BÜTÜN BUNLAR NASIL OLDU, KİM YAPTI?

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Cuma mesajı
  • Bütün bunlar nasıl oldu, kim yaptı?
  • Hak ile batılı ayırt edemeyenlerin sahip oldukları bilgi külliyatı zihinde faydasız yüktür
  • Yahudiler boşuna mesih beklemesin o geldi ve gitti
  • Ehlisünnet'e kendiliğinden mi saldırıyor sanıyorsunuz?
  • İlahiyatçılara Kur'an yeter dedirtiyor
  • İslam'a ve Müslümanlara musallat edilen şu devşirme ilahiyatçılar şunu deseler ya..

***

Bugün mübarek Cuma. Hak-batıl mücadelesi küresel boyutlarıyla Türkiye merkezli siyasi, askeri, teknolojik, ekonomik, dini, sosyal, kültürel ve her alanda şiddetlenerek devam etmektedir. Bu, Mehdiyet hareketi olan Millî Görüş ile Deccal Siyonizm'in dünya hâkimiyeti mücadelesidir. Millî Görüş galip gelecek, Yeniden Büyük Türkiye liderliğinde Yeni Bir Dünya ve Adil Düzen kurulacak. Allah vaadettiği Nurunu Tamamlayacaktır.

***

Bütün bunlar nasıl oldu, kim yaptı?

Tevrat'ta ve İncil'de son peygamber Hz. Muhammed'in geleceği müjdelenmişti. Ehli kitap bunu bekliyordu ama her biri kendilerinden birinin çıkacağını umuyordu. Beklemekte oldukları son peygamber olduğunu açıklayınca Hz. Muhammed'e itiraz edip kabullenmediler. Bu inkârları 14 asırdır devam ediyor. Bunun gibi de Hz .Peygamber (S.A.S.)'in birçok hadisinde müjdelediği Mehdi de 14 asırdır beklenmektedir. Hz. Muhammed'e inanmak, itaat etmek istemeyen ehli kitap gibi Mehdi çıktığında da zamane din uleması ve Müslümanlar onu kabul etmeyeceklerdir. Bu durum da ilgili hadislerde ifade buyurulmaktadır. Mehdi çıktığında onu haktan uzaklaşmış anlayışlarına, paradigmalarına uygun görmediklerinden kabullenemeyeceklerdir. Erbakan beklenen Mehdi'ydi ve bu durum böyle gerçekleşti. Deccal Siyonizm'in art arda iki dünya savaşı çıkararak 1945 Yalta Konferansında kurduğu küresel düzen yıkıldı. Artık yok. SSCB artık yok. Ondan sonra tek süper güç ABD liderliğinde kurulan Yeni Dünya Düzeni yok. Hiçbir birikimi olmadan kısa sürede üstün teknoloji ülkesi olan Türkiye artık küresel güç. Bütün bunlar nasıl oldu, kim yaptı? Zamane din ulemasının ilgi alanında değil. Kimi hala Mehdi beklerken kimi Mehdi diye biri gelmeyecek diye kökten inkâr ediyor. İşte bu Allah'ın sünnetidir, hiç değişmiyor.

"Muazzam sonuçları olan olaylar başlangıcında fark edilemez."
-ERBAKAN-

Hz. Muhammed yol arkadaşıyla birlikte Mekke'den Medine'ye yalnız ve garip şekilde hicret ederken bunun nice ordular, devletler, imparatorluklar, medeniyetler kurulmasına çekirdek olacak İslam devletine yolculuk olduğu o gün tahmin ve tasavvur edilemezdi. Aynen böyle de bir çiçekle yaz gelmez diyenlere her bahar bir çiçekle başlar diyerek Konya'dan tek başına Millî Görüş hareketini başlatan Erbakan'ın Yeniden Büyük Türkiye liderliğinde Yeni Bir Dünya ve Adil Düzen kuracağız demesi ne kadar inanılması güç, tasavvuru imkânsız bir iddia olarak görülüyordu. Erbakan siyasete atılmadan önce Yüksek Askeri Akademide ders verirken ordu bünyesinde Millî Görüş derin devletini oluşturmuştu. Dünya Siyonizm'inin hegemonik gücü ABD'nin ilk hamlesi 12 Mart Muhtırası sürecini onunla bertaraf edip tersine çevirdi. Sonra art arda gelen 12 Eylül ve 28 Şubat hamlelerini de onunla bertaraf edip lehine çevirdi. TC'yi kuran Siyonist Haçlı Batı destekli takiyeci Zümre'yi onunla yönetimden uzaklaştırdı. 1 Mart işgal planını ve 15 Temmuz saldırısını da o güç bertaraf etti. Erbakan örgütlediği Cihatçı Gruplarla SSCB'yi Afganistan'da, ABD ve müttefiklerini Irak'ta mağlup ederek Deccal Siyonizm'in kurduğu küresel Yalta Düzenini yıktı. Hiçbir birikimi, altyapısı olmadan Türkiye'yi dünyanın sahip olmadığı üstün savunma teknolojisi ile küresel güç yaptı. Zamane İslam ulemasının bu olup bitenlere dair ne bir bilgisi ne alakası var. O yüzden kimi Mehdi bekliyor kimi de Mehdi diye biri gelmeyecek diye inkâr ediyor.

Son peygamberin zuhurunu bekleyen ehli kitap ulemasının peygamberliğini açıklayan Hz. Muhammed'e tavrı ne idiyse Mehdi bekleyen zamane İslam ulemasının da Erbakan'a tavrı öyle oldu. Erbakan ve Millî Görüş'e karşı kurulu tağuti düzenin partilerini ve liderlerini desteklediler. Mehdiliğin peygamberlik gibi açıklanıp ilan edilecek bir görev olmadığı hadislerde ifade buyurulmaktadır. Ancak yeryüzüne hakim Deccal Siyonizm'e karşı çıkan ve İslam'ın dünya hakimiyetini vaad eden Erbakan'a bigane kalmak, karşı çıkmak imanla bağdaşmazdı. "Bir insan ya Millî Görüş'ün ya da Yahudi'nin askeridir. Bunun ortası yok" diyen Erbakan ya Mehdi ya da -hâşâ- bir yalancı olmalıydı. Bunun da ortası yok. Bu çağın insanları ahirette Erbakan'a karşı tutumlarıyla yargılanıp hüküm giyeceklerdir.

***

Hak ile batılı ayırt edemeyenlerin sahip oldukları bilgi külliyatı zihinde faydasız yüktür

Ayetleri, hadisleri ezberlemekle başkalarının açıklamalarını, yorumlarını öğrenmekle her zaman alim olunmaz. Olayları, gelişmeleri, durumları ayet ve hadislerle açıklayabilenlere ancak alim denilebilir. Bir büyük muktesebata sahip oldukları halde Hz. Muhammed'in peygamberliğini idrak edip tasdik etmeyen ehli kitap ulemasına Yüce Allah Kur'an'da kitap yüklü merkepler dedi. Hak ile batılı ayırt edemeyenlerin sahip oldukları bilgi külliyatı zihinde faydasız yüktür.

***

Yahudiler boşuna mesih beklemesin o geldi ve gitti

Yahudiler mesih bekliyor. Gelse hepsi inanıp itaat eder mi? Etmez! Nitekim bekledikleri mesih geldi. Çok azı inanıp tabi oldu. O Sabetay Sevi idi. Mesihliğini ilan edip Osmanlı'ya isyan etti. Tutuklandı. Yalandan Müslüman oldu ve bırakıldı. Selanik'te tarikatını kurdu. Onun müritleri İttihat ve Terakki Partisini kurup Osmanlı Devletini yıktı ve TC'yi kurdu. Bugünkü İsrail ve Siyonizm'in küresel hâkimiyeti ona borçlu. O Osmanlı'yı hedef gösterdi. Onun müritleri yıktı. Osmanlı yıkılmasaydı ne TC olurdu, ne İsrail olurdu ne de Siyonizm'in küresel hâkimiyeti. Yahudiler boşuna mesih beklemesin o geldi ve gitti.

***

Ehlisünnet'e kendiliğinden mi saldırıyor sanıyorsunuz?

Bu kadar sapık ilahiyatçı aynı söylemle İslam demek olan Ehlisünnet'e kendiliğinden mi saldırıyor sanıyorsunuz? Bunları konumlandıran, besleyen, organize eden kim? Elbetteki TC'nin kurucusu takiyeci Zümre'dir. Zümre Oligarşisi hilafeti kaldırdı. İslam'ı siyasi, ekonomik, sosyal hayattan dışlayıp paganist Kemalcı resmi ideolojiyi ikame etti. İslam'ı kamusal alanda yasakladı. Şimdi de bu devşirme ilahiyatçı sürüsünü musallat edip Müslümanları ibadetsizleştirerek İslam'ı bireysel hayattan da dışlamak istiyor. Zira hadisler reddedilip Kur'an bize yeter denildiğinde hiçbir ibadet yapılamaz. Bütün ibadetlerin yapılış şekli, pratiği hadis ve sünnetle mümkün olmuştur.

***

İlahiyatçılara Kur'an yeter dedirtiyor

TC'yi kuran Zümre ezanı Türkçe okuttu tutmadı. İlahiyatçılara Kur'an yeter dedirtiyor. Kur'an'da ezan yok. Tümden kaldıracak!

***

İslam'a ve Müslümanlara musallat edilen şu devşirme ilahiyatçılar şunu deseler ya..

İslam'a ve Müslümanlara musallat edilen şu devşirme ilahiyatçılar şunu deseler ya.. Asırlar öncesi şartlar ve ihtiyaçlar için yapılmış olan içtihatlar günümüze cevap vermediğinden İslam siyasi ve ekonomik hayattan dışlanmış durumda. Yeni içtihatlar yaparak İslam'ı hayatın bütün alanlarına hâkim kılalım. Böyle bir dertleri var mı zındıkların? Onlar Kemalcı tağuti vesayet rejiminden ve paganist ritüellerinin devlet gücüyle bütün topluma dayatılmasından asla rahatsız değiller. Bu fâsıklar Müslümanların ibadetlerini hedef alıp İslam'ı kişisel hayattan da dışlamak amacındalar.

29 Eyl 2023 - 18:34 - Manşetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

04

Nurullah Alphan İnan - Ne mutlu Müslümanım diyene.Ne Mutlu Türküm diyene.Ne mutlu Müslüman Türküm diyene.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Şubat 21:38
03

Alphan İnan - Erbakan hoca ,Şanlı Türk Milleti'nin medarı iftiharıdır.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 21 Ekim 23:38
02

Alphan İnan - Muhterem Erbakan hoca,türk ve islam aleminin medarı iftiharıdır.Adı yaşatılmalıdır.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 03 Ekim 22:14
01

Nurullah Alphan İnan - Yaşasın Büyük Türkiye.Yaşasın şanlı Müslüman Türk Millet.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 01 Ekim 00:52


Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?