Ülke kaynakları yeniden mütegallibe takiyeci Zümre'ye bağlandı. Görünen manzara bu..

Yazarlarımızdan Mesud Akgül'ün yorumu..

2002'den 2016'ya 15 Temmuz FETÖ-NATO darbesine kadar 14 yıl ülkede Başbakan veya Cumhurbaşkanı olarak yönetimde 1 numara olan CB Erdoğan, darbeyi İçişleri Bakanlığı'ndan, Savunma Bakanlığı'ndan, Genelkurmay'dan, MİT'ten, Emniyet İstihbarat'tan değil de eniştesinden öğreniyor ise Türkiye'yi yöneten üstün siyasi akıl ve irade olması söz konusu bile olamaz. Fanatiklerin ne dediğinin de hiçbir önemi yok!

Ülkeyi sevk idare eden siyasi irade, güç ve akıl eğer CB Erdoğan ise eyvah eyvah... Pelikan Kabinesi kuruldu, iktidar, devlet ve bürokrasi takiyeci Sabetayist Zümre'nin kontrolüne girdi. CB Erdoğan tarafından dolandırıcı diye suçlanan Mehmet Şimşek ekonominin patronu oldu. En güçlü Yahudi kuruluşu CFR üyesi Hafize Gaye Erkan MB Başkanı yapıldı. Ülke kaynakları yeniden mütegallibe takiyeci Zümre'ye bağlandı. Görünen manzara bu... Herşey bitti, geçmiş olsun!

CB Erdoğan, Mehmet Şimşek'e, "Dolandırıcı" dediğinde alkışlarsan, aynı dolandırıcıyı getirip ekonominin patronu yaptığında da alkışlamaya devam edersen sen mü'min değil; sadece derin düşünmeyen, aklını kullanmayan, hidayet ve feraset fukarası zavallı bir fanatiksin. Fanatikler de sadece dolgu malzemesi olur.

CB Erdoğan Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu ve bankası JP Morgan'a, "Ülke ekonomisine operasyon çekiyorsun. Haddini bil..." dediğinde alkışlıyorsan, sonra JP Morgan'da çalışmış ve ABD'nin 1 numaralı Siyonist lobisi CFR üyesi Hafize Gaye Erkan'ı MB Başkanı yaptığında da alkışlamaya devam ediyorsan sen iki ayakları üzerinde dik yürüyen zombisin.

Kim olursa olsun bir kişi herhangi bir konuda konuşurken satır aralarına şahsını, enesini sıkıştırıp, "Ben böyle yaptım, şöyle yaptım, şu diyeti ödedim, bu mücadeleyi verdim" diyerek kendini övüyor ise o kişi beş para etmez, nefsinin kölesi olmuş bir kifayetsiz muhteristir!

Pelikan Kabinesi dedikçe birileri şaşkınlık ile, "Ya, nedir bu Pelikan" diye soruyor. İsrail ve takiyeci Sabetayist Zümre, FETÖ'den sonra devlet içinde yeni bir Paralel Yapı olarak Pelikan Örgütü'nü kurdu. AK Parti, Meclis Grubu, havuz medyası ve Beştepe Külliyesi Pelikan'dan soruluyor. Örnek: Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un özel kalem müdürü olarak atadığı Seçkin Yılmaz hakkında FETÖ soruşturması olduğu ortaya çıktı.

CB Erdoğan, "Hayat pahalılığı milletimizi bunalttı. Bunun farkındayız. Ama bunu hal yoluna koyacağız" dedi. Bu hayat pahalılığını küresel Siyonist sermayenin veznecisi Mehmet Şimşek'in yüksek faiz, vergi, döviz kuru, ÖTV-KDV artışları ve Yahudi lobisi CFR üyesi Hafize Gaye Erkan'ın 132 ton altın satışı ile mi çözeceksiniz Sayın Cumhurbaşkanı? Yem borusu çaldı ama artık toplum uyandı, yemiyor

***

Kaybeden sadece Ukrayna mı?

Rusya-Ukrayna savaşı başladığından küresel Siyonist sermaye medyası ile takiyeci Sabetayist Zümre medya ve akademiyası, savaşın kazananı Ukrayna, kaybedeni de Rusya olacak diye peşin peşin ilan etti. Aylarca konuya böyle yaklaştı. Siyonist Haçlı Batı beslemesi gazeteci ve akademisyenlerin ekranlarda ne konuştukları arşivlerden bir çıkarılsa ne iyi olur. Yalnızca El-Aziz bu anlayışa karşı çıktı ve Rusya'nın kazanacağını söyledi.

Eski CIA üst düzey yöneticileri de artık Ukrayna'nın savaşı kaybettiğini, Rusya'nın kazanan taraf olduğunu ifade etmeye başladılar. Kaybeden sadece Ukrayna mı? Yoksa bütün bir Siyonist Haçlı Batı mı? Elbette küresel sermaye medyası başarısızlığı yalnızca Zelensky ve idaresine mal edip yine Batıyı kamufle edecek. Tıpkı Irak ve Afganistan'da yaşadığı büyük mağlubiyeti örttüğü gibi!

Irak ve Afganistan savaşı ile Rusya-Ukrayna savaşı bir kez daha şu gerçeği gösterdi ki, Siyonist Haçlı Batı'nın savaşacak ne gücü, ne ordusu, ne de teknolojik üstünlüğü var. Hepsini kaybetmiş Batı. Bundan dolayı Erbakan'ın mimari olduğu ve dünyanın en üstün teknolojisine sahip savunma sanayii ürünü silah sistemlerine sahip Yeniden Büyük lider ülke Türkiye ile Batı savaşır ise Siyonizm'in hiç şansı yok.

Nijer'de ABD, Haçlı AB ve Fransa yanlısı iktidarı deviren askerlerin arkasında Türkiye olduğu Batı medyasında yazıldı. Batı'nın savaşacak gücü kalmadığından kukla Afrika devletlerinin kuruluşu ECOWAS çatısı altında Nijer'deki askeri yönetime savaş tehditi yapıldı ve tarih olarak 6 Ağustos ilan edildi. Bugün 14 Ağustos ama Nijer'e askeri operasyon yapılamadı. Neden? Çünkü Nijer'in sahibi ve patronu sağlam!

***

"CHP'de değişim" diyerek Kılıçdaroğlu'na savaş açan takiyeci Sabetayist Zümre Oligarşi, Kılıçdaroğlu idaresindeki CHP'de yaşanılan büyük değişim ve dönüşümü görmezden geliyor. Kılıçdaroğlu öncelikle din düşmanlığı yapan Selanik Dönmesi Sabetayist Kemalcıları tasfiye ederek milletin inancı ve tarihi ile barışık bir CHP ortaya çıkardı. CHP'nin klasik din düşmanı DNA'sını tahrip etti. CHP'de bundan daha büyük bir değişim mi olur?

"Değişim" diyerek Kılıçdaroğlu'na savaş açan takiyeci Zümre eğer bir Sabetayist Yahudi'yi genel başkan yapabilirse CHP'yi 100 yıllık din düşmanlığı felsefesi ile tasarlanmış klişe paradigmasına geri döndürecek. Kısacası, "Değişim" diyen takiyeci Sabetayist Zümre aslında CHP'de muhafazakar zihniyetin temsilcisi. Asıl değişimci CHP'deki katı, tavizsiz, donuk Atatürkçü ve laik çizgiyi terk eden Kılıçdaroğlu'dur.

CHP'den ihraç edilen takiyeci Sabetayist Zümre'nin bıçkın şövalyesi Ümit Kocasakal, partideki Atatürkçüleri tasfiye edenlerin Tuncay Özkan ve Canan Kaftancıoğlu olduğunu açıkladı. Tuncay Özkan ve Canan Kaftancıoğlu'nun Selanikli Kemalcılar tarafından neden linç edildiği anlaşılıyor.

O.G.

14 Ağu 2023 - 14:58 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?