MERAK UYANDIRAN BİR YASAK

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıkar:

  • Kandil mesajı
  • Merak uyandıran bir yasak
  • Şeytanın Dini Masonluk kitabını okumanın tam zamanı
  • Habertürk Ali Yerlikaya'nın haber bülteni gibi
  • Allah'ı sevmek nasıl olur?

**

Mübarek regaib kandili ve üç aylar Müslümanların şuurlanmasına, ümmetin sorumluluklarını idrak ederek kendine gelmesine vesile olsun ve bütün insanlığa hayırlar getirsin.

**

Merak uyandıran bir yasak

Pençe Harekat Bölgesinin 12 askerimizi şehit verdiğimiz alanını gösteren görüntüler bir ihmal veya ihanet olduğunu anlatıyordu. Görüntüleri kayda alan askerlerimizin korunaksız bir biçimde adeta saldırıya davetiye çıkarırcasına kendi hallerine bırakıldığı, hiçbir teknolojik destek sağlanmadığı ortaya çıkan görüntülerden anlaşılıyordu. O görüntüleri haftalar geçmesine rağmen yalanlamayan MSB bugün bir karar alarak artık harekat bölgelerinde kameralı tablet ve telefon kullanımını yasakladı. Bu şüphe uyandıran kararı Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, şöyle değerlendirdi:

Milli Savunma Bakanlığı, operasyon ve harekat bölgelerinde akıllı ve kameralı telefon kullanımının yasaklandığını duyurdu. Bir yerde yasak ve sansür varsa orada bilinmesi istenmeyen durumlar vardır. Bu yasak oldukça şüphe çekicidir. Saklanmak istenen, bilinmesinden rahatsız olunan durum ne ola ki diye merak uyandıran bir yasak. TC'yi kuran takiyeci Zümre ülkeyi baskı, karartma ve yasaklarla yönetti. Müslümanlar için bir açık cezaevine dönderdiği Türkiye 12 Eylül 1980 sonrasında özgürlük ortamına yelken açtı. Bu yüzden de Zümre medya ve akademiyası 12 Eylül yönetimini şeytanlaştırdı. Bu gidişle Zümre'nin ülkeyi 12 Eylül 1980 öncesi Eski Türkiye'ye döndürmeyi hedeflediği anlaşılıyor.

**

Şeytanın Dini Masonluk kitabını okumanın tam zamanı

Harun Yahya'nın Şeytanın Dini Masonluk kitabını okumanın tam zamanı. Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri anlamak için.

**

Habertürk Ali Yerlikaya'nın haber bülteni gibi

Habertürk Ali Yerlikaya'nın haber bülteni gibi. Her sabah attığı her tweetini son dakika haberi diye sunuyor!

**

Allah'ı sevmek nasıl olur?

Allah'ı sevmek nasıl olur? Varlığı hakkında hiçbir şey bilinmeyen, hiçbir şeye benzetilemeyen, şekli şemaili, vücudu olmayan, tasavvur edilemeyen, güzelliği hakkında hiçbir fikir sahibi olunamayan, akla hayale getirilemeyen bir heyula varlığı insan nasıl sevebilir? Oysa Kur'an ve Sünnet Allah hakkında böyle şeyler demiyor. Hadiste Allah Ademi (insanı) kendi şeklinde yarattı buyruluyor. Kur'an'da Allah biz insanı en güzel surette (ahseni takvim) yarattık buyuruyor. En güzel suretten daha güzel suret olur mu? Bu en güzel suret Allah'ın da suretidir. Esma-ül hüsnada Allah tamamen insan halleriyle ve kemal sıfatları kıvamında nitelenmektedir. Kur'an ahlakı Allah ahlakıdır. Aynı zamanda Hz. Muhammed (SAS)'in de ahlakıdır. Hadiste EY ALLAH'IN KULLARI ALLAH'IN AHLAKIYLA AHLAKLANIN BUYRULMUŞTUR. Tevrat ve İncil de Allah'ı insan şeklinde anlatır. Felsefeciler, kelamcılar Allah'ı adeta hâşâ yok diye anlatırlar.

İnsan Allah'ın kuludur. İnsanın kulu/kölesi de insandır. Masela hayvan insanın kulu/kölesi olmaz, malı olur. Kur'an Allah insanların Kralıdır (Melikinnas) buyurur. İnsana ancak insan kral olur. İnsan hayvana çoban olur. Hayvanların kralı da hayvandır, mesela aslan. Allah geldiğinde melekler saf saftır (Fecr Suresi-22). Yani Padişah meleklerden askerlerinin tören kıtasını ziyaret etmektedir. Cennet halkı Allah'ı görecektir. Allah görülmez değildir. Zaman ve mekândan münezzeh değildir. Evet, zamanı ve mekânı Allah yaratmıştır ve Kendisi zaman ve mekânda yer almıştır. Makamı Arş'tır. Allah insanı dost, arkadaş, yoldaş edinmiştir. Allah insanı eşref-i mahluk olarak yaratmış ve Kendisine olabildiğince yaklaştırmış ve muhatap almıştır. Allah insanı sever, Kendine yakın eder, nimetlendirir, mükâfatlandırır.. Kimine de kızar, öfkelenir, gazap eder, cezalandırır. Allah insandan beri değil, uzak değil, insanla birliktedir, iç içedir. İnsanlardan kimi dostu kimi düşmanıdır. Allah'ı akıldan, idraktan, düşünceden, havsaladan, hayalden uzaklaştırmak O'nu inkâra götürür hafazanallah.

O.G.

# PELİKAN KABİNESİ İLE İLİŞKİLİ:

11 Oca 2024 - 16:42 - Manşetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?