BAKALIM ERDOĞAN FETÖ'YE YAPTIĞINI ZÜMRE'YE DE YAPABİLECEK Mİ?

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başlıklar:

  • Cuma mesajı
  • Bakalım Erdoğan FETÖ'ye yaptığını Zümre'ye de yapabilecek mi?
  • Özellikle eşler arasındaki sorunları bu ilke bitirir
  • Din ilimi iki türlü oluşur
  • Sapkın bir düşünce ve inanç olan reenkarnasyon ile tekrar dirilme arasındaki en temel fark şudur
  • Rivayetlerden anlaşıldığı üzere insan sayısı sonsuz değil

***

Bugün mübarek Cuma. Yeryüzünde hak-batıl mücadelesinin yaşandığı merkez Türkiye. Millî Görüş derin devleti Siyonizm ile her ülkede küresel boyutta galibane bir hâkimiyet mücadelesi yürütüyor. Müslümanlar topluca hayırlı olana destek olup şerli olana tepki vererek (marufu emir, münkeri nehiy farizasını ifa ederek) bu mücadeleye katılmak zorundadır. Bu farizayı ifa etmekle ancak Müslümanlar kölelikten kurtulup özgür ve bağımsız olabilirler. Allah'ın vaadi haktır, NURUNU TAMAMLAYACAKTIR. Bu nurdan mahrum kalıp karanlıkta kalmayalım.

***

Bakalım Erdoğan FETÖ'ye yaptığını Zümre'ye de yapabilecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ'ye "ne istediniz de vermedik" demişti. Şimdi de takiyeci Zümre ne istese veriyor. Kabineyi Pelikan kursun istedi, verdi. Meclis Başkanlığına Zümre'den birinin seçilmesini istedi, verdi. MİT'i istedi verdi. Merkez Bankasını istedi, verdi. Genelkurmay Başkanlığı ve komuta kademesini istedi, verdi. Zümre'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aldıklarının yanında FETÖ'nün aldıkları devede kulak bile değil. Bakalım Erdoğan FETÖ'ye yaptığını Zümre'ye de yapabilecek mi? Ne istediniz de vermedim diyebilecek mi?

***

Medya ve akademiya hırsızlık vaarr, yolsuzluk vaarr.. diye bağırıyordu

Önceki hükümet döneminde kaynaklar ülkenin kalkınması, toplumun refahı için kullanılıyordu. Medya ve akademiya hırsızlık vaarr, yolsuzluk vaarr.. diye bağırıyordu. Şimdi ülke kaynakları Zümre'nin cukasına gidiyor. Canı yanan vatandaşın ne bağıracak ne ağlayacak hali var. Ölü sessizliğine gömülmüş. Belki de ölümünü bekliyor.

Takiyeci Zümre ekonomi medya ve akademiyası rakam cambazlığıyla ekonomiyi artık hep iyi gösteriyor, vatandaşın canı çıksa da.

***

Özellikle eşler arasındaki sorunları bu ilke bitirir

"Millî Görüş başkasının saadeti için çalışmak demektir."
- ERBAKAN-

Özellikle eşler arasındaki sorunları bu ilke bitirir. Eşinin rahatını, huzurunu, mutluluğunu kendinden önce ve daha çok düşünen iki eşin arasına asla kırılma, alınma, sitem girmez. Birbiriyle didişmek yerine fedakârlıkta yarışırlar.

***

Din ilimi iki türlü oluşur

Din ilimi iki türlü oluşur. 1. Ayet ve hadisler açıklanıp yorumlanarak 2. Rabbani alimlerin keşif yoluyla edindikleri bilginin Kur'an ve hadis ile doğrulanması yoluyla.

***

Sapkın bir düşünce ve inanç olan reenkarnasyon ile tekrar dirilme arasındaki en temel fark şudur

"Kıyamet alametlerindendir: Cariye efendisini doğuracaktır" (Buhari, 2396. hadis) Bu hadisin anlaşılır bir açıklaması yapılamıyor. Zira bu hadis ölmüş olanların dünyaya yeni bir rolle dönüşü ile ilgilidir. Bir önceki hayatında kişinin cariyesi rolündeki kadın ikinci hayatında anası rolünde olabilir. Tıpkı bir filmde birinin cariyesi rolünde olan kadının bir başka filmde anası rolünde olması gibi. Ahirette akrabalık bağları kalkar. Bu dünyadaki rolleri gereği insanlar akraba olurlar. Akrabalık rol arkadaşlığıdır. Ahiret hayatında herkes yalnız bireydir. Kimse kimsenin akrabası değildir. Bu dünya âlem-i misaldir. İmtihan için bir tiyatro sahnesi, bir film seti gibi tanzim edilmiştir. Herkes bu hayata bir rol ile gelir. Bir ömür o rolünü oynar, ölümle son bulur. İkinci bir hayata başka bir rolle döner. Kıyamet alameti olması ahir zamanda dünyaya tekrar gelenlerin çokluğundan. Zira ilk hayatındaki rolünde imtihanı kaybedenler tekrar gelmek isterler. Ahir zamanda inkârın ve günahların çokluğu da gelenlerin çoğunlukla kaybedenlerden olmasındandır.

Batıl hak ve hakikatin tahrif edilmesiyle oluşur. Sapkın bir düşünce ve inanç olan reenkarnasyon ile tekrar dirilme arasındaki en temel fark şudur: Reenkarnasyon dünya hayatının sonsuza kadar bu gidiş-dönüşle süreceğini savunur. Oysa dirilip dünya hayatına dönüş imtihanda bir şans daha verilmesi demektir. Kıyamet kopunca bu imkân kalmaz. Nihayet insanlar imtihandaki sonuçlarına göre ya cennette mükâfatlandırılır ya da cehennemde cezalandırılır. Üçüncü bir şık ve yer yoktur. Reenkarnasyon ahireti, hesap gününü, cennet ve cehennemi inkâr eden batıl, sapkın, inkârcı bir düşünce ve inançtır.

***

Rivayetlerden anlaşıldığı üzere insan sayısı sonsuz değil

Rivayetlerden anlaşıldığı üzere insan sayısı sonsuz değil, 10 milyar civarındadır. 120 bin peygamber 120 milyon evliya olduğu rivayet ediliyor. Her mümin evliyadır, Allah'ın dostudur. Yani cennet halkı 120 bin+120 milyondur. İnsanların 100'de 1'i cennete gireceğine göre tüm insanlık 10 milyar küsur olmaladır. Bu sayı âlem-i misal (dünya) ile âlem-i berzah (bekleme yeri, kabir hayatı) arasındaki geliş gidişle sonsuz gibi algılanıyor. Hesap gününü (mahşerİ) bekleme yeri olan kabir YA CENNET BAHÇELERİNDEN BİR BAHÇE YA CEHENNEM ÇUKURLARINDAN BİR ÇUKURDUR.

O.G.

01 Eyl 2023 - 19:30 - Manşetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?