'sinin İstanbul'da BŞBB adaylığı için önce eski İP'li Yavuz Ağıralioğluna, sonra da AK Partili Metin Külünk'e teklif yaptığı ortaya çıktı. Her iki isim de reddetti. Geri dönüşüm tesisi gibi çalışan YRP içinde İstanbul'da adaylığa layık görülen tek bir Milli Görüş mensubu yok mu?

YRP'de Kaht-ı Rical mi yaşanıyor? Koca İstanbul teşkilatında adam mı kalmadı? Daha doğrusu her il ve büyükşehirde AK Parti'nin artıkları ile yetinen Fatih Erbakan'a YRP içinde hiçbir tepkinin olmaması, sürü psikolojisi ile güdüldüklerini gösteriyor.

Yaşanan gelişmelerin seyri El-Aziz'i doğruluyor. Saadet Partisi kabuk yönetimi ile salako palyaço YRP, Erbakan ve Milli Görüş'ü temsil kabiliyet ve yeteneğinden nasipsizdir. Erbakan ve Milli Görüş'ün hakiki temsilcisi sadece El-Aziz'dir.

**

Bu dijital çağda en geçerli akçe medya ve akademiya yani propaganda gücü! Pazarlama, reklam ve PR çalışmaları ile haini kahraman, kahramanı hain; üç kuruşluğu lider; her türlü ahlaksızlığa bulaşmışı dürüst; namusuzu manevi lider; şeytanın oyuncağını da şeyh yapmak mümkündür.
Takiyeci Sabetayist Zümre Oligarşi de kalite kalite. Her Zümre mensubu aynı kalitede değil. Zümre'nin büyük çoğunluğu programlanmış dijital canlı türü! Güncellemelere kapalı! Yazılımına ne yüklendiyse o! Bunlar takiyeci Sabetayist Zümre'nin kalitesiz, bilinçsiz mermer takımı.

**

Takiyeci Sabetayist Zümre'nin medya ve akademiya dünyasında ne kadar tetikçisi, şövalyesi ve lejyoneri var ise hepsi CB Erdoğan ve AK Parti'ye değil,ısrarla ve inatla Özgür Özel ve CHP'li adaylara yüklenip saldırıyorlar. AK Partililer keyifle izliyor! Bu keyfin içinde zehir var!

**

Ankara ve İstanbul AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının vaatleri öyle çığırından çıktı ki merkezi iktidarın bile seçim döneminde vermediği vaatleri bu başkan adayları veriyor. Böyle bol keseden atıp tuttuklarına göre gerçekleştirmeyi düşünmüyor olmalılar!

**

Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı; %36!

Neye göre hesapladı da bu orana ulaştı? Ne demek neye göre?

Merkez Bankasının ayağı okka! Ne derse o, koca Merkez Bankası yalan mı söyleyecek? Ayıptır, günahtır ya...

Merkez Bankası yeni başkanı konuştu. Konuşmanın içeriğini bir vatandaşa okuyun ve, "burada ne demek istiyor?" diye sorun cevap alamazsınız. Peki, niye halkın anlayacağı dil kullanılmaz? Vatandaş anlamasın diye! Neyi? Ülke kaynaklarını mütegallibe Sabetaycı Zümre'ye aktarıldığını!

**

Geçmişte Haluk ve Selçuk Bayraktar ile ilgili çeşitli vesilerle yaptığımız uyarılar vardı. Haluk Bayraktar'ın Dünya Savunma Fuarı'nda İngiliz Siyonist Hanedan Rotchildlerin Routers'ine, "Ukrayna'ya SİHA fabrikası kuracağız" açıklaması ile uyarılarımız ete kemiğe büründü! https://twitter.com/MesudAkgul.../status/1755485368407732397

Önce yabancı bilim insanlarının Türkiye'deki silah sanayi şirketlerinde çalışmasının önündeki engeller kaldırıldı. Ardından Baykar Teknoloji, butik İsrail devleti Ukrayna'ya SİHA fabrikası kuracağını açıkladı! Bunca alavereye dalavereye gerek yok! Fabrikayı direk İsrail'e kurun!

Haluk Bayraktar’ın Eski MB Başkanı ve ünlü Yahudi lobisi CFR üyesi Hafize Gaye Erkan'ın atanmasında aktif rol aldığı medyaya yansımıştı. Zaten yüksek faiz politikasını destekleyen açıklamaları da var. Putin'in ertelenen Türkiye ziyaretinin hemen öncesinde, “Ukrayna'ya SİHA fabrikası kuracağız” diyor. Öncelikle Ukrayna'ya SİHA fabrikası kurmak, savaşta aleni olarak Rusya'ya karşı pozisyon almak demektir. Milli Görüş Derin Dünya Devleti’nin Rusya-Ukrayna politikası bu değil! Ayrıca Rusya ile İsrail arasındaki gerginlik de medyanın ilgi alanında.

Baykar Teknoloji'nin Rusya lideri Putin'in Türkiye ziyareti öncesi Ukrayna'da SİHA fabrikası kuracağını açıklaması tam bir provokasyondur. Bu da sonuç verdi ve Putin'in Türkiye ziyaretini ertelediği haberlere yansıdı. Baykar Teknoloji'ye belliki Yahudi'nin eli uzanmış. Yazık...

Ukrayna, bölgedeki butik İsrail'dir. Zaten Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky Yahudi asıllı biri. Rusya ile savaşı da İsrail adına sürdürüyor. Böyle bir ülke ile SİHA fabrikası kurmak, teknoloji paylaşımı yapmak demek, İsrail'in Türkiye'nin iHA/SiHA teknolojisine ulaşması demektir.

Rusya lideri Putin'in Türkiye ziyaretinin ertelenmesi üzerine öne sürülen seçim takvimi asla geçerli bir bahane olamaz. Zaten günü birlik yapılan ziyarete ayrılacak 1 gün seçim takviminde neyi geri planda bırakır, öteler ki? Belli ki gerçek sebep bununla örtülmek isteniyor.

Rusya lideri Putin'in Türkiye ziyareti yine ertelendi. Bu erteleme, 14-28 Mayıs sonrası CB Erdoğan'ın onayı ile kurulan Pelikan Kabinesi sayesinde devletin ve hükümetin takiyeci Sabetayist Zümre'nin kontrolüne verilmiş olmasıyla bağımsız düşünülemez.
Putin değil, Erdoğan değişti!

Rusya ve Putin İsrail yanlısı mı diye soranlar var... Rusya, İsrail yanlısı olsaydı;

1- Türkiye,savaş uçağını düşürdüğünde savaş açardı!

2- Büyükelçisi Ankara'da öldürüldüğünde savaş açardı!

3- Siyonist Haçlı Batı, İsrail yanlısı Rusya'yı Ukrayna'ya saldırtmazdı.

4- Kafkasya, Irak, Suriye, Libya, Afganistan ve Doğu Akdeniz'de Türkiye birlikte hareket etmezdi!

5- İsrail yanlısı bir Rusya'nın Suriye'deki askeri üsleri İsrail savaş uçaklarının hedefi olmaz, Rusya askeri helikopteri İsrail tarafından vurulmaz, onlarca Rus askeri ölmezdi!

6- Siyonist Haçlı Batı'nın tüm şantaj ve baskılarına rağmen Türkiye'nin stratejik dostu olmazdı!

O.G.

08 Şub 2024 - 17:49 - Şehirgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?