Peki, yüksek faizin olduğu hangi ülkede enflasyon düşmüş?

Yazarlarımızdan Mesud Akgül'ün yorumu..

Mehmet Şimşek ve Hafize Gaye Erkan ile yeniden başlayan ortodoks ekonomi politikasına (Yüksek faiz ile ekonominin küresel Siyonist sermayeye teslim edildiği, halkın faiz/vergi ile söğüşlendiği sistem) Sabetayist illüzyoncu ekonomi akademiyası 9 aydır tüm gücü ile destek sağlıyor.

Küresel Siyonist sermayenin mutemet adamı Mehmet Şimşek, 9 aydır aynı yem borusunu çalıyor! Enflasyon düşecek! Peki, nasıl düşecek? Niye düşecek? Ya düşecek işte... Koskoca adam yalan mı söylüyor? Peki, yüksek faizin olduğu hangi ülkede enflasyon düşmüş? Fitne çıkarmayın ya!

Demokrasi; kitlelerin, "seçim, sandık, yönetimi halk belirliyor" palavrası ile narkozlanıp hipnoz edildiği, illüzyoncu medya ve akademiyasının dezenformasyonları ile sürüleştirilip en kolay güdüldüğü rejimin adıdır! Güç odakları için dikta rejimlerinde bile böyle rahatlık yoktur!

**

Kemalizm, laikliğe aykırı!

Laiklik ne demek? Türkiye'nin ilelebet Selanik Dönmesi Sabetayist Yahudi Zümre tarafından kontrol edilip yönetilmesi için baskın çoğunluk Müslüman toplumun kamu gücü ile dininden, kimliğinden ve tarihinden uzaklaştırılıp Batı'nın gönüllü kölesi, paryası yapılma sürecinin adıdır!

1920 ve 1924 Anayasası’nda “Türkiye Cumhuriyeti'nin dini İslam'dır ve TBMM'nin asli vazifelerinden birisi de şeriat kanunlarını uygulamaktır” yazılı. 1928 Anayasasında bu iki madde kaldırılıp laiklik konuyor. “Cumhuriyetin kurucu ilkelerine dönelim” diyen Kemalcılar, "Evet" dönelim. Hodri meydan!

Laikliğin klişe tarifi nedir? "Din ile devlet işlerinin birbirinden ayrılması!" Madem öyle tağuti/inkarcı Kemalizm'in paganist öğreti ve ritüelleri devletin resmi ideolojisi/dini olarak anayasa ve yasalarla cebren tüm Müslüman toplumuna niye dayatılıyor? Kemalizm, laikliğe aykırı!

Milli Görüş Derin Devleti ile takiyeci Sabetayist Zümre Oligarşi arasındaki 54 yıldır süren iktidar savaşı son evresinde. Milli Görüş Derin Devleti, Zümre'nin kurduğu Kemalist statükoyu, Zümre de Milli Görüş Derin Devleti'nin kurduğu Yeniden Büyük Türkiye statükosunu aşamıyor. Her iki derin devlet yapılanması da ya herro ya merro noktasına gelmiş durumdalar. Dolayısıyla iki derin devlet içinde pansuman, palyatif mücadele dönemi artık bitti. Her iki devlette büyük inkılap ve devrim yaparak karşı tarafı tarihe gömmek niyeti ve çabasında. Tek yol darbe!

Fahrettin Altun'un Afet İletişim Sempozyumu'nda yaptığı konuşma Pelikan medyasını A Haber sansürledi! İsrail'in, “ Erdoğan’ı devirmek mümkün değil ama Fahrettin Altun ve ekibi derhal durdurulmalı” dediği Fahrettin Altun'a A Haber'in tavrı İsrail'le parelel! Bu elbette tesadüf değil! Pelikan Örgütü, İsrail ve takiyeci Sabetayist Zümre'nin FETÖ sonrası devlet ve hükümet içinde örgütlediği Yeni Paralel Devlet yapılanmasıdır!

**

İsrail, Kasım Süleymani'nin yaşamasını niye istemiş olabilir?

İsrail, Hizbullah ile arasındaki sorunları çözmek için diplomatik anlaşmayı tercih ettiklerini açıkladı. Peki, aynı terör örgütü İsrail, niye aynı tutumu Hamas için sergilemiyor? Hizbullah ile Hamas'a niye farklı tarife? Çünkü Hamas Sünni, Hizbullah Şii...

Eski ABD Başkanı Trump, Kasım Süleymani suikasti öncesinde İsrail ile ortak bir operasyon konusunda anlaştıklarını, ancak Netanyahu'nun operasyona 2 gün kala vazgeçtiğini söyledi. İsrail, Kasım Süleymani'nin yaşamasını niye istemiş olabilir? Dostlar mı yoksa?

İsrail-ABD-İran arasındaki tarihsel kadim işbirliğinin bir İran Cumhurbaşkanı tarafından da kabul edildi. İran eski CB Hatemi, 2019’da yayımlanan hatıralarında ABD’nin Irak işgali ile ilgili açıklamalar da bulunarak; “Biz olmasaydık ne ABD, ne İngiltere Irak'ı işgal edebilirdi, biz yolu açmasaydık oraya giremezlerdi” diyerek İran’ın ihanetini itiraf etmiş.

7 Ekim'de başlayan İsrail-Hamas savaşında İslâm dünyasının daha önceden hiç fark edilemeyen, kimsenin de dikkatini çekmediği bir yeteneği keşfedildi! İslam dünyası sayı sayma hususunda oldukça başarılı! Gazze'de ölü sayısı 27 bin 365 oldu!.. 119 gündür her gün şehit olan Gazzelilerin sayısını haber yapıyor ! Çok büyük bir kabiliyet doğrusu!

İslam ülkeleri ile Müslüman topluluklarının perişan, sünepe ve pespaye hâlini anlatan güzel örneklerden birisi. 2020'de Rusya lideri Putin, İsrail'de düzenlenen bir etkinlikte terörist Netanyahu'nun elini sıkmamış! Müslümanlar bununla kendini avutuyor.

ABD'de 14 eyalet valisi, Teksas Valisi G. Abbott ile ortak basın toplantısı yaparak Başkan Biden'a karşı olduklarını açıkladılar. Erbakan: "ABD ve SSCB'yi karton gibi yırtacağız!" SSCB, Afganistan'da, ABD'de Irak işgalinden sonra karton gibi yırtılıyor.

**

Atatürkçülük, Kemalizm ve laiklik adına 40 yıl Erbakan ve Milli Görüş'e en şiddetli ve öfkeli düşmanlığı yapan nerede bir takiyeci Sabetayist Zümre medya ve akademiyası silahşörü var ise hepsi oğul Fatih Erbakan'a sevdalanmış! Fatih'te cevher bulmuşlar!

Fatih Portakal’dan sonra İsmail Saymaz YRP’ye sahip çıkarak: “Yeniden Refah Partisi’ne önce FETÖ’cü suçlaması yapıldı. Şimdi de İmamoğlu’ndan 25-30 milyon dolar aldıkları iftirası atılıyor. Hele Yeniden Refah, adaylarını açıklasın, siz o zaman görün. Adnan Hoca’dan girip PKK’dan çıkacaklar.” paylaşımı yapmış...

**

Mahmut Esat Coşan... Tağuti, inkarcı, paganist Kemalist vesayet rejiminin türettiği dini örgütler içinde radikal Erbakan ve Milli Görüş düşmanlığı yapan cemaat lideri idi. 1980 darbesinden sonra Milli Görüş'ü temsil eden kaçak bir parti kurmak için çok mücadele etti, olmadı.

Erbakan'ın arsasında gecekondu yaparak emek hırsızlığı yapmaya kalktı. Milli Gazete'ye karşı İslam dergisini, AGD-MGV'ye karşı Hak -Yol Vakfını kurdu. Daha sonra çıkardığı bir kasette Erbakan'a akıl almaz iftira ve hakaretlerde bulundu. Kaseti tüm Türkiye'de bilinçli, organize yaygın şekilde dağıtıldı.

28 Şubat sürecinde darbenin siyasi ayağı Mesut Yılmaz'ın ANAP'ını destekledi. Hakkında soruşturma açılınca soluğu Avustralya'da aldı. Erbakan'ı Mercedes'e binmekle suçlayan Esad Coşan, bindiği Mercedes marka araç ile yaptığı trafik kazasında öldü!

**

Siyasi hayatında bir parti lideri, takiyeci Sabetayist Zümre Oligarşi'ye hizmet etmedi ise siyasetten çekilse dahi yaşadığı müddetçe hatta öldükten sonra bile Yahudi illüzyoncu medya ve akademiyası tarafından ısrarlı itibar suikastlerine uğramaya devam eder. Örnek: Kemal Kılıçdaroğlu!
Cumhuriyet yazarı Erdal Atabek, "Helalleşme gizli suçluluk itirafı" diyerek Kemal Kılıçdaroğlu'na kırmızı görmüş boğa gibi saldırmış. Kılıçdaroğlu'nun Selanik Dönmesi Sabetayist Yahudilerin CHP'ye yüklediği fabrika ayarlarını terk ettiğini millet değil, ama Yahudi çok iyi anladı!

**

PKK, YPG/PYD'ye 40 yıldır güzellemeler yapan.. Ele başları ile röportajlar yapıp sayda sayfa gazetelerinde yayınlayan.. Mitinglerde APO ile Atatürk posterlerini yanyana taşıyan.. HDP/DEM ile tencere kapak misali bütünleşen Kemalcılar HÜDA-PAR'a çemkiriyor. Niye? Terörist diye!
PKK terör örgütü elebaşları ile röportaja yaparak günlerce yayınlayan, HDP/DEM ile yıllardır aşna fişna olan, mitinglerde APO posterleri ile Atatürk posterlerini yanyana taşıyan takiyeci Sabetayist Zümre Oligarşi, Hamas ile görüşen HÜDA-PAR'a çemkiriyor.

**

Elon Musk uyuşturucu kullanıyormuş! ABD Siyonist medyasının iddiası bu. Dünyanın en büyük pedofili ve çocuk kaçakçılığı suç örgütünü Jeffrey Epstein üzerinden tasarlayıp yöneten şeytanın ordusu Siyonizm, uyuşturucu kullanıyor diye Elon Musk'a saldırıyor! Musk'ın suçu bu mu?

Bir kişi eğer Siyonizm işbirlikçisi ve Yahudi hizmetkârı ise dünyada bilinen ne kadar pislik ve iğrençlik varsa hepsine bulaşsa da temiz kalır! Örnek; Jeffrey Epstein müşteri listesinde adı geçenlere ne oldu? Bunun tersi söz konusu ise kişiye her türlü iftira atılır! Elon Musk!

**

Pavyoncu züppeler ile Dilberci dikizciler, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi hedef almışlar. Bu gayet doğal değil mi? Ne yani pavyoncular ile Dilberciler, Bahçeli'ye sahip çıkacak değil ya.. Herkes cinsine, cibiliyetine ve tiynetine uygun olanı seçer, sever ve destekler. Mesele budur.

O.G.

05 Şub 2024 - 18:25 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?
Tüm anketler