Yıllardır fakirlik, yoksulluk, işsizlik ve geçim sıkıntısı diye gökkubbeyi iktidarın başına indiren illüzyoncu medya ve akademiyadan 4 aydır hiç ses çıkmıyor!

Yazarlarımızdan Mesud Akgül'ün yorumu..

Küresel Siyonist sermayenin mutemet iki kapıcısı Mehmet Şimşek ve Hafize Gaye Erkan ne yapıp edip KKM hesabındaki 120 milyar dolar parayı küresel Siyonist sermayeye haraç, takiyeci Sabetayist Zümre Oligarşiye de rant olarak aktarmak için yoğun şekilde çözüm bulmaya çalışıyorlar.

Pelikan Kabinesi’nin ekonomi yönetimi geniş toplum kesimlerini ilgilendiren KKM uygulamasından rahatsız olduğunu deklere etmesine rağmen hızlı bir çözüm bulamıyor. Şimdilik düşündüğü bu mevduatı TL'ye çevirip enflasyonla eritebilmek!

Yüksek enflasyonu çözecek, hayat pahalılığına son verecek, ekonomiyi uçuracak diye süper kahraman ilan edilen Mehmet Şimşek ve CFR üyesi Hafize Gaye Erkan yönetiminde Merkez Bankası yıl sonu enflasyon rakamını %67,22 açıkladı. Yıllardır fakirlik, yoksulluk, işsizlik ve geçim sıkıntısı diye gökkubbeyi iktidarın başına indiren illüzyoncu medya ve akademiyadan 4 aydır hiç ses çıkmıyor!

Takiyeci Sabetayist Zümre illüzyoncu medya ve akademiyası ekonomiyi gündeminden çıkarınca toplumda da ekonomik kriz bitti. Şimdi herkes hayatından memnun. Medya gündeme getirmeyince halk açlığını bile hissetmiyor!

CB Erdoğan, "Ekonomideki oyunu bozacağız" dedi... Okuyunca güldüm. Küresel Siyonist sermayenin iki şövalyesi Mehmet Şimşek ve Hafize Gaye Erkan ile mi ekonomideki oyunu bozacak Sayın Erdoğan! Siyonizm'in sömürü kaynağı yüksek faiz politikası ile mi oyunlar bozulacak? Sayın Erdoğan, eskiden "Milleti aptal yerine koymayın" diye karşı mahalleye sallardı. Şimdi kendisi halkı saftirik yerine koyuyor.

Takiyeci Sabetayist Zümre emrindeki Pelikan Kabinesi'nin halk, vatandaş, toplum, devlet, ülke diye bir derdi ve tasası yok. Çünkü Zümre illüzyoncu medya ve akademiyası emrine amade, gerekeni yapıyor. Pelikan Kabinesi'nin tek gayesi ülke kaynaklarını küresel Siyonist sermayeye haraç, takiyeci Sabetayist Zümre'ye cukka olarak aktarmak. Bu yüzden halkın bu kabineden sorunlarına çözüm umması boş bir hayal!

CB Erdoğan ve AK Parti, Siyonizm'in soygun/vurgun aracı yüksek faiz politikası ile halkı söğüşleyip Yahudi para baronlarına cukka olarak aktaran Mehmet Şimşek ve Hafize Gaye Erkan'dan umudu kesmiş olacak ki ekonomik olarak Cuma namazı hutbesine umut bağlamış!

Emekliye zam düzenlemesi yılan hikayesine döndü. Ha bugün ha yarın ha Eylül'de ha Ekim'de derken Ocak'a sarkmış! Hande Fırat müjdeyi verdi! Ama bana öyle geliyor ki Ocak'ta da dağ fare doğuracak!

Her gün Kur'an'ın yakılması alçaklığına ve provokasyonuna ev sahipliği yapan İsveç'in NATO üyeliği ile ilgili TBMM'ndeki oylamada, "Evet" çıkarsa yazıklar olsun. Oylamada kim, "Evet" verirse, Kur'an'ı yakan alçaklar kadar alçaktır, Kur'an'ın deyimi ile, "Belhum Adal'dır."

CB Erdoğan, takiyeci Zümre medya ve akademiyasının kara propagandalarına daha fazla dayanamayıp Pelikan Kabinesi ile devleti ve iktidarı Selanik Dönmelerine teslim etti. Artık kimse Erdoğan'ı diktatör, sultan, tek adam, yolsuzluk, hırsızlık, Beşli Çete, yandaşlara peşkeş diye suçlamıyor. Ancak Kemal Kılıçdaroğlu, Zümre medya ve akademiyasına karşı dirayetli bir direniş sergileyerek CHP'yi Zümre'ye teslim etmiyor.

Eski iki emniyetçi Sabri Uzun ve Hanefi Avcı'ya yargı kararı ile ellerinden alınan tüm hak ve rütbeleri iade edildi. Bu haber bile tek başına iktidarın ve devletin CB Erdoğan tarafından takiyeci Sabetayist Zümre Oligarşi'ye teslim edildiğini kavramaya kâfidir.

G-20 Zirvesi'nde Türkiye'nin dışlandığı "Hindistan Ortadoğu Avrupa Ekonomi Koridoru" ile ilgili konuşan Hakan Fidan, "Bölgemizde Türkiye'nin dahil olmadığı enerji ve ulaşım koridorunun etkin olması mümkün değildir" diyerek; Kılıçdaroğlu'nun, "Erdoğan, G-20'de egemen güçlere boyun eğmiş, Türkiye'nin dışlanmasına göz yummuş" eleştirilerini doğruluyor. İçeride aslan, dışarıda kedi politikası.

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, "İttifakta yaşanan sıkıntıları görüyoruz. İttifak ittifak nereye kadar? AK Parti ve MHP ayrı ayrı seçime girsin" dedi. AK Parti böyle aklı başında, siyasi öngörüsü yüksek, 14 ve 28 Mayıs'ta MHP'nin desteği olmasa sandıkta nal toplayacağının farkında bile olmayan siyasi profilleri nereden bulup getiriyor, hayran olmamak mümkün değil!

***

Ama ne hikmet ise görevinden olmuyor!

Kamu kurumunda bir memuru 5816'dan yargılayıp görevinden uzaklaştırmak çok basit bir işlem takiyeci Sabetayist Zümre için. Ama Diyanette memur kadrosundaki imam Halil Konakçı pervasız, korkusuz ve emin biçimde mikrofonlara konuşuyor. Ama ne hikmet ise görevinden olmuyor! Sadece Kemalistlerin saldırıları ile hedef yapılıp Müslüman olmayan Müslüman topluma kakalanıyor hepsi bu!

Şeriatçı Halil Konakçı, gazeteci Faruk Ergin'in gündeme getirdiği CIA, FETÖ ve Mormonlar ile ilgili ilişki iddialarına yönelik cevap vermek yerine ne yaptı biliyor musunuz? Konuyla ilgili mahkeme kararı ile yayın yasağı getirtti! Bu ne demek peki? Faruk Ergin'in doğruyu söylediği gerçeğinin Halil Konakçı tarafından tasdiki demek! Ey saftirikler... Hala mı Halil Konakçı?

Din işportacısı Halil Konakçı, "Şeriat istemeyen kâfirdir" diyor. Peki, faiz şeriat kanununa göre haram mı değil mi? Şeriatın haram kıldığı faizin %8'den %25'e, önümüzdeki günlerde de %50'ye çıkarılması beklenilirken; bu konuda AK Parti'ye hiçbir eleştiride bulunmayan Halil Konakçı kendi ifadesi ile kâfir mi, değil mi?

Abdurrahman Dilipak, "Şeytana karşı uyanış" mitingi yapacağız dedi. Dikkat ediniz. Miting'i şeytan ve avanesi düzenliyor!

***

Politik arenada, "At pazarlığı" yapan iki siyasi figür var. Meral Akşener ve Fatih Erbakan. Meral Akşener'in pazarlık için atmadığı takla yok. Fatih Erbakan da ekran ekran dolaşıp, "AK Parti'yi İstanbul ve Ankara'da destekleriz ama birkaç Anadolu ilinin belediye başkanlığını isteriz" diyor. Oysa Fatih bey, daha bir kaç gün önce, "Kendi logomuz ve adaylarımız ile seçime gireceğiz” demedi mi? Allah aşkına böyle Milli Görüş olur mu? Kalitesizlik ile Milli Görüş bağdaşır mı?

***

Takiyeci Sabetayist Zümre Oligarşi'yi tanımak istiyor musunuz? Siyonist Haçlı Batılı bir ülkede deprem, sel, yangın vb. doğal afet olursa ya da bir terör eylemi yaşanırsa hepsi sosyal medya hesaplarından harekete geçip duyar kasarlar. Ancak benzeri felaketler bir İslam devleti ve toplumunda yaşanırsa kör, sağır ve dilsiz kesilip vurdumduymaz, umursamaz takılırlar.

***

Türkiye'de söz konusu Kemalizm ve laiklik olunca samimi tek kişi tanırım, oyuncu Nejat İşler! İşler öyle bir sağlam Atatürkçü ki ölümle burun buruna gelmesine rağmen çağdaşlık ve uygarlık sembolü alkolden asla vazgeçmiyor!

Pornografik stand-up yapan Hasan Can Kaya isimli Esfel-i Safilin'in programına katılan ve, "Eşim sizi izlememe izin vermediği için onu boşadım, programınıza geldim" diyen başörtülü bayan ile aynı programa katılan laik seküler bir açık bayan arasında ne fark var? İslam'ın şekil dini olmadığını bu toplum ne zaman idrak edecek? İslam suret değil, siret; kalıp değil kalp dinidir.

***

ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley, "ABD, Afganistan savaşını kaybetti" dedi. Türkiye'de yıllardır bu gerçeği ifade eden tek bir politikacı, gazeteci, yazar, aydın ve akademisyen bulamazsınız! Türkiye'deki illüzyoncu medya ve akademiya ABD'nin Irak ve Afganistan işgallerinde yenildiğini örtüp hayali senaryolar üreterek kamuoyuna başarılı gösteriyorlar.

O.G.

16 Eyl 2023 - 12:50 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?
Tüm anketler