Tam 2 hafta sonra cihatçı örgütlerin Filistin'e İsraile karşı savaşmak için geldiklerini İsrailli Haaretz yazdı

Yazarlarımızdan Mesud Akgül'ün yorumu..

Zeki GEÇKİL hocamız, 30 Ekim'de, " Hamas bir kaç hafta daha dayanabilir ise küresel cihatçı örgütler imdadına yetişir" diye yazmıştı. Tam 2 hafta sonra cihatçı örgütlerin Filistin'e İsraile karşı savaşmak için geldiklerini İsrailli Haaretz yazdı.

**

" İsrail, acilen kalıcı ateşkese razı olmaz ise Türkiye/TSK, İsrail ordusu ile savaşmaya hazırdır...” İsrail'i Gazze'de insanlık suçu işlemesinin önüne geçecek tek şey işte bu ilan olacaktır. Türkiye'nin bunu yapacak gücü var ama bunu söyleyecek imanlı bir devlet adamı yok!

Tağutî, inkarcı paganist Kemalist eğitim sistemi ile Müslümanlar 4 nesildir; inancından, tarihinden, kimliğinden, özünden uzaklaştırılıp mankurtlaştırıldı, köleleştirildi ve pelteye dönüştürüldü. İsrail'in Gazze'deki en büyük silahı işte bu Müslüman olmayan Müslüman toplumdur.

Erbakan: "Siyonist Haçlı Batı hak'tan, hukuktan, adaletten, barıştan anlamaz. Yalnızca güçten anlar. Gücün varsa siner yoksa seni ezip sömürür." AK Parti iktidarı 40 gündür sadece konuşuyor, bol bol hamaset yapıyor. Bağırıyor, çağırıyor... Sonuç ne peki? İsrail'in tındığı bile yok!

31 bin ton bomba... Japonya atılan Atom bombasının 2 katı. 12 bin ölü... 5 bini çocuk... 25 bin kayıp... 40 bin konut yıkıldı, 220 bin kullanılamaz halde. Zulüm, vahşet, ölüm devam ediyor. İslam dünyası ve Türkiye kınamaya devam ediyor. Çok ama çok iyi kınıyoruz Allah için!

İsrail'in Gazze'de işlediği insanlık suçları, vahşi bombardımanı, katliam ve Aparthaid rejimi uygulamaları bugün 40'ıncı gününde... İsrail zulmüne devam ediyor. 40 gündür hamaset ve söylev dışında dişe dokunur bir icraat yapmayan Cumhur İttifakı da belli ki yalnızca konuşacak!

Sayın CB Erdoğan... İsrail'in zulmünü anlatma, biliyoruz. İsrail'in vahşetine karşı Batılı ülkeler sınıfta kalmış deme, biliyoruz. İslam ülkeleri zulme tepkisiz diye söyleme, biliyoruz.Sen bu millete, İslam dünyasına ve insanlığa ne yapacağını, ne yapmak istediğini söyle, anlat!

Gazze'de bebekler küvözden çıktı. Küvözden çıkan sadece bebekler mi? İslam ümmetinin küvözde yaşayan sadece bebekleri değil; imanı, inancı, kulluğu, takvası, ahlakı, şuuru... Kısacası her şeyi küvözde yaşıyordu. Şimdi artık o küvözde kalmadı.

Artık nefes almak da yok!

Türkiye'deki İsrail takiyeci Sabetayist Zümre Kemalistler, biz Müslüman devlet ve toplumlara sesleniyorlar bu mecrada. Ne diyorlar? "Edebiyat yapmayın. Bırakın klavye delikanlılığını da Gazze'ye gidin!" Haksızlar mı? Devlet olarak Türkiye, millet olarak biz Gazze'ye gittik mi?

Bombalar altında annesini, babasını, kardeşini, tüm ailesini, geleceğini ve hayallerini kaybetmiş, yüzü gözü kan revan içinde çaresiz, sahipsiz, yardım çığlığı atan tek başına kalmış bir çocuğun yardım çığlığından başka insanın ölmüş vicdanını daha ne harekete geçirebilir ki? Ama harekete geçmiyor leş gibi vicdanlar...

Medine'de başörtülü bir Müslüman kadına saldırdığı için Yahudilere savaş ilan eden Hz. Muhammed (sav)’in ümmeti miyiz gerçekten? Yoksa her şeyimiz hava ve gaz mı? 40 gündür Filistin'de Müslümanlar katliama uğrarken, film izler gibi izleyen Hz. Muhammed (sav)’in ümmeti olabilir mi?İsrail'in en büyük gücü silahı, füzesi, topu, tankı, bombası mı? Hayır... İsrail'in en büyük silahı ve gücü izzetsiz, onursuz, haysiyetsiz ve şerefsiz bir köle/parya olarak yaşamayı; izzetli, haysiyetli, onurlu ve şerefli bir ölüme tercih eden Müslüman olmayan Müslüman toplumlar!

Hz. Muhammed (sav): “Bir kötülük gördüğünüz zaman elinizle, gücünüz yetmezse dilinizle, ona da gücünüz yetmezse kalben buğz ediniz. Bu da imanın en zayıf noktasıdır.” Buyuruyor. (Müslim, İman 78; Tirmizi, Fiten 11) 40 gündür İsrail vahşetine karşı üç maymunu oynayan ilahiyat , tarikat ve Cemaatler'de iman var mı?

Üstad Bediüzzaman hazretleri: "Zulme rıza zulümdür; taraftar olsa zalim olur” Meyletse, "Zulmedenlere en küçük bir meyil göstermeyin, yoksa Cehennem ateşi size de dokunur" (Hûd Sûresi: 113) ayetine mazhar olur. Zalimler için yaşasın cehennem!

Yüce Rabbim... Şefkati, merhameti, lütfu, kerem ve ihsanı sonsuz Rabbim... Ya gönder Hz. Ömer'ini, Tarık Bin Ziyad'ını, Selahaddin Eyyubi'ni, Fatih Sultan Mehmet'ini, Yavuz Sultan Selim'ini, 2. Abdülhamid'ini, Erbakan'ını ya da böyle izzetsiz, şerefsiz ve haysiyetsiz yaşatma bizi...

**

Ebu Ubeyde'nin kimliğini tartışma konusu yapan yelloz, şıllık, kevaşe... Ne yapacaksın? Aşık mı oldun? Nikah mı kıyacaksın? Neyi merak ediyorsun? Sen önce Ebu Ubeyde'nin kimliğini bırak da Türkiye'de Müslüman Türk kimliği ile yaşayan takiyeci Sabetayist Yahudi kimliğini söyle.

1923 Lozan'da Mübadele ile ülkeden kovulan 2,5 milyon Rum'un yerine ataları İspanya'dan sürgün edilen ve Balkanlara yerleşmiş Yahudiler olan, İzmirli Kabalist Haham Sabetay Sevi'nin dinine inanmış 350 bin Selanik Dönmesi Sabetayist Yahudi takiye yaparak Müslüman Türk kimliği ile ülkemize yerleştirildi.

Tehcir ile kovulan Ermenilerin, Mübadele ile sürülen Rumların tüm gayrimenkullerine bunlar bedavadan kondu. Osmanlı hazinesi ve saraylarını, değerli mücevheratı, çok kıymetli vakıf mallarını bunlar yağmaladı. Tekalif-i Milliye ile milletin tüm mal varlığına harami gibi kondular.

Karun kadar zenginleşince ülkenin sermayesini, medyasını, siyasetini, kültür ve sanat hayatını, bürokrasini ele geçirdiler. 100 yılda inkarcı paganist Kemalist eğitim sistemi ile Müslümanları köleleştirdiler. Sayıları 3 milyonu bulan Sabetayist Zümre'nin gerçek kimlikleri yani Selanik Dönmesi Sabetayist Yahudi olduklarına dair öz dinleri ve kimlikleri kamuoyuna deşifre edilmedikçe, bu ihanet şebekesi ve İsrail'in öz çocukları aramızda Müslüman Türk kimliği ile dolaşmaya devam ettikçe bu devlet ve millete huzur, barış ve özgürlük yoktur.

**

Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, doktora çalışması için İngiliz Ulusal Arşivleri'nde 10 yıllık araştırması sonucunda, "Büyük Güçler, Türkiye ve Kıbrıs Meselesi (1967-1975)" adlı yazdığı kitapta şu gerçeği İngiliz Dışişleri Bakanlığı kripto yazışmalarında açıkça ortaya koydu. İngiliz arşivlerinde şöyle deniyor: "Harekatın asıl aktörü Erbakan'dır!"

15 Kas 2023 - 16:47 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.